Почистване на петна от крем по латекса - идеи?

  • 2 902
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 152
Отдавна търся из нета нещо подходящо, но не съм намерила досега.
С един крем (на основа на глицерин) опръсках доста грозно стената (латекс) в спалнята и вече месеци петната (мазнички) си стоят. Пробвах само с вода, после и с обезмаслител Мелио, но почна да пада и цвета на латекса по кърпата и се отказах.
Ако имате идея с какво да се измие най-безболезнено (без да останат други петна) и без да се наложи пребоядисване/шпакловане - моля споделете!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 679
Ние даваме стаи под наем на морето и стените, които са с цветен латекс ги чистим много лесно с едни бели подобно на дунапренени гъбички - само се мокрят и като почнеш да чистиш лека полека кърпичката се изтърква.
Все пак от квартиранти цапане много и само благодарение на тия гъбички не ни се налага да боядисваме всяка година.

Но не съм сигурна дали ще ти помогнат за мазно третирано с Мелио, което чисти най-добре мазнини според мен.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 152
тези гъбички напоени ли са с някакъв препарат?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 946
Сънчо, какви точно са тези гъбички? Марка? Много бих искала да си купя. Ние не сме с латекс, а с фасаген (уж по-лесно да го чистя), но никак не е лесно.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 679
Кърпичките са израелски, водят се Сано супер гъба.

На тях пише:
Универсална почистваща гъба, подходяща за отстраняване на упорити петна от керамика, кухненски шкафове и плотове, санитарен фаянс, домакински уреди, дограма, щори, стени, мебели, пластмасови изделия, петна от боя, мастило и много други.
Има телефон и адрес на вносител, ако ви интересува, но предполагам, че по магазините за домашни потреби ги има.

Моите са шест в една опаковка и бяха към 7 лева всичките. Шест е много, но по една не продаваха.

Абсолютно сухи са, не са напоени с нищо, само се мокрят с вода, изтискват се леко и така се чисти с тях.
То от петна до петна разлика бол, но дано останете доволни.

# 5
  • Мнения: 3 251
Другото решение е "Саво". Намокряш си една ватонетка/фитилче за почистване на уши, пробваш първо на по-скрито място дали няма да ти обзцвети латекса и след това намазваш петното.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 946
Сънчо, така и така си от София, направо кажи от кой магазин ги купуваш, да не ходя да разбитвам напред назад за "Сано"...  Wink   Иначе мноооого благодаря за подробното инфо - то така няма как да не ги открие човек.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 679
А, няма проблем, купих ги от едно магазинче на Кърниградска - пряка на Витошка между Солунска и Денкоглу.
Мога да проверя дали ги има, но ако искаш мога да ти подаря една, не ми е проблем.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
О, колко мило! Само дето няма смисъл да ми подаряваш, понеже съм си решила яко да ги ползвам и там колкото са в комплекта няма да са ми излишни.  Wink
Ще ги потърся само да успея да се измъкна някой ден по-рано от работа. Вкъщи сме големи прасенца и имаме нужда..

# 9
  • София
  • Мнения: 2 679
Не е ли по-разумно да провериш първо дали те устройват като начин на почистване?
Както решиш де, но няма проблем да ти подаря.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 152
междувременно се сетих да пробвам с едни влажни почистващи кърпи на ЛОК (на Амуей) - многонадежди вложих, но като изсъхнаха пак се появиха петната по стената.
Ще пробвам със Саво ... преди време пръскахме детската и там цвета налатекса не се промениха (но все пак не търкахме изобщо,де), обче после поне 4 дни все си миришеше, та се наложи да не спи детето там.

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ако латекса се мие, става само с гъбка с веро. Ако не незнам  Blush Тези кърпички и мен ме заинтригуваха.

# 12
  • Мнения: 606
  Мисля, че няма да стане с почистване. Даже мога бас да хвана. Това е мазнина. Разтворител за мазнини ще повреди латекса. И търкане само с вода пак ще го промени, особено ако е дишащ. Трябва петната да се запечатат с някаква бяла боя. Алкидна, нитроцелулозна... от тези за метал и дърво. След като изсъхне идеално - латекс. Ние си оставихме няколко литра от същия цвят и покрихме веднъж творбите на малкия. Обаче петна от кафе не можахме - пигмента изби след няколко дни. Чакам да се стопли, за да мога да проветрям и ще ги запечатам с прозрачен спрей и после латекс.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 152
  Мисля, че няма да стане с почистване.
и на мен на такова ми мирише ... оставихме латекс, ама майсторите като не затворили добре кутиите, та засъхна за по-малко от година  #2gunfire , но и мъжът ми трябваше да ги провери преди да ги прибере в мазето!  Mr. Green
Само дано и с латекс покрие (и после да не избие мазното), а да не се наложи да се поизкърти и да се пошпаклова тук-таме!
zeFs, а какъв е този прозрачен спрей?

Общи условия

Активация на акаунт