Мами, дайте някакви идеи, моля ви

  • 1 004
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Проблемът ни е, че не ще да пие лекарства. На годинка и месец е. Дам ли й панадол моментално го повръща. Същото прави и с есберитокс. Повръща и него. Къде ли не го слагах- в мляко, в сок, е не и не, усеща и хоп на фонтан. Ами то ще дойде време когато ще трябва да приема и по- сериозни лекарства, ами тогава? Моля ви, дайде ми някаква идея как да й дам есберитокса поне. В момента педито каза, че за нея е важно да го приема.

# 1
  • Мнения: 999
За Панадола можеш да го даваш под формата на свещички.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
А пробваал ли си със спинцовката,дето я продават в панадола.С нея лекарството изтича в гърлото и много-много не му усещат вкуса.Но моята щерка си пада малко луд фен на панадола,винаги си иска още:)

# 3
  • Мнения: 750
А пробваал ли си със спинцовката,дето я продават в панадола.С нея лекарството изтича в гърлото и много-много не му усещат вкуса.Но моята щерка си пада малко луд фен на панадола,винаги си иска още:)

 Peace И моята, това и е любимото.

# 4
  • Мнения: 441
И аз използвам спринцовката от панадола.Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 774
А пробваал ли си със спинцовката,дето я продават в панадола.

 Peace

Не знам дали обаче не е по-добре да й го даваш по няколко капки и да изчакаш да преглътне и тогава да дадеш още, за да не се задави. newsm78

# 6
  • Мнения: 391
За Панадола можеш да го даваш под формата на свещички.

 Peace Първата ми щерка само така го поемаше. Бързо и без проблемите които имаш в момента.

# 7
  • Мнения: 750
Да, но тогава ще е едно мятане и сигурно трябва да и застъпи главата с крак  Joy
Това в кръга на шегата, не мисля, че така ще стане, защото детето ще усети какво става и няма да си отвори изобщо устата. Знам го от собствен опит.

# 8
  • София
  • Мнения: 146
Пробвай със спринцовка на игра. Нареждате се ти и таткото и почвате да си давате сироп и да се смеете по лека лека я включвате и нея.  Ако приема лекарства на сила ще ги повърне иначе не ми се вярва.  Винаги когато не съм успяла да склоня моят калпазанин да си изпие лекарствата доброволно ги е повръщал. За това сега винаги ги предлагам по забавен начин. Успех!   bouquet

# 9
  • Мнения: 750
Или и дай спринцовката сама да си го впръска, със съвсем малка незабелижима помощ от твоя страна  Hug
Дано от всичките акъли нещо помогне!

# 10
  • Мнения: 4 555
Не ми се струва вероятно да го повръща само защото не и харесва на вкус или въобще да го прави от каприз. Особено щом го повръща дори когато е в млякото. Бих се замислила за друга причина  Rolling Eyes

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 048
Не ми се струва вероятно да го повръща само защото не и харесва на вкус или въобще да го прави от каприз. Особено щом го повръща дори когато е в млякото. Бих се замислила за друга причина  Rolling Eyes

И коя е тя?! Алергия? И към Панадола, и към Есберитокса?!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 570
Не ми се струва вероятно да го повръща само защото не и харесва на вкус или въобще да го прави от каприз. Особено щом го повръща дори когато е в млякото. Бих се замислила за друга причина  Rolling Eyes

И коя е тя?! Алергия? И към Панадола, и към Есберитокса?!
Едва ли има друга причина. Моят син повръща лекарствата. Но вече е по-голям и ми казва предварително:" не ми давай АБ, щото ще го повърна", изсипвам го със спринцовка, той се напъва и го повръща. С почти всичко, освен Нурофен и Проспан, прави така.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 048

Едва ли има друга причина. Моят син повръща лекарствата. Но вече е по-голям и ми казва предварително:" не ми давай АБ, щото ще го повърна", изсипвам го със спринцовка, той се напъва и го повръща. С почти всичко, освен Нурофен и Проспан, прави така.

Точно това се опитах да кажа  Peace

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 14:00 от Тарталета

# 14
  • Мнения: 2 614
Детето е на 1 год, надали и прави напук с това повръщане...
Просто вкуса не и харесва, затова повръща... така мисля, а дали има и друга причина, може лекар например да ти каже...   Peace

Общи условия

Активация на акаунт