Безвредни пасти за зъби

  • 10 392
  • 24
  •   1
Отговори
Здравейте,
реших да потърся паста за зъби без отровата флуор, обаче по аптеките попаднах само на хомеопатични пасти с лимон и грейпфрут. А зъболекари казват, че лимона е вреден за зъбите.
Чудя се не е ли това от трън на глог.

Има ли нормални пасти за зъби без флуор и без лимонени и други киселини?

----------

Поздравявам ви за информацията за флуора!

# 1
# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз купувам детска паста Ненедент-без флуор,че има и с флуор.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
И аз се интересувам, но не можах да намеря друга паста за деца без флуор. Ненедент, обаче, не е ли за много малки деца? И е доста по-скъпа...

# 4
  • София
  • Мнения: 4 575
Ненедент без флуор. За деца е, това е 1-я избор на паста. 50 мл е 2,40 лв.

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
хомеопатични пасти с лимон и грейпфрут. А зъболекари казват, че лимона е вреден за зъбите.

тази паста е супер.
ти да не си мислиш, че са сложили лимонов сок вътре? само аромат на лимон има.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 405
Аз купувам на 4г.6м. си син пастата на Чико.
Той не иска да изплюва а за тази паста знам, че може да се гълта.
Дали е подходяща за тази възраст?

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз купувам пастата на Ненедент. Понякога съм му мила и зъбите с моята- хомеопатична с грейпфрут. Не се притеснявай за лимона и грейпфрута- те са само за миризма.

# 8
Цитат
ти да не си мислиш, че са сложили лимонов сок вътре? само аромат на лимон има.

Не се притеснявай за лимона и грейпфрута- те са само за миризма.
Ясно - това решава нещата.
Благодаря много!
Иначе щях да се чудя.

# 9
  • Мнения: 1 029
хомеопатични пасти с лимон и грейпфрут. А зъболекари казват, че лимона е вреден за зъбите.

тази паста е супер.
ти да не си мислиш, че са сложили лимонов сок вътре? само аромат на лимон има.
и аз ги харесвам тези хомеопатичните.
Иначе за детски без флуор- и аз купувам ненедент, но скоро открих Тра-ла-ла, те са три вида - от 0 до 2 год без флур, от 2 до 6 с много малко количество и другата е за по-големи деца  с флуор,Струват 1.50 и са мн хубави

# 10
  • Мнения: 578
До всички, които се интересуват от темата "флуорна профилактика" и нейното въздействие върху човешкия организъм:

Оказва се, че тук във Варна има случаи на флуороза, при деца преминали през програмата:

Това не е снимка от учебник по медицина, а на осемгодишно варненско дете, профилактирано с флуорирано мляко!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191379.msg6682873#msg6682873
"Това, което осъзнах тези дни, докато търсех ясна снимка беше, че флуорозата вече има ефект върху самочувствието на детето ми - не намерих други снимки, където да е широко усмихната, така, че да се виждат зъбите. Поговорихме - детето вече се смущава... определено ще имаме доста работа.
Както казах и на срещата, за мен няма съмнение, че флуорното мляко в градината е допринесло за флуорозата. Излишно е да пояснявам, че не съм била наясно за допълнителното даване на флуор..."

Можете да помогнете на варненските родители, като напишете вашето мнение в този форум:

http://www.vlastta.com/forum/viewtopic.php?t=14
http://www.vlastta.com/forum/viewtopic.php?t=13

Имаме идея да съберем пари на доброволни начала и да преведем и издадем ето тази книга на български. Това е най-сериозното журналистическо разследване до момента на тема флуор. В него е включена информация и референции към научни доклади доказващи негативното въздействие на допълнителния прием на флуориди.
Всички, които искат да помогнат, нека да ни пишат на:  е-mail: roditeli_varna  Peace abv.bg

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Изглежда ужасяващо Rolling Eyes. В нашата градина не са ни уведомили какво мляко дават. Ще се интересувам още първият работен ден. А що се отнася до пастите за зъби аз ги сменям, това знам от нашият стоматолог. Сега съм купила детската паста на астера, но сега прочетох, че съдържа флуор. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 820
и ние сме с Ненедент. Доволна съм,а иначе за хомеопатичните незнам не съм ползвала.И аз ще следя темата,да знам има ли освен Ненедент и други подходящи за деца.  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 415
Аз питах в аптеката за подходяща паста за 2-годишно дете,която може да се гълта и ми отговориха,че всички детски могата да се гълтат.Купих една детска,обаче видях,че в нея има флуор.И сега честно казано, не знам какво да правя с нея.

# 14
  • Мнения: 506
не мисля,че от пастата за зъби може да се стигне до тук.Това е резултат от минерална вода,паста за зъби,мляко с флуор,таблетки Зумафлор/или подобни/ и всичко това заедно е довело до превишени стойности на веществото за дълго време и такава вреда.

Общи условия

Активация на акаунт