Кърмене и колики

  • 653
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Здравейте!
Бебенцето ми е на месец и половина и има ужасни колики, а е само на кърма. Проблема е, че млякото ми тече много силно. Понякога толкова силно, че тя дори не може да си поеме въздух и си отмества главата за да си почине малко. Това може ли да влияе негативно върху коликите и ако е така, какво мога да направя по въпроса?
Много ще съм ви благодарна, ако споделите вашия опит с мен.
Само да вметна, че за коликите съм опитвала капки (Сап симплакс и Еспумизан), но не само, че й помагат, а дори влошават положението.

# 1
  • Мнения: 865
Ти  спазваш ли някъкъв хранителен режим?Ядките,прясното мляко,киселото зеле газираните напитки влияят на кърмата.
А за да не се дави бебчо от силната струя кърма,изцеждаи малко на ръка или с помпа преди да предложиш да суче.

# 2
  • Мнения: 1 089
предполагам че понеже имаш много мляко поема повече от предното мляко, което е по-богато на лактоза и предизвиква колики. Добре е да изцеждаш малко преди кърмене. Можеш да даваш по малко водичка когато са най-силни коликите, при някои деца помага.
Хедра ще каже по-добре, но ето ти линк, където можеш да видиш повече.

# 3
  • Мнения: 256
Колики има всяко второ бебче,за да му намалиш болките можеш да го оставяш да стой по коремче или му слагай топла сапунена кърпа на коремчето само че не я слагай направо върху телцето а върху бодито или ризката, а ако я сложиш направо върху коремчето задължително го намажи с крем.А за да не се дави бебчо от силната струя кърма,изцеждай малко на ръка или с помпа преди да дадеш да суче.

# 4
  • Мнения: 306
Благодаря ви за съветите   bouquet
Зарра, специален хранителен режим не спазвам. Избягвам само определени храни, от които съм забелязала, че коликите й се засилват. Газирани напитки не пия, също избягвам храните с оцветители и консерванти.

# 5
  • Мнения: 219
И синът ми е с колики от първия месец и до сега. Почити нищо не ям за да не му предизвиквам колики ,но той ги има. Не му помагат нито САБ , нито Еспумизан.
Според мен си зависи от детето . Просто има бебета с чувствителни стомахчета ,които по-трудно се справят с храната .

# 6
  • Мнения: 142
Вземи си colief ....повярвай ми че помога невероятно!!!То не е лекарство а ензим който разгражда това което стомахчето му не може само!Поръчва се по интернет и наистина помага.Аз бях изпробвала всичко което има и ми помогна само то.Влез на www.colief.com  и прочети!

Общи условия

Активация на акаунт