Искам да запитам нещо

  • 5 754
  • 112
  •   1
Отговори
и моля ви отсега казвам, че не искам да "разлайвам кучетата". Защо толкова драматизирате ако детето се присъди на бащата?! Ами той няма ли чуства, не иска ли да живее с детето си? Говоря за съвсем нормален случай - никакви проблеми да си виждате детето и т.н. - все пак сте майки на тея деца. Нали уж мислите за доброто на тея деца? Е ако при бащата ще е по-добре? Значи бащата ако иска да си види детето трябва да дойде да го вземе, после да го върне и т.н., а вие не можете да направите същото така ли?
Аз ви чета често, но не пиша по обясними причини - вие сте  готови да "изядете" всеки мъж, който иска и има възможност да си гледа детето. Едната част "реват" как не иска да си погледне детето, а другата "ама как така ще иска детето". Аз лично оставих детето си на майка му, все пак....да не коментирам, но когато се опитаха да го използват за психически тормоз срещу мен си го взех по законния ред. И какво? Не искам да ви провокирам по никакъв начин, но какво лошо има детето да е при баща си?
Една от вас писла, че "се качила от трабантче на мерцедес" и вие "браааво", а ако бащата поиска да го остави на мерцедес, а не да ходи на трабантче - "ууууу". Наистина не разбирам двойния ви стандарт.
Ще завърша, че иде време дето детето няма да остава по подразбиране при майка си, а където ще му е по- добре, а това не винаги е при майката.
п.п: питам обективно, а не субективно и няма да отговарям на субективни нападки! Аз не ви сравнявам с бившата си жена, така че не ме сравнявайте с бившия си мъж!
п.п.п: По лично мои наблюдения и опит някой жени се чустват безсилни да влияят по какъвто и да е начин на живот на "БНД" /каквото и да значи това/-както ги наричате вие, ако се присъдят РП на бащата. Повярвайте ми познавам доста бащи дето си гледат децата сами, дори един изгледал 2 дъщери и то без да има връзка с друга.

# 1
  • Мнения: 1 023
хубаво питаш.
и хубаво отговаряш.
като всеки запо4не да мисли кое най-доброто за детето, няма да се правят деца за едната идея или от щото рекламата на беемве е с 3 деца отзад.
и също няма да има - аааааам... ми аз не съм за тая работа - отказвам се.

* успех на теб. и на другите като теб. дано да има кой да ти помага и дано е по-голямо детето.

# 2
Даже не ми се говори- никак не е лесно и слава Богу има кой. То и аз може да не съм бил за тая работа, но като се наричам БАЩА, то не е само да ми носи фамилията, а да поема ОТГОВОРНОСТТА! Как се справям си е мой проблем - никой не занимавам. За мен е важно, че виждам една страхотна детска усмивка и две протегнати към мен ръчички.
Аз знам себе си - просто исках да знаете, че не са малко и такива бащи.
Благодаря за пожеланията! Не очаквах!

# 3
  • Мнения: 1 327
tat, поздравления! пожелавам ти все така да виждаш усмивката на лицето на детето си и по-дълго време да се гушкате.


темата, която си подхванал е много дълга и всеки има по 2 мнения - 1 сигурно и 1 колебаещо се..

# 4
  • Мнения: 2 863
Ами, ако написаното е вярно.. БРАВО на теб Hug
За другото- частично си прав-  да, наистина има двоен стандарт- общо взето нормална човешка реакция е, всеки в някакъв момент го има...
И да, на мен любимия ми лаф е, когато  се роди детето  жената казва-  родих МУ дете( между другото доста често в този форум, не подфорум, а изобщо във форума срещам тази реплика.)... когато обаче тръгнат да се развеждат, жената казва децата МИ... та за това си прав.....
Иначе,  аз лично не се съмнявам, че има мъже, които ги е грижа за децата им.... никога не съм поставяла това под въпрос.
Добре дошъл от мен bouquet

# 5
  • Мнения: 2 336
Няма две мнения, че детето (децата) трябва да е (са) там, където ще е максимално добре за тяхното ежедневие, за тяхното развитие - физическо и психическо. Има си съд, решават се нещата.
В повечето случаи бащата е "ангажиран" прекалено много за да може да обгрижва детето си. И масовата практика (поне покрай мен) е да връчи детето на майка си. Дори и в дните за свиждане. Просто да отбие номера.
Аз не искам моите деца да живеят при БНД по ред причини. Едната от тях разбира се е егоизъм. Не го отричам. Искам децата ми да живеят с мен, защото аз не мога да живея без тях. Но аз мога да им осигуря по спокоен живот, има къде да живеем, обгрижвам ги в ежедневието хиляди пъти по-добре от него. Мога да продължавам до безкрай. В интерес на истината той и дума не е повдигнал, че иска да живее с децата. Даже се съгласи на режим на свиждане един път в месеца. Мисля, че това говори достатъчно. Но пък казвам - това е при мен.
Знам, че има мъже, които наистина не могат да живеят без децата си. Знам, че се интересуват учат ли, яли ли са, измилили са си зъбите, какви са им битовите и емоционалните проблеми. Но те са рядкост.
Поздравявам те за това, че си отговорен баща.   bouquet

# 6
  • Мнения: 911
охооо!  Grinning Юнашката дружина се множи!

Добре дошъл!

Чудесно е това, което си написал за прекрасните мъже, които си гледат децата (сами) - ние просто не сме попаднали на тях. Поради таз една единствена причина е най-вече по-особеното ни мнение...

На мен също ми е неприятна репликата "Родих МУ дете", но не мога да не призная, че съм я чувала. Не съм я използвала обаче. При мен е - родих СИ дете!

А иначе - в Обединеното Кралство знам, че има организация за защита правата на бащите, които се борят с нокти и зъби да има тостъп до децата си (щото явно там законът защитава по другояче самотните майки). Но при нас не съм чувала да са се сдружили така "ощетените" мъже...може би щото не са повече от едно каре за белот... Wink

П.С. Преди да нападаш и да цитираш "една от вас" - вземи прочети малко повече...Щото моето БНД (баща на детето) ми се праскаше, че не бил Москвич, ами Мерцедес, ама излезе, че и за Запорожец не може да мине!

И що не се регистрираш? Тука сме си весела компания  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 863
Мда, сега се сещам, че искам едно нещо да добавя.
Тези дето реват, че бащите не искат да си погледнат децата, не са същите дето реват, че бащите искат да вземат децата. Та ако наистина по сериозно почетеш из темите, ще видиш, че за жалост болшинството  от мъжете на любимите ми съфорумки, нямат най- малкото общо  стеб.
Моя, на Иса бившия и на Бърди.... май само за тези по-читави " татковци" се сещам...Но и това е с уговорка.... понеже  пак са на буксирв един момент или пък пък се изискват някакви усилия от наша  страна, та да   вървят що - годе нещата.
Моят мъж например, предпочита да мятка пари, вместо да му отделя време и колкото по расте детето, толкова по-ясна става тази  тенеденция.. Докато беше малък, повече  го гушкаше, играеше с него... сега  в пубрета отношенията с детето са вече усилия, а той не иска да ги полага. Бащата на дъщеря ми я обича, не се съмнявам в това, но  му е напълно неясно, че отношнията с детето -това са отговорности и дори не става дума за пари тука, а за идване на време, удържано обещание и ей такива елементарности.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
реве се само в случаи когато бащата след като не се е грижил за детето си се появява с гръм и трясък и почва да си го иска...като че ли е вещ
реално не съм видяла да реве майка, където бащата не си поглежда детето...
та няма нищо общо с твоя случай
апропо един от първите татковци писали тук бе зарязан сам с детето си и оная курветина жена му се появи да си го иска...надявам се да не е успяла след половин годишен отпуск зда еб..не да си вземе детето, което иначе й премчеше и почти не бе виждала за този период

така че случаи разни, но не вярвам реално тук някоя жена да си позволи ей така без основание да плюе мъж ЖЕЛАЕЩ да гледа детето си

# 9
  • Мнения: 357
Аз съм абсолютно убедена, че има и такива бащи като теб, както вече съм казвала в други теми, в семейстото ми има жив пример.
Подкрепям напълно мнението, че не винаги да живее с майката е най-доброто за детето. Майката на братовчедка ми е нещо страшно - пие, оставя детето само и излиза, пуши постоянно в стаята, където е детето, въпреки че е наясно, че от цигарите прави пристъпи и се задушава, често се случва и да я поопляска без особена причина...  Sick Нооо упорито обжалва по делото за родителските права, които за сега са дадени на бащата и всичко това не защото си иска детето, а за да прави напук на бившия си мъж!!! ooooh!
За себе си мога да кажа, че постоянно пищя от бившия, възмущавам се, че не си търси детето, щото мисля, че не е нормално един баща да не потърси сина си 2 години, но  когато пък направи опит да се свърже с мен, почва да ме хваща страх, че ще се появи с гръм и трясък и ще преобърне всичко в малката главичка. Гледам братовчедка ми как се лута между майка си и баща си, как я манипулират и двамана, съзнателно или не, как тя започва да лъже и сама се оплита в лъжите си, а е само на 7... неискам това за детето си! Да, аз също плюя по БНД, но той просто това заслужава, много бих се радвала да имам човек насреща, с който мога да се разбера, нооо за съжаление нямам. Което, обаче не означава, че всички мъже са като моят бивш, силно се надявам, че не е така и че скоро и аз ще срещна някой от тия дето не са като него  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 623
Ще отпочна първо с думите, че тази вечер съм много зъл Twisted Evil
Някои тук, ме знаят - други не. Дреме ми...
Но не е нормално, при жив баща, интересуващ се от детето си и при положение, че детето е при баща си всеки уикенд от петък, до неделя на детето да се обяснява, че гаджето на мама също е Тати...или нещо бъркам, ъм?
И въпросното гадже, да обяснява на детето, че Тати е мързелив...
Ай сиктир...
Ма не си бил потърсил детето две години, ма що така бе? Ма хващало те страх... ма дали не е било същото тези две години и дали след още 2 години, няма да кажеш, че таткото не го е потърсил 4 години, а?
Или идеята е той да се моли по 10 пъти на ден да си види детето?
Изтрещял съм...съжалявам...

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 00:39 от dannytg

# 11
  • Мнения: 2 336
Дани, повдигна страшен въпрос. Аз също не смятам, че при наличието на БАЩА е редно детето да удостява с тази титла друг. Но също така мисля, че самото то трябва да реши дали да вика така на другият мъж на мама.
Аз не отричам, че съм казвала, че БНД заслужава да чуе децата му да казват татко на друг. Сега съм все още много объркана, но пак съм на същото мнение.  newsm78

# 12
  • Мнения: 623
... Но също така мисля, че самото то трябва да реши дали да вика така на другият мъж на мама.

Мм да, едно дете на ТРИ години е страшно способно да реши, на кого да казва Тати, нали?
Особенно след реплики на Мама, към него (детето), които са от рода на:
"Нали съм ти казвала, че в къщи ДРУГИЯ Тати не се коментира..."

# 13
  • Мнения: 2 336
Ами на мен от такива мами ми се повдига.  Sick Едно дете на 3 в никакъв случай не може да вземе такова "решение".  Peace Да му се набиват в главата подобни простотии е меко казано просташко. Да го е страх детето да говори за собствения си баща.  Crazy #Cussing out
В началото след края (как прозвуча само) Ицко като почнеше да говори за баща си сепваше и се притесняваше, че ще ме нарани като коментира нещо, свързано с БНД. Дори ми се извиняваше. Виждаше колко съм наранена - едно дете на 6 години!  Tired Но аз се разбрах с него и в момента говори спокойно. Дори като въвеждах тел. номер на БНД в телефона му написах не името, не баща ми, не татко , а ТАТИ. Защото за моето дете - това е неговия тати.
Аз може да съжалявам, че този човек е баща на децата ми. Защото те заслужават да имат един отговорен и обичащ ги баща, за когото ще са приоритет те, а не фитнеса, волейбола, жените, хората... Но това е факт и аз не мога да го променя.
Съжалявам, че оспамих темата на tat.

# 14
  • Мнения: 623
Ами на мен от такива мами ми се повдига. ...
Съжалявам, че оспамих темата на tat.

Ами не си я оспамила, точно по темата на tat. Дали винаги е по-добре детето да е при майката (ако някоя си спомня, същия въпрос съм го повдигал...)

Та, на tat евала...за двойните стандарти

Общи условия

Активация на акаунт