Един малко странен проблем, но да питам...

  • 3 339
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 885
Може би не трябваше да отварям цяла тема за този дребен проблем но.... Rolling Eyes

Та става въпрос за това, че винаги бретона ми се омазява на следващия ден след като съм си измила косата и става на клечки, което ме дразни ужасно. Нямаше да е толкова зле ако останалата ми коса не беше суха и просто е престъпление заради бретона да я мия през ден. Иначе я мия 2 пъти седмично по принцип.
Първо предположих, че го пипам твърде често и за това се омазнява... сптях почти да го пипам. После реших, че може би се допира до лицето ми като съм го намазала с крем и т.н. и започнах да нося диадема у нас. Пак същото.
Пробвах да го пръскам със сух шампоан и май в дългосрочен план от него започна да се омазнява още повече.

Та... някой с подобен смешен проблем? Смешен смешен ама ме дразни безумно! не мога да понасям тези мазни  кичури гррр...

# 1
Що не си го миеш само него всеки ден примерно?

# 2
  • Мнения: 422
И при мен е така.Обяснявам си го,че просто времето навън е ужасно.. и така.Иначе през лятото нямам проблем Peace

# 3
  • Мнения: 1 885
Що не си го миеш само него всеки ден примерно?

Не знам защо, но като измия само него... и го изсуша както си трябва пак си остава безформен и мазен... може би защото мия само върха на косъма не в корените толкова...

Може да е от вятъра... косата ми се вее насам натам и явно се омазнява  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 451
Защо не  пробваш само него да го миеш с различен от останалата коса шампоан, примерно професионално почистващ ( не знам дали от това също няма да пчне да се омазнява повече, но май си струва да опиташ), или за мазна коса?

# 5
  • Мнения: 1 058
И моя се омазнява за два дни. Става на клечки и ме дразни ужасно. Ако го измия само него не става. Определено ще следя темата.

# 6
  • Мнения: 1 688
незнам какво да ти предложа за да не се омъзнява,но пък се сещам че можеш вместо да си миеш през ден косата замо защото бритона ти е виновен ,пробвай примерно когато се омазни да го вдигнеш с фибички както е модерно или както ти ходи нз .. така предполагам ще удължиш периода на миене на косата поне с 1 ден - пак е нещо  Wink

# 7
  • London, baby
  • Мнения: 800
Моя бретон е на една страна, и той се омазнява последен!  Simple Smile Много странно е при вас...  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 224
Моя бретон е на една страна, и той се омазнява последен!  Simple Smile Много странно е при вас...  Thinking
И при мен е така  Peace

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 779
Какъв ти е бретонът? Дълъг ли е? Защото и при мен беше така, но аз всеки път му сменям фасона и се оказа, че когато е по-къс и филиран (с ножица само), не се омазнява. Иначе ако ще го миеш всеки ден, трябва хубаво в корените да миеш, не само върховете, и ще стане.
Според мен решенията ти са да го подстрижеш/скъсиш или да го миеш всеки път когато ти се омазни. Други варианти не виждам за съжаление.  Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 3 789
Нямам този проблем, но защо не пробваш да го напръскваш или мажеш с хининова вода, на мен лично ми действа съживяващо и леко изсушаващо на косата

# 11
  • Мнения: 1 885
Какъв ти е бретонът? Дълъг ли е? Защото и при мен беше така, но аз всеки път му сменям фасона и се оказа, че когато е по-къс и филиран (с ножица само), не се омазнява. Иначе ако ще го миеш всеки ден, трябва хубаво в корените да миеш, не само върховете, и ще стане.
Според мен решенията ти са да го подстрижеш/скъсиш или да го миеш всеки път когато ти се омазни. Други варианти не виждам за съжаление.  Confused

В момента е дълъг да и мислех да го пускам ама май ще го отржа наистина...

# 12
  • Мнения: 1 885
Нямам този проблем, но защо не пробваш да го напръскваш или мажеш с хининова вода, на мен лично ми действа съживяващо и леко изсушаващо на косата
Странно! На мен хининовата вода ми го омазнява...

# 13
  • Мнения: 90
моята коса като цяло се омазнява бързо та затова фризьорката ми препоръча на Клоран един  шампоан под формата на спрей с коприва. Използва се както лака за коса, разресваш леко след няколко минути и готово.Можеш да пръскаш само бретона с него, така ще коригираш омазняването, докато дойде времето за следващото миене. Наистина е грехота да се мие цялата коса заради бретона.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 779
моята коса като цяло се омазнява бързо та затова фризьорката ми препоръча на Клоран един  шампоан под формата на спрей с коприва. Използва се както лака за коса, разресваш леко след няколко минути и готово.Можеш да пръскаш само бретона с него, така ще коригираш омазняването, докато дойде времето за следващото миене. Наистина е грехота да се мие цялата коса заради бретона.

Това е сух шампоан и тя по-горе каза, че още повече й омазнявал косата.. и е права. А ако пък си с черна коса, стои едно такова сиво малко.. въобще не го харесвам тоя сух шампоан, май пролича  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт