Трябва ли да се притеснявам?

  • 1 175
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 348
Синът ми навърши 3 месеца, но много неща, които съм чувала, че другите бебета правят, той не може. Знам, че всяко дете се развива по индивидуален график, но все пак да питам.
 Бебо не може да хваща предмети. Заглежда се в тях, но не посяга към тях. Като му ги бутам в ръката, той не може да ги задържа. Като си слагам пръста в ръката му, понякога го стиска, но не много силно,а друг път не.
 Когато го вдигам за ръчичките, знам, че бебетата се захващат здраво и се набират, но моето не може. Виси без да прави усилия нито с ръце, нито с глава. Но като е по корем може да си държи стабилно главата изправена.
 Не проявява интерес да приближава към устата си предмети.

# 1
  • Мнения: 3 932
Мисля, че ти отговорът си го знаеш, даже си го написала в началото на постинга си  Peace, но ако имаш нужда от успокоение...моля, потвърждавам, проблем няма, остави нещата да следват естествения си ход.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Четях всичко друго, но не и какво трябва да прави бебето на определена възраст нарочно/информирах се обаче от мамите/....та децата са толкова различни, не мисля, че трябва да се слагат в калъп. Всичко си му е наред на бебчето ти...А това за набирането си влиза в масажчетата/поне педито така ми обясни/ след баня хващаш ръчичките на бебчо и го караш да се набира по няколко пъти...Рано или късно бебо ще схване какво се очаква от него...има и още едно упражнение...ама то е за по нататък...като трябва да почнат да се обръщат Wink хващаш дясна ръчичка и ляво краче и обръщаш, после обратно...аз си ги правех редовно...Масажите и упражненията мисля, че са полезни и спомагат за по-добрата двигателна активност на бебчетата...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз правя разни упражнения на бебето преди баня и масажи след къпането. Още от първи месец по няколко пъти на ден хващам ръчичките и го вдигам, но то все не може да схване какво иска мама от него. Но понеже постоянно намирам информация, че децата са много индивидуални, се успокоявам. Само дето веднъж казах на майка ми, че детето още не е усвоило това умение и тя се почуди.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Наистина всичко е строго индивидуално, но ако виждаш все пак огромна разлика в уменията на твоето бебе спрямо другите е добре да споделиш с педиатърката. Поне за да се успокоиш.

# 5
  • Мнения: 1 062
Ооо, не се тревожи въобще. Моето дете е на повече от 6 месеца, а все още не се обръща. И аз по едно време се притеснявах, дали е добре и дали се развива нормално. Ходихме на консултаций и аз все притеснена "ама тя не прави това и това". Сега вече не се вглеждам и съм убедена че е добре. Всяко дете е различно ти сама си го казала. Всичко ви е наред, а и нали ходите на консултация всеки месец, ако имаше нещо за притеснение ще ви кажат.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 900
Мисля, че ти отговорът си го знаеш, даже си го написала в началото на постинга си  Peace,
Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Мисля, че ти отговорът си го знаеш, даже си го написала в началото на постинга си  Peace, но ако имаш нужда от успокоение...моля, потвърждавам, проблем няма, остави нещата да следват естествения си ход.
smile3521 smile3521 newsm10

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681




Не се притеснявай, всяко дете се развива различно от писаното в книгите.

# 9
  • Мнения: X
Децата са различни, за твое успокоение се консултирай със специалист, поне аз така бих направила.

# 10
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Относно хващането на играчки, това се очаква от бебетата към 4-5м. това го знам от двама невролози занимаващи се с деца (при които съм водила дъщеря си). Спокоино засега бебето ти се развива добре. Но ако си много притеснена по добре чуй компетентно лекарско мнение! Peace

# 11
  • Мнения: 2 131
Наистина всичко е индивидуално. Но щом се притесняваш, консултирай се с лекар. Това е най-добрият вариант. Едни деца се развиват по-бързо в двигателно отношение, друго - по-бавно, но това не означава задължително, че има проблем.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Според мен ти е малко бебето за всяко едно от тези упражнения!Моята на тази възраст също не задържаше играчки и не посягаше.Набирането като го държиш за ръцете е чак след 4-ти месец!Прибързваш и се притесняваш излишно.

# 13
  • Мнения: 74
И моето на 3 месеца не правеше тези неща,все още не се преобръща..върти се но друго не иска,едва преди 3-4 седмици започна да си играе.Не се тревожи:)

# 14
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ехеееее от всичко, което изброихте до момента, моят син само висеше на пръстите ми на тази възраст и не си клатеше главата.Нито хващаше с ръчички, нито протягаше ръце към нещо ... нищо....
Сега не мога да го стигна!
Мисля, че няма, за какво да се притеснявате

Общи условия

Активация на акаунт