Как да обърна режима и още един въпрос

  • 516
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Здравейте момичета,

Дъщеря ни е на 2 месеца и е кърмено бебе на поискване. До тук е ОК, но проблемът е, че през деня тя спи, а вечер иска внимание + колики и няма заспиване до 4-5 часа сутринта. Дори да не я боли коремчето, стои с отворени очи, гледа и няма никакво намерение да заспива. Следват часове носене, люлеене, говорене. Не става да я сложим в креватчето, защото започва да плаче. Същото важи и ако се опитаме да я сложим при нас да легне. Съответно на следващия ден е уморена и спи. Така се повтаря цикъла, който е доста изтощителен и за мен, и за таткото. Опитвам се да я занимавам през деня, така че да стои будна, но не се получава особено добре. Знаете, че ако на бебето му се спи, то спи в невероятни пози и навсякъде. Моля споделете идеи или дайде съвет, как да се справим с това положение?  Confused

Другото, което исках да попитам е - Мия обикновено се храни през 2.30-3 часа. Захапва гърдата и суче максимум 5 минутки, понякога и по-малко или малко повече. Но да кажем 5 минути средно. Явно й е достатъчно, защото след това минават поне 2 часа до следващо кърмене. Обаче вечер между 11 и 2 горе-долу, суче почти непрестанно. Захапва гърдата и час, час и половина яде и после след час и нещо-два пак иска. Знам, че бебето се поема различно количество на отделните хранения, но това ми се вижда малко в повече? Или е нормално? Свързано ли е по някакъв начин с горния въпрос? Дали стомахчето й е добре след такова хранене? Да я оставям ли да яде толкова време или да прекъсвам по някое време? Но тогава почва да плаче и да търси.

Е, това е, че стана доста дълго.   bouquet

# 1
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 201
И ние имаме подобен проблем:заспива чак към 0-1ч. и спи до 10-11ч. на другия ден като се храним в процъница през това време.Опитвах да го будя сутрин към 9 за хапването, но той заспива и даже не се нахранва.Къпем го между 20 и 21 ч. после го храня и заспива,но....за час докато суче.Събужда се и се почва едно кокорене и няма заспиване.През деня спи горе-долу на 2-3 часа, суче на поискване и много го мъчи коремчето( има много газове).Пробваме какво ли не за приспиване но не става,доскоро заспиваше много лесно на гърдата но вече неиска -дърпа се и реве.Чак като не може да си държи очите отворени вече го слагам на гърдата и заспива с малко рев преди това...Направо в чудо съм се видяла!  ooooh!Направо незнам дали ще мога да създам някакъв режим,защото скоро ни предстои захранване и незнам как ще бъде.....? newsm78

# 2
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Morgy, по същия начин беше моята малка принцеса. Играеше до 2-3-4ч сутринта и сутрин спи до обяд. Но като порасна малко сутрин я будих и тя успяваше да се заиграе и да не заспи. Така неусетно почна да заспива към 10.30-11ч, сутрин става към 8ч. Може би стана към 5мес.

За кърменето вечер - висяла ми е на гърдата от 8 до 12ч вечерта. Не е страшно. Оставяй я. В момента също не суче дълго вечер. Всичко е търпение. Ще ги израсте тези периоди. Само прави опити с ранно будене. Започни да будиш един час по-рано. Вечер пробвай да заспива по-рано и така изтегляй часа.
Успех!

# 3
  • Мнения: 660
Томасе, благодаря ти. Окуражи ме! Simple Smile  Дано е така, че вече сме на ръба с таткото. Снощи пак до 4 часа, но този път страшен рев му удари! Опитвам се да я заигравам и през деня, да я държа по-дъпго време будна. Лека-полека ще успеем!
  bouquet

# 4
  • Мнения: 368
Морги, ако не може да спи през нощта от колики, не я лишавай от спането, дори и да е през деня. Така се изнервя само. А дългото висене на гърда не се притеснявай. Те бебетата я използват и за биберон също, за успокоение повече.

Всичко един ден ще си дойде на мястото, ще видиш Simple Smile И аз го чакам този момент (в който ще заспи в 9 и ще се събуди в 6 Wink

# 5
  • Мнения: 232


Всичко един ден ще си дойде на мястото, ще видиш Simple Smile И аз го чакам този момент (в който ще заспи в 9 и ще се събуди в 6 Wink
Ами за такъв момент може скоро да не дойде време- баткото ми е на 2 години и малко и още си става юнака, newsm5 3а за неспането през нощта Морги,опитай да издърпаш часа както те е посъветвала Томасе ,а за спинкането през деня,опитай сутрин да я заиграваш с нещо, newsm68 Stuck Out Tongue Winking Eyeтака сънчото поотминава и заспиването става чак в 9-10 ч. .А по принцип  говорете й, децата имат нужда от мнооого говорене и внимание. lalalalaСигурна съм,че сте пробвали,но не се отказвайте-при мен вече втори път се получава,но аз си имам и помощник,който не оставя малчо да спи - батко му просто крещи и тича из къщата непрекъснато и то детето спи за по 20 мин и през нощта са сравнително добре нещата,само с две три събуждания за папкането. breastfeeding smile3542

# 6
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Morgy, виж това е моята дребосъчка. Обърни внимание на часа. Беше на около 4мес.
http://youtube.com/watch?v=6FpkKa3DlKs

# 7
  • Мнения: 660
Томасе, ужасно сте сладки!!!  Grinning Grinning Grinning Бубката е чудна!  Много се смях! Hug

# 8
  • sofia
  • Мнения: 562
Аз бих те посъветвала ако случайно спите на лампа, да я спрете, играйте на тъмно, покажи и че в нощта няма нищо интересно. Това разбира се ако спите на лампа.
Иначе аз знам, че за здравия сън нощем е важно детето да спи и денем иначе се преуморява. Бих те посъветвала преди лягане да имате твърд ритуал и той да включва тихи занимания, нищо превъзбуждащо за нея...
Аз стрелям на посоки, извинявай ако ти казвам неща, които вече прилагаш  Embarassed
 Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт