България - най-абсурдната и ненормална държава на света

  • 4 829
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Отдавна се каня да пусна тази тема, но днес вече не издържах като гледах новините...
Всички знаем, че утре в Бургас ще се проведе референдум за петролопровода. Ще питат хората дали са съгласни с неговото изграждане или не са. Дотук добре, както се казва - Глас народен, глас Божи. Хората трябва по-често да се питат какво мисля защото всъщност тяхното мнение е важно а не на шепа управляващи дерибеи. Освен това се оказва че това е първия референдум в "демократична" България.
И тук започва огромния и ненормален абсурд. Не знам направо с какви думи да го нарека. Оказва се че този пръв референдум в България НЯМА АБСОЛЮТНО НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ. Каквото и да кажат хората това няма да има НИКАКВИ ПОСЛЕДСТВИЯ ЗА НИЩО. Гласът народен остава както винаги глас в пустиня. От няколко дни гледам министри от правителството как самодоволно се подхилкват и обясняват пред журналистите че се чудели защо изобщо кметът на Бургас е назначил този референдум след като много добре е знаел че той няма с нищо да повлияе са строежа на нефтопровода.
Аз не мога да си обясня що за наглост трябва да имаш, що за идиот трябва да си, ако хората които те избират кажат на някакъв проект "НЕ" и ти да им се присмееш в очите и да им кажеш най-нагло че тяхното мнение не те интересува ама изобщо даже.
Как можем да живеем в такава абсурдна държава в която народа първо се пита дали е съгласен с нещо и след това му се казва че неговото мнение няма значение всъщност. Не знам дали изобщо по света има такива абсурдни референдуми от които всъщност нищо не произтича.
Това е жива подигравка с цялата Бургаска община.

# 1
  • Мнения: 4 300
Борисе, държавата ще е абсурдна дотогава, докато хората в нея я правят такава. В това число гражданинът - кмет на Бургас, който преди да похарчи 60 хиляди не си е направил труда  да провери, че с местен референдум се решават върпоси от местно значение. Например да стане ли Созопол квартал на Бургас. Въпроси от национално значение- с национален референдум.
В момента това са 60 хиляди, похарчени за ПиАр.

# 2
  • Мнения: 606
   как беше....  Запииис  Peace

               Joy Joy Joy
Аз уж се уча да слагам вазелин и да гълтам, амо очевидно на България и расте. Вече и вазелинчето не помага.

# 3
  • Мнения: 212
Борисе, държавата ще е абсурдна дотогава, докато хората в нея я правят такава. В това число гражданинът - кмет на Бургас, който преди да похарчи 60 хиляди не си е направил труда  да провери, че с местен референдум се решават върпоси от местно значение. Например да стане ли Созопол квартал на Бургас. Въпроси от национално значение- с национален референдум.
В момента това са 60 хиляди, похарчени за ПиАр.
Това пък за кмета на Бургас е другата тема. Той ще надскочи май и бащицата си бат Бойко по безсмислени пиар акции. Утре цял Бургас ще отиде да гласува просто ей така защото няма какво да правят друго явно. И кмета харчи грешни пари за безсмислени неща и няма кой да му каже - "Чакай бе ти ум имаш ли в главата че харчиш нашите пари за глупости" И цяла България утре ще гледа по ТВ-то референдума който всъщност е една бутафория.
Първия в историята на България референдум е бутафорна пиар кампания на още по-бутафорен кмет.
Абе в Бургас хората не виждат ли че се подиграват с тях и тяхното мнение ...

# 4
  • Мнения: 46
Твоята констатация е безспорен факт! И най- абсурдното е, че мнението на народа НАИСТИНА няма никакво значение, независимо дали е изразено с мирни средства, юридически средства, протести!!! Или трябва всички да скокнат, или просто да си ходим. newsm78

# 5
  • Мнения: 25 586
Утре цял Бургас ще отиде да гласува просто ей така защото няма какво да правят друго явно. И кмета харчи грешни пари за безсмислени неща и няма кой да му каже - "Чакай бе ти ум имаш ли в главата че харчиш нашите пари за глупости" И цяла България утре ще гледа по ТВ-то референдума който всъщност е една бутафория.


Боя се, че грешиш. Нищо чудно парите да идват от "Европата", или поне "Европата" да е поставила някакво условие относно референдумите, с което трябва да се съобразим.
Въпросният референдум може да няма значение за нашите пишман-политици, но нищо чудно да замаже очите на когото трябва. Пари има за усвояване, Борисе, пари за харчене...

# 6
  • Мнения: 46
Аз мисля, че независимо от резултата, Бургазлии трябва да ясно да кажат своето НЕ! Всичко друго ще докаже още повече нашата незначителност! Пък и да ви кажа, даже и да идва финасирането на референдума от Европата нямам никакви угризения - щом се налага все някой отстрани да ни бие камбани, та белким направим нещо като хората. То не че ще е като хората... ама поне малко от малко ще отсрамим дълбоко заспалия продължителния си сън български народ.

# 7
  • Мнения: 25 586
Да, права си. Иска ми се да отидете и да гласувате с близо 100%-на активност, за да им затворите големите усти, че народът пет пари не давал за бъдещето си. Дано някой се усети, че точно референдумите са начинът за формиране на гражданско общество.
Ама на кого ли му е изгодно това? Май на никого...

# 8
  • Мнения: 46
Грешиш, как`Сийке, оказа се, че е изгодно. И аз мислех, че от спиране на петролопровода няма групировка с икономически интерес, ама не е тъй. Щото гърците накрая на тръбата ще си спретнат рафинерийка, а за нас ще си остане само замърсеното черноморие и мръсния въздух със значително ограничаване на пазарите на нашата продукция. Така че сещай се кой има икономически интерес референдумът да успее... (намиг)

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Борисе, отдавна съм прозряла тази истина !
Няма по-корумпирано, нагло, гнусно и неуко
правителство от българското !
Заради това правителство и безумствата в
държавата ме е срам, че съм българка !
Откакто прочетох, че фонда за лечение на
деца в чужбина отчита неизразходвани средства
и после тези средства стават излишъци в бюджета
съм отвратена и се чудя докога този овчи народ
ще търпи издевателствата на шепа самозабравили се
кретеноиди. Всички трябва да получат доживотни
присъди без право на обжалване заради геноцида
срещу целия народ. Да, геноцид в мирно време -
срещу децата ни, срещу младите, срещу пенсионерите,
срещу всички !
Гадна и мизерна държавица сме - ето това сме НИЕ !

# 10
  • Мнения: 46
Борисе, отдавна съм прозряла тази истина !
Няма по-корумпирано, нагло, гнусно и неуко
правителство от българското !
Заради това правителство и безумствата в
държавата ме е срам, че съм българка !
Откакто прочетох, че фонда за лечение на
деца в чужбина отчита неизразходвани средства
и после тези средства стават излишъци в бюджета
съм отвратена и се чудя докога този овчи народ
ще търпи издевателствата на шепа самозабравили се
кретеноиди. Всички трябва да получат доживотни
присъди без право на обжалване заради геноцида
срещу целия народ. Да, геноцид в мирно време -
срещу децата ни, срещу младите, срещу пенсионерите,
срещу всички !
Гадна и мизерна държавица сме - ето това сме НИЕ !
Аз съм на същата вълна, но с едно допълнение: всички правителства на България, включително сегашното.
Сума, в размер на 500 000 лв. неусваени средства за операции на болни дечица в чужбина неусвоени пари - СРАМ!!!!!! А инак държавата прибира ДДС от всяко обаждане на номерата за инициативата на БТВ за децата от Могилино.

# 11
  • Мнения: 19 294
петролопроводът обслужва руските и гръцките интереси.никой не му пука за народа или за черноморието.


Аз съм на същата вълна, но с едно допълнение: всички правителства на България, включително сегашното.
Сума, в размер на 500 000 лв. неусваени средства за операции на болни дечица в чужбина неусвоени пари - СРАМ!!!!!! А инак държавата прибира ДДС от всяко обаждане на номерата за инициативата на БТВ за децата от Могилино.
направо безсрамие и не знам как още да го нарека.отдавна съм казала,че тази държава ме отвращава.всичко в нея е пошло и гнусно.

# 12
  • Мнения: 1 367
Напълно подкрепям твърдението в темата!По-абсурдна държава от нашата една ли има.Още си спомням как продадоха БГА "Балкан" със все самолетите,хотелите,слотовете и активите за 150 хиляди долара!Ами толкова струва електрониката САМО на един самолет!!!Примерите са десетки.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Първо, това съвсем не е първият референдум в България, каквото и да са казали по новините.
Второ, проблем на бургаския кмет е, че не си е прочел закона.
България не е държава с пряка демокрация, факт. Който не знае какво е това, какво е депутатски мандат, какво е Конституция - ми да не работи политик Confused Хората гласуват за тъпаци и после ги псуват Rolling EyesЕ, не става така...

# 14
  • Мнения: 9 865
Че те умници не са се кандидатирали. Или ако са, не съм ги забелязала.
Откак се помня, все едни и същи са ни политиците. А преди това беше великата партия-майка и Тато.
Много ми се гласува за готини хора, но няма.

Общи условия

Активация на акаунт