Влияе ли външният вид на кърменето?

  • 1 318
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 161
Цитат

Цитат
И това, че една майка е отбила детето си на 5 месеца, за да отслабне, в моите очи не я прави лоша майка. Нима е по-добре депресирана от външния си вид кърмачка, отколкото щастлива и гледаща с радост детето си майка, пък макар и с формула?! И изобщо - нещата не са така едноплоскостни, както ги разглеждате понякога...   

Една майка, която е отбила, за да може да пази диета, не е лоша майка - според мен тя е напълно объркана майка. Какво може иначе да я накара да смята външния си вид и примерно маникюра за по-важен от здравето и комфорта на детето си? Как изобщо може да изпаднеш в депресия само от външния си вид? Няма ли по-важни неща в живота? Ами ако по принцип съм си пълна/кльощава/висока/ниска/грозна/недостатъчно красива и т.н. все депресирана ли да си ходя? Или да се взема в ръце и да си пренаредя ценностите?
И дали една доброволно отбила заради диети майка ще гледа детето си с радост, докато го храни от шише, или с радост ще разглежда новите шарки на маникюра си, докато му бута шишето между другото?
Не мисля, че изобщо има смисъл да се поставя въпросът 'кърмеща, дебела и депресирана' или 'отбила, отлсабнала, щастлива', защото такава дилема реално не стои. Аз съм щастлива майка, защото правя най-доброто за здравето на детето си (а и за своето), и макар че е важно как изглеждам, знам, че има и по-важни неща в живота.

Още една тема, породена от темата "Да помогнеш на приятел". Как мислите, трябва ли външният вид да влияе на избора ни да кърмим или не?

# 1
  • Мнения: 3 200
Пусни анкета  Wink

На мен би ми влияло, но в момента не ми влияе, защото съм хубава и кърмя

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Мдаммм....точно така....аз като отбих детето си...и разбираш ли по цял ден си правих шарки по ноктите...пудрих се, червих се, абе изобщо външния ми вид ме бе обсебил...дори нощем маникюра си сънувах...като ми излезеше пъпка и все си мислех, че е заради тва, че съм кърмила....мдам...малкото детенце с голямото шишенце...

Джисессссссссс

 Laughing  Laughing  Laughing

# 3
  • Мнения: 3 777
Интересна гледна точка Thinking

Добре че не ми се налага да отслабвам и си се харесвам иначе Светльо сега щеше да гушка шише.

Все си мисля че няма какво да ме изненада, но току виж изскочи нещо такова и ми иде да се смея с глас който да се чуе из цяла България. Grinning

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бях качила много малко килограми през бременността. Като родих, имах само 3 кг отгоре. Поради това, че следвах невярните бабини деветини "яж, за да имаш мляко" и насила се тъпчех с по 2 обяда и три вечери, много бързо стигнах и задминах теглото си по време на бременността, само дето вече нямах корем, с който да се оправдая, и всичко ми се лепеше на кълките - "бело, па дебело", дето се вика... Не бих казала, че това ме е спирало да кърмя, но и мисълта, че заради кърменето не мога да отслабна, а само трябва да ям, "за да има мляко" определено не ме е карала да се чувствам привлекателна.
Така че, щом разбрах, че няма такава връзка, спрях да се тъпча и си отслабнах като бял човек. Просто самочувствието си е друго, като си изглеждаш нормално и се харесваш.
"Трябва" е силна дума; но пак идваме на темата за информираността - трябва да са информирани майките за разни дребни подробности, от типа на това, че няма нужда да се яде повече по време на кърмене и че може да се отслабва и спортува...

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Ужас и безумие!!!Не съм чела въпросната тема, но сигурно вече сто пъти казах и пак ще кажа - МОЖЕ да се отслабва разумно и безвредно по време на кърмене.Въпрос на воля и стимул.Аз лично съм си суетна, признавам си.Не мога да се трая дебела, с лоша прическа, с прораснали вежди и пр. - примерно, нали Wink Но няма абсолютно никаква пречка да изглеждаш перфектно и да кърмиш, и то продължително.Просто не мога да повярвам, че някой би отбил детето си само заради това Shocked Нещата са напълно постижими паралелно!
Все си мисля, че може би това момиче си е имало друга причина да не иска да кърми, може би основателна, може би не, но само за отслабването - ммммм, много ми е странно Confused

# 6
  • Мнения: 7 106
Около три месеца след раждането  ми бяха останали 5 кг. за сваляне. Изглеждах даже по-добре отпреди да забременея, защото преди това бях определено кльощава, а с тези 5 килца тъкмо бях загладила косъма Laughing . Но сега зимата с заседяването в къщи в големите студове ми дойде и един апетиииит eat  и цял ден  newsm55  в резултат на което си лепнах още 5 кила и то на дупето и корема. Ето тези пет кила вече ме дразнят и ще ги "уморя" бавно но славно Laughing .
Сега по темата - дори и с няколко килца отгоре имам самочувствието че изглеждам добре, а който не ме харесва да не ме гледа  Wink . Имам още мноооого живот пред себе си, за да изглеждам още по-добре даже, затова в момента се съобразявам само и единствено с нуждите на дъщеря ми. Така ми харесва Grinning !

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
По време на кърмене бюстът, кожата и косата изглеждат по-добре  Wink
Първото си дете не съм кърмила дълго, но маникюр не носех ...

# 8
  • Мнения: 1 517
Не бих отбила детето си само за да отслабна, макар че напоследък често ме спохождат такива желания  Embarassed. От друга страна тя вече е голяма, яде почти всичко и не би било проблем. При мен май си е вярно, че докато кърмиш организмът си складира мазнини и трудно слабееш. За една година и да съм свалила нещо, е максимум 1-2 кг. Направо мечтая за деня, в който спокойно ще мога да започна диетка и да "изхвърля" останалия ненужен товар по себе си.  Rolling Eyes Това ми е доста болна тема напоследък.
А ние не би трябвало да съдим някоя майка, която е спряла да кърми заради външния си вид. Така е намерила за добре - така е направила. Пак си остава най-добрата майка за детето си. Лошо ще е, ако външният вид по принцип я интересува повече от детето и се грижи предимно за външността си.
Белинда, ако нямаш нищо напротив сподели пак как успя да отслабнеш при кърмене (защото май само теб от кърмачките съм виждала да пишеш, че спазваш диети).

# 9
  • Мнения: 1 214
Аз отслабнах по време на кърмене.Стана от самосебе си.Стува ми се,че това е нещо съвсем естествено.

# 10
  • Мнения: 6 243
Цитат на: petty
А ние не би трябвало да съдим някоя майка, която е спряла да кърми заради външния си вид. Така е намерила за добре - така е направила. Пак си остава най-добрата майка за детето си. Лошо ще е, ако външният вид по принцип я интересува повече от детето и се грижи предимно за външността си.

пети, аз не бих казала, че съдя някого - нито в този случай, нито въобще. Не съм Господ да съдя този или онзи. Но определено намирам, че е глупаво и егоистично да се водиш от този мотив (ако е единствен) за отбиване на малко бебе. Не говоря за дете на възрастта на твоето, а за бебета на по месец - два. Изпитвам по-скоро яд и жалост. Иначе и аз държа на външния си вид, излишните килограми ме дразнят и мене, но чак трагедия да правя от тая работа. Едно съм забелязала - килограмите са женски проблем - наш и на околните жени. Мъжете, каквото и да казват, са универсални във вкусовете си. Докато кърмих първото си дете, и аз напълнях доста на принципа - яж да има, а и защото таткото отсъства първата една година и това много ме подтискаше. Сега смея да твърдя, че съм във формата отпреди забременяването и това ме кара да се чувствам доста по-добре за себе си.
Цитат
Белинда, ако нямаш нищо напротив сподели пак как успя да отслабнеш при кърмене (защото май само теб от кърмачките съм виждала да пишеш, че спазваш диети).
Аз не съм  писала за диети, защото поначало режима ми на хранене си е с доста ограничения (вегетарианство и др. подобни) и за мен не е промяна. Но защо все пак не почнеш диетата "Южен бряг" от втора фаза. Много е разумна и щадяща, в този сезон има и зеленчуците, котио са ти нужни, зада я проведеш. Grinning

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За себе си мога да кажа,че факта как изглеждам не би имал никаква връзка с решенията ми относно кърменето - сина ми почти не съм кърмила и все пак за отслабване се сетих чак към 2-годишната му възраст.Не че се харесвах - но просто не ми оставаше много време даже да се замислям за това,камо ли пък за спортуване (в диети не вярвам - може и да се свалят килограми,но не стягаш отпуснати места Crossing Arms ).
Обаче такава дилема и не стои пред мен - в момента тежа по-малко,отколкото преди да забременея и ям само колкото ми се яде (т.е. напоследък повече,но предвид,че беба расте,явно й трябва повече мляко и съответно от мен се искат повече калории).
Говорили сме си и с татето по въпроса (той не харесва закръглени жени - категорично! - и с баткото често ми правеше забележки и ме подтикваше да спортувам,адски ме дразнеше) - и двамата бяхме категорични,че бебе е на първо място,а за красотата ще направим всичко възможно когато е възможно Grinning

# 12
  • Мнения: 280
Цитат на: PrincesaDundesa
Аз отслабнах по време на кърмене.Стана от самосебе си.Стува ми се,че това е нещо съвсем естествено.


И при мен така се получи - сега продължавам да кърмя миличкото си, но дори още след 4-я месец се бях възстановила значително без да пазя каквито и да е диети, дори похапвам повече. Сега съм си както преди бременността и се чувствам страхотно. А бебка скоро ще проходи и тогава сигурно ще трябва да наваксвам с храненето, че иначе.... Wink
Не смятам, че е въпрос на диети - просто правилно хранене и повече движение. А то с бебчовците (и ако няма при теб баби, както сме ние), движение да искаш!! Ставаш като newsm52 (само че много по-скоростен от емотикона  Wink )

# 13
  • Мнения: 392
И аз отслабнах без да правя нищо. Не съм се ограничавала в яденето, дори имам апетит като бременна. Но пък и бебка суче доста, въпреки че вече е на 13 месеца.
Вярно отслабването върви бавно, но за една година смъкнах килограмите натрупани през предишните 5!

# 14
  • Мнения: 1 547
Хаха  Grinning Пука ми, че съм дебела. Нали правя най-доброто за детенцето. Всяко нещо е за сметка на друго. Единственият проблем е, че многото килограми (имам да свалям 20!! ) Animal Pig отключиха други проблеми - гръбнак, дископатия, колена. Но истината е, че спрях сладкото и вече съм 5 кила надолу  tooth , но мисля, че кърменето също помогна. И се чувствам много по-добре и по-красива  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт