Нещо повече за психичното здраве на 4-годишното дете

  • 837
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,моля напишете ми какво е поведението на вашето дете в къщи,на градина,когато е на гости и при други обстятелства Пише Ви една разтревожена баба,на която се внушава,че   внучето и  е с по-различна психика Пример-когато е на градина пречи на децата при занимания,трудно се съсредотучава,трудно се застоява на едно място В къщи може да гледа телевизия,да слуша като му се чете приказка продължително време , дори  говори доста добре за възрастта си английски   и разбира  всичко като му се говори на български  Ще Ви бъда благодарна,ако споделите тревогите ми

# 1
  • Мнения: 636
Здравейте,моля напишете ми какво е поведението на вашето дете в къщи,на градина,когато е на гости и при други обстятелства
Въпросът ви е много общ - майките трябва да пишат с часове, за да ви отговорят какво е поведението на децата им на различните места. Не е много ясно какво точно питате. .
Що се отнася до различното поведение вкъщи и в градината, това не е нещо необичайно. Това, че вкъщи се застоява пред телевизора , означава, че проблемът в градината, ако изобщо е проблем, не е неврологичен, а психологически - може да е реакция на стрес, форма на протест, свързан най-вероятно със самата градина, но не и невъзможно - с нещо около личния живот на детето /отсъствие на майка... не пишете дали е така, ако българският е втори език, може да не е овладян съвсем добре и детето да се чувства като чуждо, потопено в такава езикова среда/. Не на последно място, децата на тази възраст са доста впечатлителни, а стимулацията в детската градиан, според мен, е доста силна за възрастта им. Те често реагират на тази свръхстимулация като навита пружинка, тичат насам-натам, викат и не могат да си седнат на дупетата нито за минута.

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
Може просто детето да не иска да ходи на градина и да не му е мястото там. Не е задължително да има някакви психични проблеми. Ние да не би да харесваме всяко място, на което трябва да стоим с часове или хората наоколо?

# 3
  • Мнения: 4 841
Ви една разтревожена баба,на която се внушава,че   внучето и  е с по-различна психика

Очевидно вие не сте убедена в това, което НЯКОЙ ви внушава. По-скоро се замислете кой и защо се опитва да ви вкара в такива размисли....

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Освен казаното в предходните публикации - всяко дете на тази възраст преминава през различни преиоди, които ние възрастните на можем да си обясним, за които обикновено не намираме реално провокираща причина.
 

# 5
Благодаря на Всички,които отделиха от времето си! Благодаря Ви и че ме поуспокоихте!Децата ми живеят далеч от мен и приемам информацията-такава каквато ми я представят Моите наблюдения са по СКАЙП-а Страхувам се да не ги обидя ,като им дам съвет да ползват консултация на специалист- затова потърсих помощ от този прекрасен форум

# 6
За психичното здраве на 4 годишно дете не се препоръчва гледането на телевизия.
Тук ще сме ти малко от помощ, защото ти говориш за двуезично дете.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
И моята дъщеря се държи различно в градината и в къщи. В градината е "кротка и добра" /според госпожите/. Понякога е палава, защото приятелчетата й, с които играе са най-палавите деца в групата и се увлича по тях. В къщи обаче е на другата крайност - своенравна, буйна, направо ни остава без дъх...Не се тревожа от тази разлика в поведението. Отдавам го на факта, че в градината все още не възприема госпожите и лелите като достатъчно близки и пази поведение един вид...Иначе в къщи си е такава, каквато винаги е била.

Общи условия

Активация на акаунт