Разстройство

  • 22 633
  • 49
  •   1
Отговори
newsm45 Кажете някой давал ли е ампула гентамицин за разстройство на дете.На 1г.6м е и от 2 седмици е с разстройство.Започна с температура 2 дни после остана растройството.Лекаря каза вирус.Давах ентерол хидрасект.1л сироп от дренки изпи и не минава.Изледване в Хеи правихме резултата е отр.В същото време му пробиват кучешките зъбки.Днес една позната ми каза да му дам една ампула гентамицин да изпие. Посъветвайте ме

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
А диета спазвате ли? Чувала съм за даване на гентамицин, но май беше половин ампулка за толкова малко дете. Или пък се брояха капки-на килограм тегло по капка. Не съм сигурна, не искам да те подведа. Досега синът ми се е оправял с Ентерол и диета. Защо не попиташ личния лекар на детето?

# 2
Не ме питай за диета че вече се сбърках какво да му давам да яде.Попара за закуска и вечеря ориз бял но той си е гладен и си иска от нашето ядене.От кухня се храним по принцип но сега сме я спрели.Супа яде картофи и ориз  му омръзнаха.Солети и бисквити също.

# 3
  • Мнения: 982
Наистина,доста е продължило.
За да разнообразиш храната,можеш да даваш лечебна Хумана и понеже е по-голямо детето,можеш да я правиш с консистенция на каша.
Има и други прахчета за разстройство,аз съм доволна от Хидрасек.
Педиатъра ви какво казва?

# 4
  • Мнения: 1 089
По-добре не се хвърляй на гентамицина, особено след като няма нищо изолирано при изследването.
Харесва ли му или не - малчо трябва да е на диета. Щом даваш попара, не слагай масло в нея, само сиренце и чайче от шипка. Дори еднократно нарушаване много удължава нещата. Ориз, картофи, моркови, препечен хляб или сухар, сирене. Избягвай прясното мляко, освен ако не е пробиотично.
Продължавай с Ентерол, Хидрасек и Ентеросан основен за деца (може и Нормофлор или евентуално Лактофлор).

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Диетата е много важна вярно е. Нарушаването и води до по дълго възстановяване, Според мен също не давай гентамицин а се консултирай с личната.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 571
2 седмици е много време. Възможно ли е с изследването да са пропуснали нещо. И аз съм за лечебната храна, но на Милупа. Ентерол по колко му даваш? От колко време?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 106
здравей!Гентамицин по-добре не давай моето дете и то беше доста време с разтройство и аз бях чула за Гентамицина и се обадих на моя приятелка мед.сестра да я попитам за дозировка тя ми каза в никакъв случай да не давам Гентамицин защото той по принцип е венозен антибиотик и даде ли се през устата се нарушава чревната флора и става много по лошо наистина има мами го дават но е доста рисковано.За това те съветвам давай на детето Ентерол 2х1 прахче;Хидрасек 3х2 от този  за кърмачета;а може и Смекта;и давай лечебна хумана и задължително диетата.Успех и бързо оздравяване! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 4 571
здравей!Гентамицин по-добре не давай моето дете и то беше доста време с разтройство и аз бях чула за Гентамицина и се обадих .....Хидрасек 3х2 от този  за кърмачета;
Кой изписва такава доза Хидрасек? За гентамицин  newsm78, аз естно веднъж се принудих да дам, след 5 дни разтройство. Не ни увреди чревната флора, спря разтройството. То и Рингер и Глюкоза са венозни, ма някои  ги пием. Не знам от къде сте. Докторът ви не споменава ли болница? Да не се обезводните?

# 9
  • Мнения: 982
2 седмици е много време. Възможно ли е с изследването да са пропуснали нещо. И аз съм за лечебната храна, но на Милупа. Ентерол по колко му даваш? От колко време?
Въпрос на вкус.Лечебната Хумана с вкус на банан,а Милупата май е на морков.Не съм сигурна за второто.

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 79
Здравейте!!!
моето бебе е на почти 3 мес. и от една седмица е с разстройство. Педиатърът ни изписа Гентамицин Shocked, давах го. Бяхме на диета - оризова вода, шипков чай, Смекта по 1 на ден и лечебна Хумана, която бебка не понасяше въобще. След 4 дневно лечение акото стана нормално като консистенция и тъмно зелено на цвят. От два дни си минахме на нормално АМ - Милумил, и .... разстройство пак Cry. Днес ака 4 пъти (до тук) и доста редичко. Звънях сутринта на педиатъра и каза да продължаваме със Смекта..., аз ли неоснователно чакам мигновен ефект или наистина има проблем?
Ще съм много благодарна, ако някой сподели мнение  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 4 571
А не ви ли пуснаха изследвания? Може ли да е от тежкия Милумил? Откога сте на него? Защо не пробваш ентерол вместо смекта? те са дрожди, аз лично ги харесвам повече.

# 12
  • Хасково
  • Мнения: 79
А не ви ли пуснаха изследвания? Може ли да е от тежкия Милумил? Откога сте на него? Защо не пробваш ентерол вместо смекта? те са дрожди, аз лично ги харесвам повече.
Ами не са ни пускали изследвания, а на Милумил сме от две седмици (една седмица преди да почне разстройството) но само него яде, преди това бяхме на Нутрилон и всяко ядене беше малък ад. А за Ентерола - педиатърката каза,че сме малки Shocked ( а за Гентамицина - не Луда работа)
Съмнявам се в млякото както и ти и може би ще го сменя, но не знам какво да пробвам newsm78

# 13
  • Мнения: 1 089
Не сте малки за Ентерол, поне по едно (може и разделено на два приема) можеш да даваш. Опита ли да даваш Лактана или розов Хипп на бебка - те възстановяват чревната флора (особено след гентамицина - той действително не се резорбира, но избива и полезната флора) и се приемат много добре от децата, хапват ги с апетит.
Друг вариант е да даваш вечер по половин капсула в малко водичка Бифидус комплекс на Аква сорс ( поръчва се от дистрибутор и не е евтино)

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 106
                                      Хидрасека  ни го изписа лекарката ни а на нея и вярвам страшно много оше повече че е  специалист детски инфекциозни болести!А за Гентамицина съм питала здравен работник не съм си го  измислила а и  мисля че щом ми го е казала значи има нещо вярно!   Hug                                                 

Общи условия

Активация на акаунт