за захранването?

  • 1 072
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
Момичета помогнете ми да си изясня нещата със захранването - Например :
1. като се казва плодово пюре от 4-ти месец или 5-ти , какво се разбира навършени четири месеца ли  /съответно пет/?

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 13:53 от butterfly*

# 1
  • Мнения: 745
Май ви е още рано.Изчакай поне до 4 навършени месеца.Аз тогава захраних.По принцип сега се убедих,че е най-добре бебето да навърши 5 месеца.Няма смисъл да се захранва толкова рано,защото стомахчето му още не е добре функциониращо и всичко различно от мляко би му причинило неудобства,колики и алергии за в бъдеще.
Тиквата е много добър вариант за захранване.Сладка е и повечето бебета я харесват.
Другото ,с което можеш да започнеш е и оризовата каша.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Раничко му е още на бебешкото стомахче за пюрета. Изчакай поне 5м. да направи и тогава започни с каша. Тук има доста информация, виж и тази тема за късното захранване.

# 3
  • Мнения: 256
Навършени Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 973
още ПОНЕ 1м. изчакай

# 5
  • Мнения: 2 131
И според мен, за твоето бебче е още раничко. Бих те посъветвала да изчакаш. А иначе - едва ли има кой знае какво голямо значение дали детето е на четири месеца и три седмици или на пет месеца и един ден.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 693
Навършени Peace

# 7
  • Мнения: 690
навършени

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Навършени.

# 9
  • Мнения: 514
Навършени 4 месеца т.е в началота на 5-я

# 10
  • Мнения: 1 049
Да, както са ти казали за навьршени става вьпрос, но не избьрзвай. От еди кой си месец не значи непременно веднага като ги навьрши. Peace

# 11
  • Мнения: 6 438
Както са ти казали-навършени.Но според мен изчакай още малко-поне месец.

# 12
  • Мнения: 814
Както са ти казали-навършени.Но според мен изчакай още малко-поне месец.
Това е и моето мнение  Peace.
P.S. Обаче и аз много съм се дразнела винаги на тези етикети - казва се след 4-тия месец според мен, защото ако не си наясно наистина можеш да го изтълкуваш така все е дно е след 3-тия  Close

# 13
  • Мнения: 228
Трябва да има навършени месеци... Изчакай бебо да стане поне на четири навършени месеци и тогава се проблвай...

# 14
  • Мнения: 76
какъв е проблема да го захраниш с плодово пюре на 3месеца та те са точно за тази възраст на опаковките пише "за деца над 3 месечна възраст"????????????????????????

Общи условия

Активация на акаунт