въпрос към ортопед

  • 2 923
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 524
Здарвейте. Имам въпрос за гръбначно изкривяване - от няколко месеца имам болки в гръбнака - точно между плешките. Болките ги имах през последните месеци на бременността, но след раждането спряха. Преди няколко месеца се появиха отново. Направиха ми рентгенова снимка и ми поставиха диагноза "Дясноконвексна сколиоза с център Ел 1" - предписаха ми лекарства - Картализин, Енетра и Топогел, както и процедури в болница и посещение на санаториум 2 пъти годишно. За санаториума съм съгласна, но процедурите, които ми правиха нямаха никакъв ефект. Въпросът ми е при тази диагноза мога ли да използвам колан за стягане и изпъване раменете назад, и ако да какъв да взема. Ще съм безкрайно благодарна на всеки отговор, който получа  Hug

# 1
  • Мнения: 124
ЗДРАВЕЙ. аЗ СЪЩО ИМАМ болки между плешките а и понякога усещам болка то4но до самата плешка. появява се внезапно и изчезва пак така. забелязвам че съм с епоизгърбила малко ( даже повечко)Simple Smile не съм ходила на снимка днес ъсм на невролог> дано има тук някой който може да помогне поне със съвет. А ти пробвала си с космодиск за болките. Моге да ти помогне. на мен понякога помага.

# 2
  • Мнения: 15 524
ами да ти кажа честно не съм се сещала за него - той не е ли за кръста само  newsm78
личната ми лекарка ми беше казвала преди, че сигурно ортопеда ще ми препоръча стягане с колани, но после ме препратиха на невролог и той ми изписа процедурите.
моля те, когато се върнеш от ортопеда кажи какво ти е аказал, ако си със същата диагноза като мен  Praynig Praynig Praynig - просто нямам време за нищо в последно време, а за висене пред кабинети изобщо не мога и да си помисля  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт