традицията при шарка

  • 20 645
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Знам , че има традиция когато дете се разболее от шарка,  вечерта се оставя нещо до леглото за умилостивяване , но какво точно се прави?

# 1
  • Мнения: 9 814
Знам , че има традиция когато дете се разболее от шарка,  вечерта се оставя нещо до леглото за умилостивяване , но какво точно се прави?

А кого трябва да умилостиви! newsm78

# 2
  • Враца
  • Мнения: 173
Не знам дали за това, но си спомням някога, до моето легло и до леглото на сестра ми, ни слагаха питка с мед  newsm78. Казваха ни че така шарката ще се напапка и бързо ще си отиде  Crazy Mr. Green

# 3
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
За първи път го чувам това ....

# 4
  • Мнения: 127
Не знам дали за това, но си спомням някога, до моето легло и до леглото на сестра ми, ни слагаха питка с мед  newsm78. Казваха ни че така шарката ще се напапка и бързо ще си отиде  Crazy Mr. Green
  bouquet

# 5
  • Мнения: 7 201
А аз знам,че трябва да напръскаш из целия дом със сладка вода(вода+малко захар),за да се изкара по-лесно шарката! Peace
И го направих,когато сина ми я кара преди 2 месеца. Wink

# 6
  • Мнения: 750
Оххх, пак ли с тия бабешки отживелици?! По-добре мажи с каквото са ти казали, за да не го сърби детенцето, а тя шарката ще си мине постепенно. И пити, и медове и всякакви хранителни продуктида да слагаш и със захарен сироп да пръскаш, ако щеш, няма да мине от тях  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
За пръв път го чувам това и аз.
Аз бих постъпила съвсем традиционно - ще извикам лекар и ще спазвам препоръките му.

# 8
  • Мнения: 4 345
аз я карах като ученичка и док. сложи червен кръст на външната ни врата и много ме беше срам защото дълго след като оздравях съседите ни отбягваха.
А също  имахме нещо като бинт напоен с нещо на бравите---дезинфектант по онова време някакъв newsm78 и цялата къща смърдеше на белина явно майка се беше попрестарала Confused

# 9
  • Мнения: 3 069
Не съм чувала за тази "традиция".

# 10
  • Мнения: 887
Чувала съм за това суеверие (според мен е такова, защото аз не вярвам в тези неща), но все пак ще ти го кажа. Слагат се на маса питка с мед, вода, сапун и гребен и на другата сутрин се вдигат от масата, защото се предполага, че шарката си е отишла. Joy

# 11
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Не съм знаела до сега за подобно нещо newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 39 723
На врата си поставихме червен кръст и подпис и печат на личната лекарка.

Забравете тези традиции, болестта ще мине когато мине. Най-добре да се следят съветите на лекаря. И да й се кланяте на шарката - полза няма.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 174
Интересно какви са традициите при хрема  Twisted Evil

# 14
  • София
  • Мнения: 4 573
Интересно какви са традициите при хрема  Twisted Evil

Лук и чесън на масата и не я вдигаш поне 1 седмица  Joy
Опс, простете, не се сдържах. Blush

Общи условия

Активация на акаунт