Книги за себепознание и приложна психология

  • 4 597
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте, любопитно ми е четете ли книги на подобна тематика и ако да, помагат ли ви по някакъв начин да постигнете това, което "обещават", че ще научите от тях? Става въпрос за книги със заглавия от типа"Как да сме щастливи","Как да печелим повече " и др. подобни?

# 1
  • Мнения: X
Помагат,даа...да осъзнаеш,че си доста далеч от съвършенството. То на теория всичко много хубаво звучи в тия книжки,ама авторите забравят,че тези дето ще се хванат да ги четат все пак са живи хора...

# 2
  • Мнения: 98
Чета. Интересни са ми, но не ми помагат. Даже ме ядосват понякога. "Ако съдбата ти поднесе лимон, направи си лимонада" Ммммм прекрасно, ама аз ако го можех тоя номер изобщо нямаше да го чета това книжле. Лесно е да се каже "трябва" но "как" е по-интересния въпрос...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 179
Не! Дразнят ме - хващат една идея и после 100 страници дъвчат едно и също повтаряйки го 200 пъти, че да ти затвърдят самомнението на идиот!

# 4
  • Мнения: X
е,как? Трябва просто да си винаги над нещата.  Joy
Не знам,но ми се струва,че подобни книги не са писани за православни християни.

# 5
  • Мнения: X
Не! Дразнят ме - хващат една идея и после 100 страници дъвчат едно и също повтаряйки го 200 пъти, че да ти затвърдят самомнението на идиот!
а,точно Peace

# 6
  • Мнения: 2 401
Да, доста такива съм изчела и доста малко са стойностните напоследък Simple Smile.  Но ги има, и помагат. Има една особеност обаче - такава книга трябва да  се прочете в точния момент, тогава наистина въздейства. 

# 7
# 8
  • Sofia
  • Мнения: 179
Да, доста такива съм изчела и доста малко са стойностните напоследък Simple Smile.  Но ги има, и помагат. Има една особеност обаче - такава книга трябва да  се прочете в точния момент, тогава наистина въздейства. 
Сподели моля заглавието.

# 9
  • Мнения: 2 386
Чета, това ми е професията. Изказвания като горните са породени от незнанието на народа ни в областта на тези науки. Книги има, но не масовите. Който търси-намира. А и често се търси помощ в книга, когато вече е налице по-сериозен проблем. Книгата е вид гимнастика за ума, психотренинг за душата, но не е панацея.
Апропо, позитивната приложна психология често се преплита с бихейвиоризма (поведенческата). Сега ще ме питате кои книги стават. Зависи от школата, от нагласата и от проблема. Аз препоръчвам Линден метода на хора с лабилна психика и панически пристъпи, например. Но аз не съм лекар. Wink

# 10
  • Мнения: 2 401

Сподели моля заглавието.

На мен Но 1 ми е "Магията на мащабното мислене" - Дейвид Шуорц.

# 11
А какво мислите конкретно за книгите на Робърт Кийосаки /напр. "Четирите потока на парите", "Наръчник по забогатяване", "Кой ми взе парите?" и др./ Дали когато са на една тематика и от един и същ автор няма до голяма степен съвпадение на съдържанието с цел осъществяване на повече продажби?

# 12
  • Мнения: 2 401
Почти всичките съм ги изкълвала на Кийосаки. Навремето ме впечатляваха, сега съм на друго ниво и не съм сигурна дали ще ме впечатли.  Което не е лоша идея да проверя.  Simple Smile  Помня, че тогава считах "Четирите потока .." за най-добра. Останалите са бла бла - тема с вариации..

# 13
  • Мнения: 4 585
Аз чета спесания "ИНСАЙТ" - за популярна психолотия.
Отначало е трудно, после става все по-лесно.
Една съфорумка ми подари много броеве, благодаря й.  Hug

# 14
  • Мнения: 3 447
А какво мислите конкретно за книгите на Робърт Кийосаки /напр. "Четирите потока на парите", "Наръчник по забогатяване", "Кой ми взе парите?" и др./ Дали когато са на една тематика и от един и същ автор няма до голяма степен съвпадение на съдържанието с цел осъществяване на повече продажби?

Ето ти нагледен пример за наръчник за забогатяване  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт