Почти ми спря кърмата в едната гърда

  • 1 189
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Това възможно ли е или си въобразявам само? Лявата ми гърда намаля на размер значително и имам чуството че няма кърма в нея. Какво да правя? Знам че трябва да се слага детето по-често на нея. Нещо друго ще помогне ли?

# 1
  • Мнения: 1 183
Ами да възможно е,и на мен така беше при едната ми гърда(просто пресъхна),слагай бебка често на нея да суче,дано има ефект,за друго не се сещам  Thinking

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ами да възможно е,и на мен така беше при едната ми гърда
  Peaceда и при мен беше така.....а малко след това ми и спря кърмата Tired

# 3
  • Мнения: 148
При мен през цялото време кърмата в едната гърда е по-малко (имам кантар, на който меря бебока "празен-пълен" та оттам разбрах). Отвреме-навреме количеството в нея рязко намалява. Започвам да го слагам по-често на нея и по за дълго. Другото, което ми помага са топли компреси или направо обливане с топъл душ. Дано да съм била полезна.

# 4
  • Мнения: 256
При мен също стана така дори бебо не искаше да хване да суче от тази гърда.Може да пробваш топли компреси и леки масажи и първо го слагай да суче от тази гърда. Peace

# 5
  • Мнения: 136
    При мен беше така от самото начало- дясната пускаше слабо и малко. Давах гърдата по-честичко на бебка, но тя определено предпочиташе лявата. Цедях дясната / независимо,че изцеждах малко / докато беба навърши 1 година. След това спрях да го мисля. В момента от 10 месеца кърмя само с лявата гърда, в дясната няма и капчица.... Промяна в размера не забелязвам, нито във формата. То аз никога не съм имала голям размер- чашка Б.
Инстинктите ми подсказват, че това са нормални неща в природата. И не се притеснявам, ама хич. Дъщеря ми всеки път прибирайки гърдите в сутиена ги целува и двете по отделно и им маха с ръчички за чао. А предложа ли й празната... цоква 2 пъти и си иска "дай другата тцицка"  Hug
Пожелавам приятно кърмене и не му мисли много, коя е празна, коя не е. Бебо наддава ли ... останалото няма значение. Аз колко пъти бях на ръба да спра.... все се страхувах, че нямам достатъчно кърма.... а и кърмих основно само с едната.... Но бебка си качваше, перфектно се развиваше и не боледуваше. Захраних късно и второто, да сме живи и здрави, смятам да отгледам пак така   bouquet

# 6
  • Мнения: 405
И на мен почти спря в едната, от началото тя си пускаше по-малко и по-слабо но сега вече имам чувството , че почти няма никой.
От около месец дребния цоква 2-3 пъти от нея и после пищи и иска другата  Blush
И така - сега си кърмя почти само с едната и тва е  Peace

# 7
И при мен е така почти от началото, но вече почти 10мес кърмя успешно почти само от едната! Е предлагам и другата ама като не и пуска той си иска тази дето си има повече в нея.

Общи условия

Активация на акаунт