Как да заместим нощното хранене без шише ?!

  • 467
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте!
Пуснах темата в "Майки бъдещи и настоящи", но ме посъветваха, че е по скоро за този подфорум.
Моят син се оказа човече с характер...та трябва да измислям начини да го измамя за да постигна някои неща:)),за съжаление рядко се получава.
До 6-я месец си го гледах сама и беше само на кърма, а почивните дни отиваше при баба и дядо и там го хранеха през деня с замразена кърма от шише. Когато обаче опита пюретата, категорично отказа шишето и по никакъв начин не мога да му дам каквото и да било от шише(кърма, вода, сок).
Захраних го като беше на 5м и половина и си мислех да я караме по-бавно с въвеждането на храните. Но след един месец се върнах на работа, защото излязоха много проекти и схемата ми за захранване много бързо се промени. Когато започна 7-ия месец вече ядеше на обяд зеленчуково пюре и след обед плодово пюре и тъй като от баба си няма как да суче съм я инструктирала на всички яденета да слага замръзена кърма. Аз я подменям по 1 на ден и има за още поне 2 месеца.....та къжете ми как да върна шишето, защото големия проблем е през ноща. Малкия суче в 20ч.,23ч.,02-03ч.,05-06ч.,и сутринта в 08ч., преди да отида на работа. И като се събуди и два, три пъти за бибата въобще не ми остава сън. Ако си бях вкъщи ок, преди поспивах малко и през деня, но сега ходя като призрак, а и кафета не пия заради кърменето( е само по едно на ден). Та си мислех да му махам нощното хранене...ама хората казват давай вода....С какво да я давам през ноща?С лъжичка ли? Другото което си мислех е да въведа кисело мляко ама пак ми трябва шише....или да му заместя вечерното хранене с каша (досега не сам давала, защото не акаше добре докато беше на кърма, ама то явно е било защото я е усвоявал добре...)Пробвала съм да давам вечер пюре+кърма, но се сабужда отново като по часовник, пробвала съм да му бутна бибата да заспи отново но става по - лошо....заспива за 10-15 мин, после пак бутам бибата и пак 5-10 мин. и накрая го нахранвам за да поспя малко ама тя половината нощ заминала. А количествата, които изяжда не са малки - 180 - 200г.за пюре +кърма, а само кърмата не мога да преценя, пък и  да му е малко как да му дам допълнително................Приемам съвети всякакви и ви благодаря предварително:)))
Може да ви се стори смешен моя проблем (че човека яде постоянно), ама на мен хич не ми е смешно на работа:))
 

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Нямам представа как да заместиш нощното хранене без шише, но можеш да вземеш бебето да спи в твоето легло. Много е лесно кърменето  - като се събуди и иска да суче, даваш едната гърда. Ти спиш, той яде  Wink на следващото будене, даваш другата гърда и пак така - ти спиш, той яде. Не ставаш, не търсиш биберони и така... С моето момче, преди да го отбия на 2г. и 3м. този режим спазвахме през нощта.

# 2
  • Мнения: 481
Защо не опиташ с неразливна чашка. Аз никога не съм давала шише, защото захраних Стела на 7 месеца и тогава започнах да предлагам вода, направо от чашката. В началото не се усещаше какво се прави с нея, но по съвет на Бу, махнах клапата, колкото да разбере че нещо пуска и няколко пъти и дадох да пие така. След това сложих клапата и я оставих сама да се бори с чашата. На 3-тата минута вече пиеше от нея. Друг е въпросът, че до преди 2 месеца не изпиваше повече от 30-40 мл вода на ден (сок и до ден днешен отказва, но много харесва айран и шипков чай).
Що се отнася до нощното кърмене, аз го махнах и то с променлив успех преди 1 седмица. Казвам променлив, защото пак се буди и от време на време цока, но не на всеки час, както беше цели 8-9 месеца.
При нас, номера стана с 2 вечери плакане и много приказаки, песни, гушкане и обяснения защо не може да получи "Мако". При вас това няма да подейства предвид крехката възраст, но без рев май не се получава. Аз едва сега събрах смелост, просто защото бях на предела на физическите и психическите си сили.
Успех все пак  newsm10.

# 3
  • Мнения: 3 718
Нямам представа как да заместиш нощното хранене без шише, но можеш да вземеш бебето да спи в твоето легло. Много е лесно кърменето  - като се събуди и иска да суче, даваш едната гърда. Ти спиш, той яде  Wink на следващото будене, даваш другата гърда и пак така - ти спиш, той яде. Не ставаш, не търсиш биберони и така... С моето момче, преди да го отбия на 2г. и 3м. този режим спазвахме през нощта.
За мен само това е спасението. Моето дзверче не приема нито биберони, нито залъгалки, абе нищо освен цица. През деня пие вода от чашка със сламка, но нощем не приема, та чак ми се обижда. Пробвала съм, беше горе долу около 7 месец, да ставам и да давам какво ли не, ама беше мега уморително.
Пробвала съм и да давам по сериозно количество твърда храна за вечеря. Резултата е че след близо 400гр. каша с плод пак се събуди около 4 пъти през нощта. Явно не е от глад.
Та за мен единствения вариант да се наспим всички е залепено неговото легло до нашето и младежа просто си припълзява при необходимост от цица. Когато заспи аз го претъркулвам обратно в леглото му и така по 1579 пъти на нощ  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт