Мляко с ориз

  • 559
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 627
В една от темите бях чела, че вместо каша следобяд може да се дава мляко (АМ) с ориз. Нали АМ не може да се подлага на термична обработка. Тогава как да го приготвя?

# 1
  • Мнения: 1 183
Ще свариш ориза и ще го прибавиш към АМ-то,и може лекичко да го подсладиш  Peace

# 2
  • Мнения: 390
Ориз за следобедна закуска не съм давала, правя грис
Сварявам го с вода, като се сгъсти, добавям една или две дози АМ, разбърквам и това е.
По същия начин можеш да пробваш с ориза

# 3
  • София
  • Мнения: 627
Мерси за отговорите. Обаче като сваря ориза той ще поеме водата в която се вари и после няма да поеме млякото  newsm78

# 4
  • Мнения: 266
Аз правя така:разреждам АМ с вода и тогава го прибавям към ориза и пак си става с малко водичка. 

# 5
  • Мнения: 256
Сваряваш ориза към него прибавяш АМ.Може да го оставиш малко да постой за да напие ориза.

# 6
  • София
  • Мнения: 627
Аз правя така:разреждам АМ с вода и тогава го прибавям към ориза и пак си става с малко водичка. 

Значи вариш ориза в АМ?

# 7
  • Мнения: 232
Не,не вариш ориза в АМ. Вариш си го във вода.Отделно приготвяш АМ/както го правиш за хранене,но по-малко/Прибавяш АМ-а към сварения ориз и си хапва бебока.По същия начин и гриса можеш да го направиш/аз пасирам банан или круша и прибавям,така даже не се нуждае от подслаждане/Да ви е сладко!

# 8
  • София
  • Мнения: 627
Не,не вариш ориза в АМ. Вариш си го във вода.Отделно приготвяш АМ/както го правиш за хранене,но по-малко/Прибавяш АМ-а към сварения ориз и си хапва бебока.По същия начин и гриса можеш да го направиш/аз пасирам банан или круша и прибавям,така даже не се нуждае от подслаждане/Да ви е сладко!

Мерси - ще пробвам. Ще трябва да оставя ориза малко да кисне в млякото за да попие от него.

# 9
  • Мнения: 232
Точно така.

Общи условия

Активация на акаунт