Наклон на матрак на легло

  • 8 722
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Майчета здравейте. Имам 1 въпрос - сложила съм под едната страна на матрака на сина ми книги които са около 4 пръста дебели ... Как смятате като спи дали ще му се изкриви гръбначния стълб и кой да питам? Интересува ме защото искам да знам дали да ги махам ...
Идеята ми беше наклонът да е както на бебчетата в родилния дом


Кристиян е роден на 10.09.2007 г.

# 1
  • Мнения: 8 207
Не мисля, че има някакъв проблем за детето, но защо искаш да е повдигнат?. Матракът на Виктор го повдигнаха още в родилно, защото повръщаше. Държахме го повдигнат и вкъщи, но тъй като проблемът с повръщането не се реши, го смъкнахме. Ако нямаш проблеми като нашите не виждам смисъл от повдигането. Освен това Виктор постоянно се изхлузваше надолу, защото много шаваше.

# 2
  • Мнения: 865
Този трик го правих първият месец от раждането.Прави се ако бебето повърне мляко да не се задушиили греша? Но при твоето бебе не виждам вече нужда от повдигане на матрака.Достатъчно е да е от  качествен материал.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 348
Като ме изписаха, свеки ми дойде на гости и тя сложи възглавница под дюшечето. Детето се върти и се свлича.
 Моят въпрос е от кога да му слагам детската възглавничка? За сега му слагам сгъната пелена, като в родилното.

# 4
  • Мнения: 9 814
Бебето ти вече не е малко, за да повдигаш матрака. Ако искаш да го сложиш да спи на възглавница, питай педито. На мен един ми каза, че трябва да спи на възглавница като навърши 3 г., а друг още като се роди.

Като ме изписаха, свеки ми дойде на гости и тя сложи възглавница под дюшечето. Детето се върти и се свлича.
 Моят въпрос е от кога да му слагам детската възглавничка? За сега му слагам сгъната пелена, като в родилното.

Дъщеря ми не търпеше възглавница, докаго не стана на 1г и 6м.- свличаше се надолу, а като стана по-голяма я махаше. После сама пожела да спи на нея.

# 5
  • Мнения: 164
В началото го вдигнахме защото малко повръщаше, и ме беше страх да не се задави .. Но вече всичко е ОК и смятам да му махна книгите ... Относно качеството на матрака - уж го дават от най-добрите ....



Кристиян е роден на 10.09.2007 г.

# 6
  • Мнения: 1 049
Не бих сложила книги, вероятно така прехода не е плавен, което има значение за грьбнака. Като искаш да е повдигнат матрака слагай по-добре кьрпи. Ние така правихме в началото - една по-голяма и една по-малка кьрпа така, че постепенно да се слива по-високото с равното. Отделно, че са и по-меки и дори през матрака пак се усеща и е по-приятно да се лежи на тях, а не на книги.  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
моят син спа на наклон 30 градуса до 6 месец...
по принцип обаче не главата трябва да е на наклона , а цялото дете..., т.е. матрака трябва да е изцяло наклонен така, че бебето да спи реално на равна повърхност под наклон....не знам дали свясно го обясних....
за да не се свлича слагах едно одеалце под дупето....
иначе и аз книги ползвах, защото нашия матрак е доста дебел и тежък...
и да , наистина се прави при повръщащите деца или при мн силни колики....

А възглавница - не се слага преди година! това вече може да доведе до изкривявания.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 15:05 от Angel_Dust

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Повдигали сме го само в началото, на около 30 градуса ъгъл. На по - късен етап не виждам смисъл, освен ако не е болен и го пазите да не му се стичат секрети в гърлото. newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
да аз съм чела, че и при коклюш (недай боже) се повдига, но детеот се слага с крачетат нагоре, така че главата да е в равното..... но при болести е друго де....

# 10
  • Мнения: 9 973
ние сме така заради рефлукс,но иначе не бих мъчила детето(виждам,че моето поне се мъчи)

# 11
  • Мнения: 3 157
Аз наклоних матрака по съвет на педиатърката заради повръщането.Нв с книги,а с големи хавлии и то така,че да е повдигната не само главата,а от кръста(долу-горе) нагоре,като наклона е плавен.Ортопеда ни каза,че няма смисъл да се повдига ако няма проблем с повръщане,т.е.вече мисля да махам хавлиите-минахме го този период.

# 12
  • Мнения: 745
Едно одеало бях сложила,но само първия месец.

# 13
  • Мнения: 729
Аз също бях сложила матрака под наклон,но приди няколко месеца го смъкнах, и сложих възглавничка.

Общи условия

Активация на акаунт