Градина на терасата

  • 1 194
  • 8
  •   1
Отговори
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
В новия ни апартамен ще имаме две тераси. Мечтая тази, която е към хола да я направя като градина, но да не е претруфено. Отдолу знам, че ще е с гранитогрес. Парапетите щеса стъклени. Искам да си сложа масичка с два стола и там да си пия кафето. Лятото да си печем наскарата кюфтенца. Ей такива неща. Много обичам плетените столове, но няма да стане да сложим такива, защото отгоре нямаме покрив /над терасата/ и ще ги вали. Дайте снимки да си представя как може да изглежда, защото съм човек с не голямо въображение.

# 1
  • София
  • Мнения: 53
Сложете тента - хем можеш да я свиеш, когато нямаш нужда от нея, хем ще пази от дъжд и слънце

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Няма ли да отиде влага при съседите на долният етаж като поливаш "градината"?
Ние имаме много голям балкон - по дължината на 2 стаи, със западно изложение.
Лятото по первазите на прозорците и по част от земята слагам от дългите саксии, от мар-април съдя теменужки, латинки, в една копър, магданоз, диви ягоди....
Също имаме маса ел.скара, столчетата са сгъваеми и си ги прибирам.
В най-горещите дни изкарвам надуваемият басейн на малкият.
Зимата всичко е зазимено и прибрано, на вън е само пластмасовата масичка.

# 3
  • Мнения: 227
Проблема с покрива можеш да го решиш лесно,ние си сложихме козирка от нещо като плексиглас (някакъв друг материал е но забравих как се казва Embarassed).Полупрозрачен е и пази лека шарена сянка.Доволна съм.Друг е въпроса ,че не знам колко ще е приятно за съседите печенето на кюфтенца на балкона Crazy

# 4
  • Мнения: 734
И ние сме с 2 тераси, по-големи от средните за София подобия на терасченца...На тази, която е към 2-те спални и ние ще сложим пластмасова маса и столчета сгъваеми, имам голям мерак да имам много цветя там, но се замислям какво ще ги правя зимата....Ако трябва да ги прибирам у нас ще стане като джунгла (съдейки по фантазиите ми).
В началото като взехме апартамента всичко изглеждаше много красиво, но сега виждам и недостатъците...ВЪпросната тераса също няма покрив над нея, така да се каже...Искам да попитам някой, който има тента - издържа ли натиска на снега? Защото тази зима знаем колко валя, а нашите прозорци са от пода до тавана, балконската врата се отваря навътре. Единия ден като видях колко е натрупало се чудех да се смея ли, какво да правя....1/3 от прозорците не се виждаха от сняг, а ако отворех врата - щеше да се наложи да рина снежец от стаята...пък само врата се отваря...забавна история...И още един проблем имам - прозорците не просто са от пода до тавана, но в горната си част са скосени и се получава нещо като...втори ред прозорци, гледащи към небето (като мансардни), но са просто продължение на другите....В такъв случай една тента или пък козирка няма ли да убие тази красота и смисълът от скосените прозорци???
Все още обмисляме какво да правим и съм отворена от към идеи в случай, че някой се е сблъсквал с подобно нещо....

# 5
  • Мнения: 3 098
Ние имаме две тераси,едната е голяма,а др.на хола_огромна. Grinning Сложили сме тента,а тъй като парапета е железен,за да не ме виждат,сме сложили параван от ратана.Имам един шкаф,старинен за разни препарати за цветята.Остава достатъ4но място за сушилник и за маса с 4 стола.Които оба4е също искам да сменям за такива от ратана.
На едната стена съм сложила това:


Moeто е в бяло оба4е и ми служи единствено за декорация.Но са многофункционални,служат и като огради и паравани.
А от тавана ми виси фенер за осветление.

Малко идеи:




# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
У майка ми е точно така както го описваш - терасата в хола е градина (през топлите месеци), нямаше покрив (на последния етаж са), но си сложиха. Атмосферата е много приятна наистина. За съжаление не мога да покажа снимки, понеже мисля, че няма, но все пак ще потърся. Няма да сгрешиш ако си направиш градина Peace

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Полупрозрачен е и пази лека шарена сянка.
точно такова  Peace

П.П. А на терасата ни от цветя няма място за скара Crazy

# 8
  • Мнения: 1 679
Намери си броеве на "Къща и градина" - там има идеи колкото щеш за всички въпроси, които те интересуват по обзавеждането.

Общи условия

Активация на акаунт