възстановяване на цикъла

  • 953
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
здравейте,
имам бебче на 6м. Кърмихми се 5 месеца и половина, като го дохранвах последния месец- само 1 хранене. Сам се отказа да суче.
Въпросът ми е след колко време след спиране на кърменето е нормално да се възстанови цикъла.
   Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 932
Според дебелите книги до около месец след спиране на кърменето се възстановява цикъла . Иначе при мен лично се яви , когато бебо беше на 3 1/2 мес и си остана почти редовен , а си бяхме само на кърма доста след това.

# 2
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Къде е този цикъл?   newsm78 За моя питам.  Praynig Как го чакам, че второ бебе искам вече, но го няма. Ние сме все още на кърма, но са ти казали вече, след около месец се завръща!

# 3
  • Мнения: 1 173
то май при всеки е различно. аз със голямата , си ми идваше редовно , сега с малкия , за 9м -само 3 пъти и то когато си иска, не може да му хване "цаката" човек newsm78. моя приятелка пък именно защото не и идваше, и уж не можеше да забременее, и с 5м бебе се оказала бремена. та знае ли човек , на какво да вярва. природа

# 4
  • Мнения: 2 100
Цикълът ми дойде 2 месеца и половина след раждане, независимо, че кърмех. За редовен-редовен е, но е по различен от преди Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 005
аз кърмя 7 месеца и няма и помен от цикъл все още,някъде съм  чела,че нощното кърмене забавя възстановяването на цикъла,а ние нощем се кърмим по 100 пъти  Rolling Eyes

# 6
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
аз кърмя 7 месеца и няма и помен от цикъл все още,някъде съм  чела,че нощното кърмене забавя възстановяването на цикъла,а ние нощем се кърмим по 100 пъти  Rolling Eyes
И това явно не е гаранция,защото моя приятелка кърми през нощта само първия месец,а сега след 7,5 месеца/все още си кърми/ още не й е дошъл.

# 7
  • Мнения: 1 089
Дойде ми на 5 месеца и половина, а никога не сме пропускали нощно хранене, през деня също сучеше често. Индивидуално е, зависи от нивото на пролактина и колко бързо ще възстановиш изходното ниво.
Ако обаче си спряла да кърмиш и повече от два месеца нямаш цикъл се консултирай с АГ - първо може да си бременна, второ да имаш друг хормонален проблем.

# 8
  • Мнения: 317
На мен ми дойде като започнах захранването - след 6-тия месец някоъде. Но все още не ми е най-редовния де!
Мисля, че при всеки е различно.

# 9
  • Мнения: 527
Моят цикъл се появи вчера,8 месеца и 22 дена след раждането LaughingА още кърмя денем и нощем Wink

# 10
  • Мнения: 373
И на мен още цикъла ми никакъв го няма.  Grinning Така си ми е добре, ама се чудя кога ли ще ме изненада. А аз да попитам намирате ли разлика преди и след раждането на тези на които им е дошъл?

# 11
  • Мнения: 1 674
Според дебелите книги до около месец след спиране на кърменето се възстановява цикъла . Иначе при мен лично се яви , когато бебо беше на 3 1/2 мес и си остана почти редовен , а си бяхме само на кърма доста след това.
И при мен е така

# 12
  • Мнения: X
Какво беше това цикъл? Бременността +вече над 8 месеца, откак се кърмим с бебо...доста време се насъбра, откакто не се е вясвал. Даже половинката започна да се притеснява дали не сме сгазили лука - напоследък често ме подпитва дали е нормално такова дълго отсъствие на цикличност.   Laughing

# 13
  • Мнения: 317
При мен лично няма разлика от преди раждането нито в продължителността, нито в количеството Peace

# 14
  • Мнения: 256
На мен с първото дете ми дойде на 28-мия ден след раждането, а сега с второто - днес, като се има предвид, че малкия е роден на 13 януари тази година И двете ми деца са били само на кърма към момента на идването на цикъла Най - гадното е, че си идва с всички екстри - нерви, подут корем, пъпки   

Общи условия

Активация на акаунт