Макарони, ориз, кус-кус и....

  • 3 373
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
та от няколко дни се чудя на каква възраст се започват и как се приготвят. В пюретата на много фирми виждам ориз за бебета на 6 месеца, сппагети Болонез на 4 месеца и пада голяма чуденка. Ние сме на 8 месеца и си мислех че може би ни е време. Вие какво мислите?

# 1
  • sf
  • Мнения: 10 081
ориз е ял в пюретата от 5месечен.
кус-кус мисля тия дни да му дам, макарони също.
ако е захранен с глутен, не виждам проблем.

# 2
  • Мнения: 195
а начини за приготвяне?

# 3
  • sf
  • Мнения: 10 081
ами пюретата купувам готови. тези с макарони също ще му взема готови.
а кус-куса като за нас. ври хубаво, изцеждам, слагам обезсолено сиренце и малко масло и готово.

# 4
  • Мнения: 27 524
Отдавна може. Има и макарони без глутен, които слагат в пюретата на по-малките. Болонез е с домати, а пюрета с домати преди 8-ми месец няма, но ако са на някоя бг фирма, разбирам...
Може да даваш от всичко вече без проблем. Няма нищо специално в приготвянето им - или ги комбинираш с месо и/или зеленчуци, ил с АМ, захар, масло, сирене, зависи с какво си захранила. Това е.

# 5
  • Мнения: 113
кус-кус за бебета има на Plasmon, за след 6 месечна възраст, с глутен

# 6
  • Мнения: 9 973
а макароните пасират ли се или как?а кус-куса така цял ли?няма ли да се задави? newsm78

пп:питам от любопитсво,че след 2-3 мес. да съм подготвена

# 7
  • Мнения: 27 524
Бебетата са различни. Макарони и овесени ядки колкото и да пасираш, не стават гладки, както и месото. Лично моят син до двегодишна възраст ядеше всичко гладко пасирано, иначе се давеше. Но има деца, с които не е така.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 22:33 от Блонди

# 8
  • Мнения: 9 973
Блонди  bouquetти си незаменима и ВИНАГИ на линия Hug

# 9
  • Мнения: 27 524
Блонди  bouquetти си незаменима и ВИНАГИ на линия Hug

Благодаря ти от сърце и за двете мили мнения  Hug, но и двете не са верни  Grinning

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Блонди  bouquetти си незаменима и ВИНАГИ на линия Hug

Благодаря ти от сърце и за двете мили мнения  Hug, но и двете не са верни  Grinning
tooth

Макарони и кус- кус избягвах да пасирам. Макароните ги чупех на по- малко парченца преди сваряване. От много малка дъщеря ми свикна да яде непасирана храна, може би още от 9-10 месечна.

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако си захранила с глутен, масло, сирене - давай смело - няма проблем! И макароните, и ориза, и кус-куса разнообразявай и комбинирай с различни зеленчуци и меса - пилешко, пуешко, заешко...
Успех!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 183
И мойто Стефи като дъщеричката на Тарталета яде не пасирано от 10 месец,кус-куса си го яде нормално,а макароните на малки парченце(аз лично и ги правя с масло и сирене)  Wink

# 13
  • Мнения: 256
Ние сега караме 9 месец и май и аз ще започна да давам макарони и кускус че то с тия попари и каши за закуска на мен ми втръснаха само кат ги приготвям та камоли бебо като ги яде. Извинявай че се вмъквам в темета ама някой ако може да ми каже какво друго може да се дава за закуска че #Crazy  Embarassed

Мерси предварително

# 14
  • Мнения: 9 973
и аз се чудя как да разнообразя закуската,давам АМ и пл.пюре и каша,като хвърлям всичко

Общи условия

Активация на акаунт