Розова крем-супа - вкусна и полезна

  • 5 934
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Предлагам ви една вкусна и лесна кремсупа, която децата обожават, а и е много полезна. Изобретих я когато правех бебешките пюрета за първият ми син и се оказа че татито ни я харесва много. С малко опити и модификации рецептата придоби следния вид, описан в думи и картинки по-долу. Сега тя е любима и неизменна част от менюто ни, правя я почти всяка седмица.

Необходими продукти за 6 порции:
500 гр. червено цвекло
500 гр. моркови
500 гр. картофи
200 гр. сирене
сол
зехтин (или олио или масло)
черен пипер (по желание)
150 мл. течна сметана - неподсладена (по желание)
малка глава лук (по желание).

1. Цвеклото се почиства и нарязва на едри кубчета. Морковите също. Слагаме ги в тенджера да врат под капак в леко подсолена вода, като водата трябва да ги покрива, но да не е повече. Слагаме и няколко супени лъжици мазнина - аз предпочитам зехтин. След 15 минути слагаме и картофите - обелени и нарязани на кубчета. Всичко ври до омекване - още около 20-30 минути. Можете да сложите малко черен пипер, аз не слагам. Също можете да сложите и малко позапържен лук в началото - аз пропускам това заради децата. Понякога нарязвам малко лук и го слагам да ври заедно с цвеклото.

2. Супата се пасира (без да се излива водата).Ако решите да добавите сметана, сложете я 2-3 минути преди да свалите тенджерата от огъня - сметаната придава по-плътен и по-нежен вкус на супата. Ако преди пасирането на супата сложите сиренето, супата става розова - ето такава:

Ако сиренето натрошите след пасирането, супата става червена на бели точки, ето така:

Супата е гъста, затова я поднасям без крутони. Ако сте сложили повечко вода и супата ви няма достатъчно гъстота, крутоните са задължителни.
Да ви е вкусно!

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Точно вчера готвих подобна крем-супичка с цвекло! Стана супер вкусна!  Peace

# 2
  • Мнения: 506
ще я пробвам,мисля,че и в къщи ще се хареса

# 3
  • Мнения: 1 679
Копирам рецептата - вкусно и полезно  Peace

# 4
  • Мнения: 315
копирах-ще пробваме.обичаме такива красиви супи Laughing
само кажи, моля - цвекло откъде? Embarassed
става ли с консерва на бондюел?има ли прясно ?и как се процедира с него?много съм боса с цвекло,хрян и др.подобни... Embarassed Embarassed

# 5
  • Варна
  • Мнения: 246
Обожавам крем супи- всеки ден си правя разни мои измишльотини (най-често с картофи и броколи). Тази ще я пробвам определено!

# 6
  • Мнения: X
копирах-ще пробваме.обичаме такива красиви супи Laughing
само кажи, моля - цвекло откъде? Embarassed
става ли с консерва на бондюел?има ли прясно ?и как се процедира с него?много съм боса с цвекло,хрян и др.подобни... Embarassed Embarassed

Ами аз взимам сурово - беля, режа и варя. Тук във Франция червено цвекло се намира целогодишно.
Ти ако не намериш сурово на пазара (ама защо да няма, съмнявам се да липсва), поогледай щандовете за замразени зеленчуци - не може да няма обелено и нарязано на кубчера, сурово замразено. С него ще стане.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 816
Точно днес си купих червено цвекло от Пикадили, специално за тази крем супичка. Hug Благодаря за рецептата.  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Даааа!! Обичам я тази супичка Hug И аз я "измислих" покрай пюретата на Ники. Правя я по абсолютно същия начин, но без лук, никога не съм слагала, ще взема да пробвам Thinking

# 9
  • Мнения: 1 030
Благодаря много на,Сбъдваща мечта Hug,ние ядем цвекло но комбинация с ориз за малката.Но със сигорност ще се включи в семйното меню.  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 3 816
Направих я за вечеря, МНОГО Е ВКУСНА!  Ето я. Сложих морковчета, картофи, цвекло, лук, чесън, масло, сиренце, най- отгоре сложих лъжица кисело мляко. Heart Eyes

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 18:22 от geleva

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Още утре ще я направя на дребния. Simple Smile Hug

# 12
  • Мнения: 110
Изглежда чудесно, аз правех нещо подобно когато племиницата ми беше бебе.Можете да сварите 2-3 картофа, 5-6 моркова, 2-3 червени чушки, целина и глава кромид.Като се сварят ги пасирате и прибавяте прясно мляко и малко масло, става като зеленчуково пюре, а а ко го направите по-рядко може да стане и супа.

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много вкусна изглежда супичката,ще я пробвам,дано малката претенция я яде. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 315


Ами аз взимам сурово - беля, режа и варя. Тук във Франция червено цвекло се намира целогодишно.
Ти ако не намериш сурово на пазара (ама защо да няма, съмнявам се да липсва), поогледай щандовете за замразени зеленчуци - не може да няма обелено и нарязано на кубчера, сурово замразено. С него ще стане.
[/quote]
мерси!ще пробвам още днес!

Общи условия

Активация на акаунт