Разстройство от 7 дена - може ли да е от зъби?

  • 1 455
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 157
От една седмица вече разстройство мъчи девойката. Уж изби второто зъбче и друго не се вижда да е на път, ама знам ли?
За колко време минава такова разстройство, което е свързано с никнене на зъбките? Че вече взех да се притеснявам дали е от това, да не от нещо друго... А и дупето и е в окаяно състояние Sad .
Педиатърката ни каза да продължим още 2 дни на диета, пък тогава ще реши какво да правим по-нататък.
Моля, ви споделете, ако знаете повече по дрисливия въпрос Embarassed !

# 1
  • Мнения: 2 807
Ами не ми се вярва да е от зъбчето...
Някакво вирусче да не сте лепнали ?! Rolling Eyes

Каквато и да е причината, бързо да отшумява!

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Само за дупето да кажа,купи крем Далиани.Нашето беше станало на рани,дори Бочко не помогна, а с Далиани се оправи за един ден.Български е,продават го в аптеките и струва 2лв.Дано се оправите бързо!!!!!

# 3
  • Мнения: 2 531
По време на пробива на зъбите спадат защитните сили на организма!Явно се е насложило нещо.

# 4
  • Мнения: 686
Днес влизам във форума, за да пиша именно за този проблем, а ето, че не само ние го имаме... Андрея е също с разстройство от седмица и не спира, и не спира. И аз не зная може ли да е само от зъбките. На него и зъбки дори не са му избили - нито един. Бяхме при лекарката миналата седмица и тя наложи диета - лечебна Хумана, никакви пресни плодове, само варен картоф. Но не помага нищо. Дано някой каже още нещо по въпроса, че и ние да се поуспокоим.
А за дупето - беше в ужасно състояние също. Направо детето се съдираше от рев. Дадоха ни най-добрият крем за целта от Швейцария - не помогна. После ни подариха най-уникалния крем за целта от Англия - също не помогна. И накрая с нашенския крем Здраве се оправихме буквално за един ден!!!

# 5
  • Мнения: 5 140
Babytan също помага за зачервено дупе.На Ния когато и избиваха зъбчетета също имаше зверско разстройство.

# 6
  • Мнения: 6 315
Лично според мен не може да е от зъби. Моят юнак направи веднъж разстройство цели 2 седмици и така и не се разбра от какво. Нямаше Т, носих проба за изследване, че и кръв имаше в акото - нищо. Само диетата ни спаси - лечебна хумана (милупа), оризова вода и оризова каша, чист варен картоф, банан по мъничко и шипков чай. По принцип за разстройство може да се даде чай от джоджен, но за бебенце не зная как стоят нещата и аз не съм давала (то и Йоан бе малък още)...

За дупето - бейби тан много ни помогна.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 210
Само да добавя, 4е аз преди месец )в същата ситуация) давах вместо вода или 4ай, т.нар. "супа Моро"- десетина моркова се варят в около 500мл. вода поне 30мин-хубаво да пуснат соковете и витамините. Прецежда се и се дава на бебето да пие през целия ден-има стягащ ефект и 4исти токсините, а сладни и не е лоша на вкус.Ина4е освен диетата аз давах и Смекта- едно прах4е на два приема- прави защитна обвивка на лигавицата на 4ервата.

# 8
  • Мнения: 686
Цитат на: Margarita
Лично според мен не може да е от зъби. Моят юнак направи веднъж разстройство цели 2 седмици и така и не се разбра от какво. Нямаше Т, носих проба за изследване, че и кръв имаше в акото - нищо. Само диетата ни спаси - лечебна хумана (милупа), оризова вода и оризова каша, чист варен картоф, банан по мъничко и шипков чай. По принцип за разстройство може да се даде чай от джоджен, но за бебенце не зная как стоят нещата и аз не съм давала (то и Йоан бе малък още)...

За дупето - бейби тан много ни помогна.


Точно такава диета спазваме - вече 10-тина дена и нищо. Само милупата я сменихме с лечебна на Хумана, защото е по-вкусна и като че ли се ползва по-дълго, тоест е по-пестелива.
Колкото до джоджена, мисля, че може да се дава на бебета без проблем.
Но, ако може, някой да каже, когато са раснали зъбките на бебето му, по колко време е било разстройството. Поне по това да се ориентираме дали може да е от зъбите или не..

# 9
  • Мнения: 3 334
Чувала съм от една педиатърка,че за разтройство много помагат и печени ябълки.Не съм пробвала.За дупето сулфатиазол.Бързо оздравяване на бебоците!

# 10
  • Мнения: 1 250
Цитат на: Emi
Само да добавя, 4е аз преди месец )в същата ситуация) давах вместо вода или 4ай, т.нар. "супа Моро"- десетина моркова се варят в около 500мл. вода поне 30мин-хубаво да пуснат соковете и витамините. Прецежда се и се дава на бебето да пие през целия ден-има стягащ ефект и 4исти токсините, а сладни и не е лоша на вкус.Ина4е освен диетата аз давах и Смекта- едно прах4е на два приема- прави защитна обвивка на лигавицата на 4ервата.


В болницата (от обезводняване сн.тигнахме до там) ми каза че не водата, а самите моркови действат затягащо, даже повече от ориз. А колкото до витамините и пречистването... ми не знам. Но в затягащия ефект се убедих.

# 11
#Milti  Моят син, който вече е на 6 години при всяко ново зъбче правеше разстройство и нищо не помагаше докато не се покаже зъбчето. По цяла седмица, а понякога и повече сме били само на лечебна хумана; супа от моркови, картофи и ориз, без грам мазнина в нея; печени ябълки. Нищо не помагаше, докато не се покаже зъбчето. Първия път помислихме, че е вирус, но нямаше нищо такова. Ситуацията се повтаряше докато не излезнаха първите 4-5 зъбчета и след това нещата утихнаха. Гледай само да не се обезводнява. Шипков чай помага също донякъде. Ще се измъчите, но покаже ли се зъбчето и всичко ще си дойде на място.
На моя приятелка на детето й излизането на зъбките беше придружено с червено гърло и от начало го тъпчеха с лекарства, защото мислеха че прави ангина, но след известно време направиха връзката.  Успех.

# 12
  • Мнения: 686
Цитат на: Anni
Чувала съм от една педиатърка,че за разтройство много помагат и печени ябълки.Не съм пробвала.За дупето сулфатиазол.Бързо оздравяване на бебоците!


Да, и лекарката каза да му изпечем ябълки, но те никак не му харесаха - даже повърна на втората хапка  Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 2 157
Ние вече сгъстихме акото Wink !
Пожелавам го и на всички, изпаднали в нашето положение Grinning .
Диета му е майката - давах диетична попара / без масло/, домашно приготвени зеленчукови пюрета от ориз, картофи, моркови, ябълки /в различни комбинации/, оризова безмлечна каша и лечебната храна на Милупа, банан от време на време. За пиене вместо вода - чай от шипки или оризова отвара. А и по 1 прахче Ентерол дневно.
Относно ябълките - настъргвах ги на ситно ренде, без кората, прибавях ги към пасирания ориз и ги кипвах леко, колкото да не са сурови.
Това е.
Благодаря на всички, които се включиха Grinning !

Общи условия

Активация на акаунт