Как къпете бебо ..?

  • 5 127
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
МОЛЯ опишете как къпете бебо във ваничката? Моя син е на 2 месеца и купихеме една стойка, която се слага във ваната и после поливаме и така... Нещо оабче този начин не ми се нрави, стойката постоянно се мърда и бебео е нестабилен. Вие пълните ли ваната с вода и в нея да разтваряте шампоана или поливате като нас?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На вашата възраст като къпех Велизар (защото сега това го прави баща му - аз не го удържам) аз го слагах да легне на ръката ми, като същевременно го придържах така.Вода слагаме в коритото но шампоана не го слагам вътре, мия го отделно и после поливаме с чиста.Към 3 месец започнах да използвам и бебешка гъба, до тогава само с ръка го миех.

# 2
  • Мнения: 1 763
И на мен ми е проблем това къпане. Обикновено сама къпя бебчо, ваничката ни не е анатомична и е огромна и въобще не я ползвам. Пълня един леген с вода, в нея сипвам душ-гела, който става за коса и за тяло, премятам бебето на едната си ръка през гърдичките, с другата го измивам, после го изплаквам с чиста вода, предварително нагласена в друг леген. Но не ми е много удобно, тежи ми, Лъчко се върти, а и обича да цопка във водата, а аз бързо-бързо го изкарвам. Обмислям вариант да оставям бебето само във ваничката, чудех се дали да взема приставка или  анатомична ваничка. Ти казваш, че приставката не е удобна, дано се включат и мами с мнения за анатомична ваничка.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 344
Когато сина ми беше толкова мъничък,аз го държах върху ваничката,а таткото го къпеше като поливаше с подвижен душ.Нашата вана също има такава стойка но съм го придържала за всеки случай,после като стана на около 3 месеца и той стана по-стабилен го оставях директно върху стойката и се оправях вече сама.Никога не съм пълнила ваната,защото ми се струваше,че се задържа мръсната сапунена вода,оставяла съм отворено клапанчето за да се оттича водата.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз първите два месеца го къпах в леген и го хващах през гърдите. Много ми беше трудно да му измия гърдите и вратлето. Сега го къпем във ваничка, но пак е трудно. Ваната е пригодена детето да е полегнало леко, но таткото го прикрепя, че бебо много се върти. Пълним с вода и започваме сапунисването. Но плакненето е направо трагедия. Много сложно. Когато съм сама, пак се връщаме в легена. Но вече ми тежи...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 222
Пълня коритото и слагам стойката (ползвам хавлиена стойка). Слагам малкия по коремче върху стойката и му мия дупето, гръбчето и главичката.  Обръщам го по гръб и същата процедура отпред. Междувременно много внимавам да не отпусне главичката напред, докато е по корем, както и да не се изхлузи по шезлонга и да се нагълта с вода, като е по гръб (веднъж почти го направи). Е, нали си е момченце, пазя го и да не се стисне където не трябва, че първата му работа е да посегне точно там Simple Smile После поливам с чиста вода и воала.

# 6
  • Мнения: 1 900
Първите месеци го къпех с малко корито, лявата ми ръка беше обхванала кръста и раменцето му. С дясната сапунисвах и обливах с вода. След като бях готова, обръщам бебето по корем, ръката ми оставаше на неговото коремче и гърдички, а мъжа ми поливаше с чиста вода.
Сега вече ползваме анатомична, но не ми е много удобна защото той много мърда и постоянно се изхлузва надолу.

# 7
  • Мнения: 554
На 2 месеца отдавна беше легнала в коритото, сапунисвам си я с душ гела, косата с шампоана и аз я държах, а баща и ми поливаше. Сега пак сме така, но баща и я държи, а аз я изплаквам, че тежи вече. Не знам коритото какво ни се води, анатомично ли беше newsm78 не помня, но си я слагам легнала и между крачетата има една топка, която я подпира.

# 8
  • Мнения: 1 210
Ние къпем ето така http://www.snimka.bg/album.php?album_id=201177&photo=22

Не всеки ден ползваме миещи препарати.
Във водата капвам 1-2 капки душ гел и правя пяна. Главата се мие също с 1 капка шампоан. После на мивката нагласям водата като температура, пълним канчето и изплакваме младежа.
Една вечер пробвах и с подвижния душ да го изплакним.

Но както и да е - важното е, че при нас сме 2-ма. Аз сама не мога да се справя. Малчо тежи 7400 и е абсурд да успея самичка.

# 9
  • Мнения: 1 900
Не знам коритото какво ни се води, анатомично ли беше newsm78 не помня, но си я слагам легнала и между крачетата има една топка, която я подпира.
Да това е анатомичното, но при нас вече не важи, той се изхлузва и застава на криво. Май ще търся друго корито Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 111
Като беше съвсем малък го къпехме в анатомична ваничка, лежи си по гърб, поливаме, сапунисваме, плакнем, след това ако има някой с мен го обръща и държи с ръце, аз поливам, сапунисвам и плакна, а ако съм сама го държа с една ръка и другата поливам. Приготвях си кофа с вода и ваничката стеше върху една маса.
Сега е в обикновена ваничка, почти същите процедури.

Нашата анатомична ваничка нямаше топка, за която говорите и бебето не се изхлузваше.

# 11
  • Мнения: 1 183
От новородена я къпя в банята в анатомично корито и поливам с душа(това беше до 9 месец,слад това и до сега е все права във ваната)  Wink

# 12
  • Мнения: 1 477
МОЛЯ опишете как къпете бебо във ваничката? Моя син е на 2 месеца и купихеме една стойка, която се слага във ваната и после поливаме и така... Нещо оабче този начин не ми се нрави, стойката постоянно се мърда и бебео е нестабилен. Вие пълните ли ваната с вода и в нея да разтваряте шампоана или поливате като нас?
Ние до скоро къпехме малкия в мрежа.Тя се закрепя отстрани на коритото и е много удобна.И сама съм се справяла с тази процедура.Ползваме я откакто  се е родил.Тези стойки и анатомични вани ми се сториха неудобни за бебо и за това взехме обикновено корито и мрежа.И останахме много удобни.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 759
Имахме обикновено корито. Пълня вода, слагам Дияна да легне, като подпирам главичката. Мия със беб. сапун или шампоан. А след това мъж ми полива с чиста вода.

# 14
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Опитах се да къпя синът ми във ваничка, но беше ужасно трудно и купих една голяма кофа.Слагайки го в кофата просто измивах телцето му, а на него видно му беше супер приятно, до шия във вода.Ваничката я използвах само за изплакване(след кофата) Peace

Общи условия

Активация на акаунт