урина със силна миризма?

  • 34 186
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 253
Здравейте:)
Имам един въпрос,макар да не знам дали има причина за притеснение,но просто ми се стори странно - урината на дъщеря ми мирише странно - много силно и не знам как да я опиша ,но ако на някой му се случвало и мислите ,че може да има проблем кажете ми,да знам дали да я водя на лекар?

# 1
  • Мнения: 5 001
Aко не е пила вода дълго време и не е пишкала също мирише по-остро.....

# 2
  • Мнения: 1 938
С памперс ли е?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Пуснете стерилна урина, за всеки случай.
Наблюдавайте детето дали пишка по-често, дали се присвива и почервенява като пишка, т.е. дали го боли. Макар че ако е с памперс, не знам как ще стане ясно дали пишка по-често  Thinking

# 4
  • Мнения: 5 253
с памперс е. Не съм забелязала да има болка. Ако е възможно да е от водата тя определено малко вода пие,но като идем на консултация ще искам да й пусне и урина. Ако успея да й взема,че сме скарани с гърнето.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Щом е с памперс, разгледай го хубаво за някакви необичайни течения със жълтеникав или зеленикав цвят.

# 6
Привет и от мен!

На моя син (3 и 1/2 год.) урината често намирисва странно, но това е когато му давам някакви витамини или сиропчета. Зная от неговата лекарка, че е нормално, а и цвета понякога е по-наситено жълт! Споко! Wink, предполагам, че и при вас е нещо обичайно. Но все пак хубаво е да направите изследвания. Успех!  newsm10

# 7
  • Мнения: 5 253
Благодаря,момичета Simple Smile
Забелязах,че само като сменям нощния памперс  я има тази миризма. До сега не съм усещала това,но няма по-различен цвят. За всеки случай ще искам едно изследване. Peace

# 8
  • Мнения: 52
Djina az sashto te savetvam da pusnesh sterilna urina.Iskam da te pitam dali skoro e pilo antibiotik zashtoto nashiat slu4ai e podoben i se okaza 4e ima kandida gabi4ki i bakteria v urinata.

# 9
  • Мнения: 5 253
Не е взимала АБ ,нито каквито и да било лекарства.

# 10
  • Мнения: X
Тъкмо щях да те питам, дали само сутрин мирише така, но ти си писала - не се притеснявай никак Hug Преди доста време аз се бях шашнала, усещах много силна миризма и бяхме на педи веднага. Тя каза, че когато детето задържа по-дълго урината в себе си , както става обикновено нощем, се получава така. В смисъл дори и да пишка в памперса, по-голямото количесто утина е отделено към сутринта.....тогава - тя е с по-наситено жълт или кафеникав цвят и с много по-сотра миризма. Консистенцията и е много по-наситена. Следващите изхождания през деня са съвсем нормални. Ако и при вас е  така, не се притеснявай изобщо. Ние не пуснахме веднага изследвания, по-късно го направихме и вече мина доста време от тогава, нищо тревожно, нищо необичайно и изобщо нищо не се е променило.  Ако забележиш тъмен цвят и силна миризма през целия ден, тогава иди на лекар, но иначе е нормално. Аз питах педи как до сега не съм го забелязала ако винаги е било така, а тя каза, че първо не винаги обръщаме внимание на това, понякога може да се случи съвсем случайно да се наведа към памперса и тогава да съм усетила миризмата, а и децата растат, всичко се променя, телесните им течности и миризми - също. От тогава се успокоих и повече хич даже не обръщам внимание, и все пак ако случайно някой ден ми направи впечатление миризмата - веднага се сещам, че е така, защото е "първата урина".
 Ако искаш пусни изследвания, само така ще си спокойна, всяка майка е така.

# 11
  • Мнения: 809
Щом е с памперс, разгледай го хубаво за някакви необичайни течения със жълтеникав или зеленикав цвят.
Нати, знам, че си специалист по урината. Навремето ми беше дала ценни съвети.
Та, какво за тези течения, защото ми се струва, че и при сина ми има нещо такова. Не винаги, на моменти?
Пие малко вода и пишка максимум 3 пъти на ден и то с голям зор. Не иска. Миризма има, но е в рамките на допустимото, според мен.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, знам, че си специалист по урината. Навремето ми беше дала ценни съвети.
Та, какво за тези течения, защото ми се струва, че и при сина ми има нещо такова. Не винаги, на моменти?
Пие малко вода и пишка максимум 3 пъти на ден и то с голям зор. Не иска. Миризма има, но е в рамките на допустимото, според мен.

При Калина, когато имаше бактерии в урината /Ешерихия коли/, по памперса й имаше зеленикави петна, които всъщност не са течение, а утайката на бактерясалата урина. Единият от пътите имаше и много силна миризма. Усетих я даже през памперса и пижамата й. Но не на амоняк, а някаква странна смесица между химикал и застояло. Много натрапчива миризма, която няма как да се обърка.
Като съм се съмнявала за бактерии, освен, че я наблюдавам дали не зачестява изпишкванията, гледам и дали не я боли. Когато има болка при изпишкване, детето се напряга и личицето му почервенява. Освен това съм я изпишквала в измито гърне и после пресипвам урината в буркан или друг прозрачен съд и гледам на светлината. Ако има бактерии, урината помътнява, става даже зеленикава и има утайка и плуващи частици, като парцалчета.
По-тъмна, но бистра урина не е проблем. Сутрешната обикновено е по-тъмна.

# 13
  • Мнения: 5 253
Ох,май ще се мъчим и ние на гърне,да видим какво е положението.Определено само сутрин я има миризмата и памперса си е нормален. Не съм забелязала и да има напрежение като пишка или нещо подобно.

# 14
  • Мнения: 809
Нати, знам, че си специалист по урината. Навремето ми беше дала ценни съвети.
Та, какво за тези течения, защото ми се струва, че и при сина ми има нещо такова. Не винаги, на моменти?
Пие малко вода и пишка максимум 3 пъти на ден и то с голям зор. Не иска. Миризма има, но е в рамките на допустимото, според мен.

При Калина, когато имаше бактерии в урината /Ешерихия коли/, по памперса й имаше зеленикави петна, които всъщност не са течение, а утайката на бактерясалата урина. Единият от пътите имаше и много силна миризма. Усетих я даже през памперса и пижамата й. Но не на амоняк, а някаква странна смесица между химикал и застояло. Много натрапчива миризма, която няма как да се обърка.
Като съм се съмнявала за бактерии, освен, че я наблюдавам дали не зачестява изпишкванията, гледам и дали не я боли. Когато има болка при изпишкване, детето се напряга и личицето му почервенява. Освен това съм я изпишквала в измито гърне и после пресипвам урината в буркан или друг прозрачен съд и гледам на светлината. Ако има бактерии, урината помътнява, става даже зеленикава и има утайка и плуващи частици, като парцалчета.
По-тъмна, но бистра урина не е проблем. Сутрешната обикновено е по-тъмна.
Както винаги - изчерпателна.  bouquet
Ще го следя, а най-добре да пусна изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт