Отново за атопичната кожа!

  • 998
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Видях че многократно е обсъждана темата за атопичната кожа. Лошото е че вече се обърках от цялата информация която прочетох.

Според кожната лекарка, при която водя Василенка имаме атопична кожа. Това ми го каза преди една седмица когато за пореден път я водих при нея. Петната които ни излизат са по ръчичките, на сгъвките на ръцете, по лицето и по крачетата. По гърба и корема няма. Ту се зачервяват ту завехват. Големи са колкото монета . В началото ни изписаха Тридерм и Адвантан, които аз малко лекомислено ползвам вече доста време. Не я мажа постоянно, но когато се появят ги ползвам.
Ползвам козметика на Себа мед, сапун и мляко. Определено кожата й е суха и аз не я къпя всеки ден. Най често мием крачетата, ръчичките и личицето и по тях се появяват тези участъци.
Мисля да спра всякакви кортикостероидни кремове и да се опитам  само с медицинска козметика да се боря с проблема. Другото което си мисля е да спра шоколадовите изделия, и да махна всички изкуствени дрехи.

Мислите ли че чорапогащниците може да са причина за тези петна. Сега се замислям че Васи е постоянно с чорапогащник, дори и вкъщи. Те май имат нещо изкуствено в тях?

Извинявам се ако съм писала объркано, но аз наистина съм объркана вече...........

# 1
здравей,ние сме на 5 м. и ни излизат петна със ситни червени пъпчици по лицето ,а от една седмица имаме и на едното рамо.Ползвам козметика на мустела.

# 2
  • Мнения: 809
Стефчо има много суха кожа и му се бяха появили такива зечервени участъци.
Предписаха ни А-derma. Изключително съм доволна.
За няколко дена всичко отшумя. Дори вече не го мажа всеки ден, а само като започне да загрубява кожата.

# 3
  • Мнения: 83
 Heart EyesЗдравйте за атопичната кожа знам много и много съм препатила,детето ми има такъв проблем не го пойелавам на никой реших да пиша по-темата защото видях  че  Julka пише че не маже детето всеки ден,а не трябва ,за да не се появи нов проблем е задължително всекидневно мазане това го знам от моя дерматолог,аз също използвам А-Дерма и  съм благодарна но хората който са я произвели защото е без кортиостеройди а дава също толкова ,та дори и по -добри резултати.Кортикостероидите лекуват мигновенно но са много опасни и имат доста странични влияния.Надявам се тази теа да е най-малко посещаане защото проблема е неприятен но не е нерешим от както ползваме А-Дерма вече 7 месеца кожата ни е страхитна и няма и следа от напукване и сухота,даже сама си купих и гела за измиване .А в понеделник видях че има и интимен душ гел който е невероятен.Дано не звучи като реклама,но А-Дерма е нашето спасение.

# 4
  • Мнения: 6 164
Със сигурност не е от чорапогащника, защото детето на позната е със страхотен атопичен дерматит и никога не е с чорапогащник. Тя не я ограничава откъм храни, нито я маже, а на детето му стават яркочервени рани даже. ooooh!

Крисо има проблем само по крачетата и много рядко и в много лека форма. Мазала съм го само със Стелатриа на Мустела и съм доволна от тази козметика, сега привършихме тубата и трябва да купувам пак. А-дерма не съм пробвала. Колко струва това нещо?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Ние досега бяхме със "Стелатопия" на Мустела, наистина е добра козметика, А-Дерма не ни понася, пробвах тестерчета от зелената серия.
От няколко дни, след лекарска препоръка, започнах след баня да ги мажа с масло от макадамия /австралийски орех/ на Икаров, много е добро, по- добре им действа даже от Мустела, веднага попива в кожата, омекотява я и не оставя мазни следи, сухотата изчезва, като цена излиза горе-долу колкото Мустела - 30мл. струват 3,30 т.е. ако сметнем за 200мл. става около 22лв., а не можах да намеря в по-големи опаковки.
Може би има и на други производители, трябва да поразпитам по аптеките...

# 6
  • Мнения: 585
gerygirl аз имам бебче на 5 месеца от около месец кожата ни стана проблемна оправихме я но махнах и всички дрехи от изкуствена материя , само памук , сега и аз трябва да ходя само с памучни блузи защото само докато го кърмя за 10 минути  мястото на бузката му ,което се опира  в моя блуза от изкуствена материя става червено и много сухо трябват му 24 часа и здраво мазане за да се възстанови , така че опитай известно време само с чист памук без изкуствени материи и без плетени неща и я наблюдавай за да провериш пречат или не при всяко дете факторите за проблемна кожа са различни

# 7
  • Мнения: 139
Синът ми имаше атопична кожа когато беше на 8 месеца.Мехлеми и мазила-колкото искаш,но без никакъв ефект. Докато стигнахме до Кожен диспансер-Пловдив. Оттам ни изписаха специален крем от 3 съставки, препоръчаха ни да не се къпем толкова често,да не ползваме детска козметика излишно.Сега е на 4 години и понякога пак излизат петна със сърбежи. Държа си крема в хладилника ,мажа при нужда. Атопичната кожа е свързана с алергиите.Добре е да се посъветваш с дерматолог. Ако искаш рецептата , пиши ми, но със самолечение не минава.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
моята дъщеря е с много суха кожа и лятото беше със същите обриви. Започнах да я мажа със Стелатопия и много се подобри, но след няколко месеца пак започнаха да и излизат пъпчици. От декември започнах да я водя на класически хомеопат, където както знаеш лечението е комплексно за всички оплаквания и от тогава не сме ималии никакъв проблем с кожата. Peace

# 9
  • Мнения: 83
 Wink  Да няма спор много е важно да не се самолекуваме и да потърсим помощ от специалист.Накой може ли да ми каже дали е ползвал нещо А-Дерма от педиатричната серия ,много ми я препоръчаха,имайки впредвд че аз ползвам зелената и съм доволна бух си купила но искам да чуя мнение от непредубеден другар. newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Благодаря на всички

# 10
  • Мнения: 1 567
Wink  Да няма спор много е важно да не се самолекуваме и да потърсим помощ от специалист.

Когато мойта госпожица беше бебе имаше атопичн дерматит. (Беше на кърма) Мдаа водих я педиатри, на алерголози-педиатри, на дерматолози, дава ми най-различни кремчета. (не помня имената). Та, едното беше с някакъв антибиотик. Вътре в листовката изрично пише, да се избягва прилагането му при бебета и новородени. Казвам го на педиатъра, който отсича - "Вие мажете", с две думи, не вярвай на листовката.
Добре, че послушах вътрешният ми глас и спеях този мехлем.
След няколко дни показаха, как се иззимва от аптечната система, щото масово се дава за бебета и деца, а е особено неподходящ.
Та до там с помощта от специалистите.

Преаварих си студено пресовам, еьтра вържин зехтин на водна баня. След всяко къпане мажех бебето. За една седмица изчезна. Продължих да мажа още месец. От тогава няма и помен от атопичния дерматит...

Общи условия

Активация на акаунт