Алергия

  • 1 415
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 334
Здравейте д-р Слънчева!
Искам да попитам дали това е алергия което ни се случва?Бебето ми  след 4 дни ще стане на един месец и от около една седмица и се появиха пъпки по лицето .В началото бяха малко но постепенно се увеличиха и постоянно се променят.Ту стават с връх- ту стават петна червени  Cry.В един момент почти изчезват в друг момент особено като плаче и от напъните става ужас.Лекаря каза да сменим млякото давах и Фризо хипоалергенно а сега е Милумил НА1 и капки Фенистил.Започнаха да и позачезват пъпките от лицето(след вече 4 ден смяна на млякото и даване на капки), но вчера забелязах че има и на коремчето и на гърдичките Tired.Малко са но са се появили.По късно пак като погледнах почти ги нямаше.Искам и да попитам на каква възраст може да се направи тестуване за алергии за да сме сигурни точно какво и е и дали въобще това е хранителна алергия?

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 18:32 от mama.Eli

# 1
  • Мнения: 5 760
Това не прилича на алергия от млякото. До 3-4 м. бебетата нямат добре развите мастни и потни жлези. това по личицето както го описвате прилича на бебешко акне и изчезва без лечение към 3 м.- дължи се на мастните пори. Подобена е причината и за обрива по телцето, особено ако се облича повече и се претопля.

# 2
  • Мнения: 2 334
Много благодаря за отговора и силно се надявам да е така,но странното е че сега забелязах че са и излезнали и на тила и на самата главичка отзад както и по гърдичките и гръбчето това нормално ли е ?.Искам и да ви попитам и още нещо.От както е на изкуствено мляко се изхожда доста по рядко и дори се налага намеса на термометар Sad.Като и давах Фризо НА  ходеше по един път на ден( и пак понякога с термометър но понякога и сама),а сега от една седмица от както е на Милумил е още по зле положението на два дни ака и то пак с моя помощ.Вчера бяхме в болницата в която се роди на консултация и лекарката каза да се върнем на Фризо НА и да го давам в комбинация с Фризовом(3 лъжици НА и 1 Вом),защото и според нея може да не е хранителна алергия и да няма нужда от Милумила.Каза че Фризо е по добре и в комбинация с Фризовома ще се изхождала по често.Това според вас правилно ли е и най вече дали е добре пак да сменя млякото(то всъшност се връщаме към старото) но дали е добре това през една  седмица?Много благодаря предварително

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 11:33 от mama.Eli

# 3
  • Мнения: 5 760
Тази комбинация която Ви се предлага е действително по-добра. Можете да се върнете към нея, но все пак не сменяйте често вида млека. Така децата стават злояди. Grinning

# 4
  • Мнения: 2 334
Тази комбинация която Ви се предлага е действително по-добра. Можете да се върнете към нея, но все пак не сменяйте често вида млека. Така децата стават злояди. Grinning
Благодаря за отговорите  bouquet Дано да има ефект тази комбинация и да се изхожда сама.Само в момента ме притесняват тези пъпчици където и се появиха и по тялото и даже и на главичката Cry.Мажа я с Мустела Стелатопия но не виждам много ефект.

# 5
  • Мнения: 5 760
Бебтата в тази възраст нямат добре развити мастни и потни жлези и тези така наречени пъпчици са имено те. Изчезват към края на 3 месец без лечение, защото вече жлезите се развиват достатъчно.

# 6
  • Мнения: 2 334
Много благодаря за всичко  bouquet.Имам само още два  въпроса Praynig.В момента  давам на моето бебе 110мл.мляко,кога трябва да и увелича дозата и всъщност може ли да ми направите нещо като схема според възрастта защото никъде не можах да намеря нещо подобно ,а нашият педиатър ми казва да и давам толкова колкото иска което за мен не е добра идея newsm78.И вярно ли е това че ако няма никаква алергия а наистина се окаже че е бебешко акне и аз и давам мляко което е хипоалергенно (Фризо НА)не е много добре и е вредно за нея?

# 7
  • Мнения: 5 760
Ринтировъчната схема за количеството на приетото мляко на прием е 100 мл. + 10xмесеците.
2месеца - 120 мл.
3 м.         - 130 мл.
Това е средно количество като може да е по-малко или повече в зависимост от желанието на детето.
Фризолак НА е добър избор и су усвоява много добре. То не се различава по хранителен състав от другото мляко, но при съмнение за алергия не провокира алергична реакция, защото има специална обработна на белтъчната молекула, което я прави по- добре поносима.

# 8
  • Мнения: 2 334
Ринтировъчната схема за количеството на приетото мляко на прием е 100 мл. + 10xмесеците.
2месеца - 120 мл.
3 м.         - 130 мл.
Това е средно количество като може да е по-малко или повече в зависимост от желанието на детето.
Фризолак НА е добър избор и су усвоява много добре. То не се различава по хранителен състав от другото мляко, но при съмнение за алергия не провокира алергична реакция, защото има специална обработна на белтъчната молекула, което я прави по- добре поносима.

Много ви благодаря за всичко  bouquet,значи не е проблем че тя е на един месец иска да изяжда повече от 110мл Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 14:07 от mama.Eli

Общи условия

Активация на акаунт