Физиологичен разтвор за нослето на бебето

  • 18 855
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мами, реших да пиша по темета защото откакто се е родило бебето все се налага да слагам в нослето физ. разтвор да почиствам коричките. Правех го  с една спринцовка по 1-2 мл във всяка ноздра, но така го дразнеше че вече не ми дава. В аптеката ми препоръчаха нови капки за нос Tetrisal, съдържащи само физиологичен разтвор напълно безвредни и с много удобен накрайник. Разпръскват дозата фино без струйка и без да дразнят нослето. Много съм доволна защото вече бебо не плаче и не се дърпа, даже понякога не дори не усеща като ги слагам. Могат да се използват и при хрема преди вторите капки за да отпушат нослето.

# 1
  • Мнения: 1 883
Стеримар също става

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Добре е , че си спряла да слагаш физиологичен разтвор със спринцовка. На мен доктор УНГ ми е казвал , че не е добре да се слага физиологичен р-р със спринцовка. Аз лични използвам стеримар и съм доволна. Tetrisal не съм използвала дано да е добър.

# 3
  • Мнения: 5 393
. На мен доктор УНГ ми е казвал , че не е добре да се слага физиологичен р-р със спринцовка.

А каза ли защо? Според мен няма логика да можеш да пръскаш със спрей, а да не можеш да пръскаш със спринцовка newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защото със спринцовка като се пръска се създава налягане, което не е добро за ушите. Обикновено със спринцовка слагаме и повече от необходимата доза. Като чувам майката е слагала по 2мл. , а трябва да сложи 2 капки.

# 5
  • Мнения: 5 393
Странно. Аз съм пробвала и по двата начина.Със малка спринцовка и със Стеримар.Определено Стеримар-а изстрелва с много по-голямо налягане от малката спринцовка. Thinking А колкото до дозата- С две капки нищо не става, поне по 1мл в ноздра се впръсква, за да се втечни добре секрета. Говоря от опит, Иво до 1г и 2 месеца беше почти всеки ден на промивки с физ.разтвор. ooooh! и поне 3 консултации с УНГ.

# 6
Затова подхванах темата и менно силната струя от спринцовката или от Стеримар разплакват бебето и капките трудно се слагат всеки ден. Капките Тетрисал много нежно разпръскват на микроскопични капчици и не дразнят нослето. Освен това едно впръскване е точно определена доза и не се излива голямо количество както при Стеримар.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Странно. Аз съм пробвала и по двата начина.Със малка спринцовка и със Стеримар.Определено Стеримар-а изстрелва с много по-голямо налягане от малката спринцовка. Thinking А колкото до дозата- С две капки нищо не става, поне по 1мл в ноздра се впръсква, за да се втечни добре секрета. Говоря от опит, Иво до 1г и 2 месеца беше почти всеки ден на промивки с физ.разтвор. ooooh! и поне 3 консултации с УНГ.


На мен също винаги ми е било странно да се твърди, че със спринцовката става по- голямо налягане ама нейсе  Stop

Общи условия

Активация на акаунт