Как научихте децата си да заспиват сами?

  • 1 089
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте, мами!
Моята Калина много връщаше като бебе и тъй като, докато я носех не го правеше съм я научила да заспива на ръце.
Сега вече ми тежи и се мъча да я карам да заспива сама, но не иска.
Ако сте имали подобен проблем - как се справихте?

# 1
  • Мнения: 1 183
Амиии  Thinking вече сте големки и ще са доста усилия,аз никога не съм я носила на ръце или приспивала по друг начин освен в нейната си кошарка(давам млякото,слагам я вътре,давам бибата,загасям лампата и излизам от стаята).
Ще започнеш да си я слагаш в легълцето,ако трябва ще и пееш,ще и говориш,но ще бъдеш настоятелна,това е моят съвет  Hug
Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 999
Наистина вече сте големички и ще ви е доста трудно да се отучите. каката също я приспивах на ръце и като стана на 4м. започнах да си я оставям в креватчето, сядах до нея на земята и я потупвах по дупето и и пеех песнички и така се от учи.Може и вие да пробвате с песнички или да ти държи ръката, но при това положение оставаш без кръст.
Успех.

# 3
  • Мнения: 337
и мен ме вълнува същия въпрос,заспива на ръце или на гърда,трети вариант няма.Ще следя темата Peace

# 4
  • Мнения: 2 553
Ох какво да ти кажа - същото беше и при нас . Докато кърмех, научих дъщеря ми да заспива в ръцете ми  ooooh! И после нямаше друг вариант за заспиване - друсане и люшкане до припадък!  Crazy И на всичкото отгоре спи при нас на спалната  ooooh! ooooh! ooooh! Обаче започнах вместо да я държа, да я слагам легнала до мен, аз лягам до нея и я потупвам по дупето.Сега така заспива. Поне не ме кара да я държа (все пак вече е 14 кг Crazy) Моят съвет е да започваш бързо с отучването от ръце и научаването да заспива самичка, защото иначе ще станете като нас, а хич не е приятно да ти кажа.Слагай я в легълцето, потупвай, пей, кукуригай, но я отучи докато е време. Успех!  Hug

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз нямам тоя проблем с малчо  Wink  Но може да се пробва да оставиш детенце в креватчето да се заиграе или да гледа TV примерно  Rolling Eyes  все някога ще се кротне, измори и ще заспи  newsm78 Просто трябва малко постоянство и да не го взимаш на ръце, примерно може да му  обръщаш внимание докато е в креватчето , да го милваш и т.н. но не и отново да го взимаш на ръце  Peace


Успех    bouquet

# 6
  • Мнения: 610
Моето беба не е носена на ръце,но доскоро спеше по 2пъти на ден и то заспиваше само ако я возиш в количката.След като заспи по-дълбоко аз я вадя и я слагам в легълцето.Много се чудех как ще се отучим да спим като я сложа директно в леглото? newsm78 Така реших че вече може да издържа за по 1спане и така след като се наобядва вече си мрънкя докато стане 14 часа да я сложа да спи.Слагам я в креватчето и за 5мин. е заспала самичка.Дано успееш скоро да я отучиш newsm10

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Не сме имали този проблем.Тя дори не искаше да я гушкам,за да заспи.И така си свикна.При вас ще е по-трудно,че е по-голямка.Но с повечко воля и нерви ще успеете.Оставяй я в нейното легълце,стой до нея...пусни и телевизор,радио...сигурно ще плаче,но с времето ще свикне.Успех Peace

# 8
  • Мнения: 4 621
Не сме имали проблем. От самото начало Яна си заспива сама в нейното си легло, в нейната си стая Hug

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
До 3 мес заспиваше само на ръце, но един ден просто я сложих в креватчето с млякото, тя си го изяде и заспа. Оттогава е така. Е, не винаги заспива веднага, но винаги сама и в креватчето си

# 10
  • Мнения: 1 768
Все още не zаспива сама.Лягаме на пода до креватчето и и държим ръчичката.След около 10 минути е zаспала. Flutter

# 11
  • Мнения: 14 133
И заща трябва да заспиват сами? newsm78
Аз обожавам ритуала на Сашо с милване по главичката преди заспиване Peace

# 12
  • Мнения: 2 978
Сега е  на 3г и 6м и все още си лягам на моето легло, до като заспи.
Не ми пречи, ако трябва да съм честна.

# 13
  • Мнения: 4 290
Беше на една годинка, когато го приместихме в самостоятелна спалня. Няколко дена го приспивах, за да свикне с обстановката, но в интерес на истината  много лесно привикна да заспива сам вечер. Проблем ни беше следобедния сън. Месеци ми бяха необходими за да го науча да заспива сам. Доста трудно стана.

# 14
  • Мнения: 4 784
Никога не съм се стремяла да му наложа нещо. До към 5-6-ия месец си заспиваше самичък. После не искаше и го приспивах до скоро на ръце - и предиобед и следобед и вечер. Никога не ми е пречило, дори напротив, доставяше ми невероятно удоволствие. От около месец, сам прояви инициатива да си заспива самичък и сега вече не иска на ръце. По принцип се водя по него. Ако иска ще го люшкам, ще пея, ще го нося, ако пък иска да е сам, ще му предоставя тази възможност.

Общи условия

Активация на акаунт