Да споделим за яслите в Надежда и Толстой

  • 1 439
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 23
Много бих желала да споделите вашите мнения и впечатления от яслите в Надежда и Толстой, всъщност те са 3 на брой - 40-та, 61-ва и 62-ра. Общо взето и трите изглеждат поддържани , но се чудя коя от 3-те да избера за сина си??? Много моля, които има мнение по въпроса да ми помогне с избора.

благодаря ви  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 23
днес чух че в 62-ра ясла навремето имало някакъв скандал с детенце, което имало синини по врата и се оказало че било бито от жена от яслата - не съм сигурна с какъв пост е била .... моля ви ако сте чували нещо за този случай или изобщо нещо сте чували за тази ясла да пишете  newsm20

# 2
  • Мнения: 959
Синът ми ходеше в 40.
Много съм доволна.
Вътре е хубаво, добре подържано.Директорката е авторитетна жена.И сестрите бяха много добри.
Сега живот и здраве ще запиша там и дъщеря си. Peace

62 не се сещам коя е? Къде точно се намира? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 23
62-ра е в толстой, на бул.Рожен. Аз също съм се насочила към 40-та ясла, изглежда ми поддържана, чиста. Единствения негатив който съм чувала че храната е солена. Знаеш ли да има такова нещо.....

# 4
  • Мнения: 959
Сетих, се за 62.Да, имаше някакъв случай с едно детенце.Мисля че, имаше и репортаж по БТВ.

А, за храната ...ами..не знам, да ти кажа...аз, си мисля че, е съобразена с това че, децата там са малки...но, знам ли newsm78
Плюс това там раздават и детска кухня...най хубаво е ако имаш позната ,която взима за детето си, тя да каже. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 23
Напълно си права Butterfly, всъщност най-важно е децата да са гледани добре. Преди малко питах и педито за тази ясла - и тя ми я похвали, така че на пролет .... с песен ....  car003

# 6
# 7
  • Край морето
  • Мнения: 139
Сина ми ходи от скоро в 40 та ясла и не съжалявам. И ние се чудихме дали тази или другата на Рожен(62-ра), но не съжалявам, че избрахме 40-та. Има страхотна промяна, моят злояд син прояде там Joy.
Свържи се с г-жа Пандева /директорката на яслата/ и си пуснете молба. Доколкото знам има немалко кандидати.

Успех на есен

# 8
  • София
  • Мнения: 39 744
Аз съм доволна от яслата към 38мо ОДЗ.

# 9
  • София
  • Мнения: 23
An Mary коя е 38-ма градина??? Нещо не се сещам.
La sonrisa виждам че и твоя син е на същата възраст като Алекс, та как му понесе яслата, трудно ли свикна и знаеш ли искам да те питам за отношението на лелите към новите деца ва 40-та ясла дали според теб имат нужното първоначално търпение както към свикващите деца, така и към притесненията на майките!? То е ясно че през главата на майката минава какво ли не детето ти като не е до теб, но дали като вземаш малкия ти казват какво е правил през деня и как се е държал. Според мен това е нещо много важно... Незнам какво е вашето мнение ... но аз така смятам

# 10
  • Мнения: 2 102
Аз мога да споделя за 40-та ясла. Сашето е в четвърта група в тази ясла и ходи там от 2 месеца. Хич не съм доволна. Той през седмица е болен и имам наблюдения, че там децата масово боледуват. В един период бяха останали само 5 здрави деца.
В началото тръгна на ясла с голям ентусиазъм, не ревеше хич - той по принцип обича да си играе с деца. Но само след 2 седмици, започна да реве и да се тръшка като го водим на ясла. Само като види русата сестра сутрин, която ги приема сутрин, надава кански рев и почва да се влачи по земята. Направо ми се къса сърцето сутрин. А въпросната сестра дори и не се опитва да го прикътка нещо, дърпа го за ръка в яслата и това е.  Сашето още не говори и не може да ми каже, но е много травмиран. Беше стигнал дотам, че плачеше и се криеше от всяка руса жена, която ни дойде на гости. А сестрата всеки път се пазари защо го водим пак и  ни гледа накриво. И ми развива теории, че не всяко дете можело да свикне с яслата.  Последното, което направи си е направо за съд. След като се опитах да говоря с нея, след 2 дена детето ми си дойде с чисто мокро боди. На другия ден вече беше болен с висока температура и хрема. Въпросната сестра се казва Цеца Радуилова и за мен, това не е човек и въобще не трябва да работи с деца.
Спрях го от яслата и то не защото боледуваше, а заради въпросната сестра. Говорих с директорката за преместване в друга група, но без какъвто и да било резултат.
Стана малко дълго, но съм бясна. Не си давайте децата в 40-та ясла и по специално в четвърта група.  Stop

# 11
  • София
  • Мнения: 39 744
An Mary коя е 38-ма градина??? Нещо не се сещам.

В Надежда-2. Близо до Фантастико.

# 12
  • Мнения: 2 553
bonbonka6, много съм очудена от това, което пишеш  Thinking

Дъщеря ми от 2 месеца ходи в 40-та ясла, но в 1-ва група. Първата седмица поплака, но от тогава тича още от оградата , бърза по стълбите и няма търпение да й обуя пантофите, за да влезе.Постоянно ми говори колко са добрички лелите, пее ми песни, които е научила там, научи се да се храни сама, да си бърше дупето (опитва де) и още много подобни.Там се чувства много добре, весела е като влиза, доволна е като я взимам.Лелите (Рила Петрова и Илияна не помня фамилията) са много добри. Ако някое детенце плаче, го гушкат и успокояват.Знам, защото в началото се криех при гардеробчетата и слушах като оставя ревящата ми дъщеря какво се случва нататък. Ами успокояваха я още преди да съм й сгънала дрешките  Peace Много са любезни, държат се добре с децата, обясняват на майките каквото ги питат и изобщо съм супер доволна.

Децата на 2 мои  приятелки са в същата група и споделят моите впечатления. Даже едното беше с ужасен дерматит, което изискваше да не се слага никакъв памперс по никакви причини.Майката помоли лелите да не й слагат памперс по време на следобедния сън и те бяха много отзивчиви и разбрани.Не се нацупиха, че ще им напишка чаршафите, даже напротив - казаха й че сега е момента да го махат напълно и няма да й слагат повече памперс  Peace

С две думи - абсолютно съм ЗА 40-та ясла.  Peace

# 13
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
И аз съм от доволните от 40-та ясла. Бяхме точно в 4-та група, на моята познато детенцето също ходи там. И двете бяхме много доволни, учудена съм от изказаното негативно мнение.

# 14
  • Мнения: 959
 Vili4ka ,и синът ми ходеше в 1гр.при Илианка и Петрова.
Разкошни хора.Всичко което си описала е абсолютно така. Hug

А, за 4 група, не знам?!

Дени и в 2 група се подвизава известно време и там сестрите бяха много готини, въобще цялостната ми оценка за яслата е положителна. Peace

Общи условия

Активация на акаунт