Какво да направя

  • 1 347
  • 14
  •   1
Отговори
Не знам от къде да започна.Влизам като гост, защото съм от малък град и не искам да ме познаят.
С мъжът ми живеем при свекъра и свекървата.Аз съм по майчинство.Той  изкарва малко пари,има да изплаща и заем,а моите пари едва стигат за детето.Но както и да .Свекърът от скоро почна да мърмори,все иска пари,все не е доволен от нещо.В резултат на това се изпокараха с мъжо.Свекърът тръгна да ни плюе по роднини и приятели и сега за всички ние сме виновни,никой не приказва с нас(поне да бяха чули нашата версия).Чухме от хората че искал да ни изгони и то още преди да се бяха скарали.. Това за сега няма как да стане защото къщата е на бабата на съпругът ми и тя много ни обича, но тя е доста възрастна и след нейната смърт къщата остава за свекъра и тогава ще ни бие шута. Вече не издържам на постоянните кавги(най вече заради сестрата на мъжо) в къщи с родителите му ,заради който ние с мъжът ми се караме още повече,защото той много не смее да се разправя с тях.
Искам да се махнем от тука,да си купим дом на изплащане ,но с моето майчинство банките не отпускат кредит.Какво да направя защото ако вървят така нещата с мъжо колкото и да се обичаме нещата ще стигнат до развод. Не искам да лишавам детето си от семейство ,как да постъпя.
Ако не друго поне си изплаках мъката.Благодаря че прочетохте,дори и да не получа съвет,поне го споделих с някой,съжалявам че може да е доста объркано ,но не мога да си събера мислите

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Първо започнете да давате пари за сметки, ако не го правите. И мъжът ти да седне с баща си да си поговорят. Ако давате пари за сметки и храна- за какво ще мърмори свекърът?
Другият ви вариант е мъжът ти да си потърси по-добре платена работа, ти даваш детето на ясла и също тръгваш на работа - излизате на квартира. Щом си от малък град наемите едва ли се много високи.
Принципно има проклети хора, но не казваш за какви пари мърмори свекър ти, та оставам с впечатление, че може би малко на готово искате да живеете.

# 2
  • Мнения: 2 556
Щом сте в малък град, наемите са със сигурност ниски. Аз съм в Плевен и тук има съвсем нормални жилища на нисък наем. Както сте с 1 дете, и гарсониера ще ви стигне на първо време. Според мен трябва да се изнесете на всяка цена (аз поне това бих направила веднага). Не си хабете нервите, изнасяйте се и всичко ще се оправи!

# 3
  • Мнения: 4 292
Най-добре е да се отделите. Излезте си на квартира, а мъжът ти да си потърси работа, чието заплащане да отговаря на вашите нужди. Не бива да се задоволява със заплатата която изкарва в момента и с положението в което се намирате. Вярвай ми, много хора са минали по вашия път.  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 4 146
Потърси си работа. Ако детето е малко и няма как да го пуснеш на ясла, потърси работа през нощта. Или ако можеш да плетеш, шиеш, превеждаш (за това се сещам) почни да пускаш обяви и да работиш от вас. Може би в малкия град не е приложимо, но ако бях в подобна ситуация, бих си намерила работа вечерно време или през нощта (например в кол център към интернет доставчик или GSM оператор), за да мога да работя, когато мъжът ми може да гледа детето. Или почни работа на 4 часа и се уговори с някоя приятелка или роднина да гледа детето.
С парите ще може да излезнете на квартира или да съберете пари за първоначална вноска за жилища. А детето скоро ще порасне и малко по малко ще си стъпите на краката.


# 5
  • София
  • Мнения: 2 372
Веднага се махайте от хора, които искат пари от детето си. Егати 'родителите'! Naughty

Дай детето на ясла, започни работа и си наемете мъничко апартаментче, което ще си е само за вас. После проучете и въпроса с кредитите. Но най-важното от всичко е да сте на едно мнение с мъжа ти, иначе файда няма.

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 351
Веднага се махайте от хора, които искат пари от детето си. Егати 'родителите'! Naughty

Дай детето на ясла, започни работа и си наемете мъничко апартаментче, което ще си е само за вас. После проучете и въпроса с кредитите. Но най-важното от всичко е да сте на едно мнение с мъжа ти, иначе файда няма.

  Peace

# 7
  • Русе
  • Мнения: 299
Споразумейте се с бабата да ви предпише нещичко,след като се обичате.

# 8
  • Мнения: 2 556
Приписването от бабата на част от имота няма да изгони свекъра, ситуацията си остава същата на практика.

# 9
  • Мнения: 780
Ох,много неприятно!Че ви разнася и по хората!Поговорете с него,какво го дразни ,въобще какво очаква от вас.Със сигурност, много хора  на едно място и различни поколения не е лесно и за двете страни.Делете сметките,ако може отделете се като самостоятелно домакинство или давайте пари за храна.А имотът, ако е само на баба ви поговорете с нея да ви го препише или пък поне частта ,която е нейна.Не, че пак няма да има разправии ,но поне няма да могат да ви изгонят.Или  се изнесете на квартира.

# 10
  • Мнения: 315
най добре се изнесете от там иначе може да стигнете и до развод което е още по лошо

# 11
  • Мнения: 3 453
Веднага се махайте от хора, които искат пари от детето си. Егати 'родителите'! Naughty

Какво им е на родителите, че не разбрах! Rolling Eyes Те са отгледали сина си, той вече е зрял мъж, който на всичко отгоре има вече свое семейство!

Родителите не са длъжни да изхранват децата си до пенсионирането им!
Те не са длъжни да осигуряват покрив над главите на младите само, защото последните не са си направили сметката овреме.
Родителите не са длъжни да плащат всички сметки на домакинството само, защото са родители. Това не е тяхно задължение, когато децата са пълнолетни и работят.
Те не са длъжни да живеят като скотове, да пестят, за да дават на порасналите си деца, да гледат внуците си, да са винаги на разположение!
Те са минали от своя ред, може пък сега да искат почивка! Peace

Към авторката - отидете на квартира! Спокойствието си има цена. Успех! Peace

# 12
  • Мнения: 678
Веднага се махайте от хора, които искат пари от детето си. Егати 'родителите'! Naughty

Какво им е на родителите, че не разбрах! Rolling Eyes Те са отгледали сина си, той вече е зрял мъж, който на всичко отгоре има вече свое семейство!


Родителите не са длъжни да изхранват децата си до пенсионирането им!
Те не са длъжни да осигуряват покрив над главите на младите само, защото последните не са си направили сметката овреме.
Родителите не са длъжни да плащат всички сметки на домакинството само, защото са родители. Това не е тяхно задължение, когато децата са пълнолетни и работят.
Те не са длъжни да живеят като скотове, да пестят, за да дават на порасналите си деца, да гледат внуците си, да са винаги на разположение!
Те са минали от своя ред, може пък сега да искат почивка! Peace

Към авторката - отидете на квартира! Спокойствието си има цена. Успех! Peace

И аз съм на същото мнение.
Ние също живеем при свекър и свекърва,даже и зълвами живее там.
Предимно аз чистя,аз готвя ,пера,простирам,гладя.Пари на ръка за ток и вода не даваме,но сме поели,голяма част от пазаренето за храна.Купуваме препарати,прах,омекотител,козметика и т.н.
И мисля,че се разбираме,засметка на това зълвата не дава и стотинка за нищо.
Иначе ангажимент към детето нямат никакъв от самото раждане!

# 13
  • Мнения: 599
Никак не е лесно да се живее така,но вече сте семейство и трябва да поемате и вие отговорности,т.е. ако не ви харесва там,изнесете се, каквото и да ви струва.Никъде няма лесно,но пък от опит знам,че трудностите само заздравяват семейните отношения.
Дано всичко се оправи по-скоро.Успех.

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Най-добре е да се отделите. Излезте си на квартира, а мъжът ти да си потърси работа, чието заплащане да отговаря на вашите нужди. Не бива да се задоволява със заплатата която изкарва в момента и с положението в което се намирате. Вярвай ми, много хора са минали по вашия път.  Wink
Peace
Няма ли възможност мъжът ти да си потърси и втора работа, ако на детенце му е още рано за ясла? Мъжът трябва да си гледа семейството и да го осигурява, още повече щом има дете. Можеш ли да разчиташ на подкрепа от твоите родители и близки?
Аз пък не виждам нищо лошо в това родителите да помогнат на децата си, когато те са в толкова затруднен момент, поне докато майката започне работа. Един ден може да дойде време пък децата да помогнат на родителите си. А с бебе и само един работещ в семейството е трудно, много трудно. Еми не са си направили сметката кога да имат дете, ама като вече е станало бебето, какво сега, да го върнат обратно ли. Живо и здраво да е, нали за това сме хора, да си помагаме с най-близките. Не били длъжни родителите да помагат - много добре, а като остареят и се пльоснат бедни, болни и безпомощни, тогава какво, значи и децата с нищо не са им не са им длъжни по тази логика. Чувството за доброта, взаимопомощ и състрадание е характерно само за човешкия вид и мисля, че не е толкова трудно да бъдем хора.
 Hug

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 01:31 от Unknown_lady

Общи условия

Активация на акаунт