Силиконови накрайници!!

  • 2 428
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Искам да попитам дали сте ползвали силиконови зърна и подобни аксесоари.Мен ме плаши много кърменето!!! Sign Exclamation

# 1
  • Мнения: 338
Няма нищо по- хубаво от съвсем естественото кърмене, ползвах накрайници и затова го казвам.
Вършат работа разбира се, но ако нямаш плоски или разранени зърна няма нужда от тях. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 581
Не се настройвай отсега за кърменето - ще стане ли, няма ли...  Thinking Мойто синче например не искаше да суче от мене, така и не се научи, ползвала съм силиконови накрайници за кратко, цедих се 8 месеца и пак не мога да се оплача  Grinning
Така че бебчето ще си покаже и ще се нагласите един към друг. Дано все пак всичко е гладко, но за повечето проблеми, решения има.
Не е страшно кърменето, даже казват, че е приятно  Grinning

# 3
  • Мнения: 426
да аз ползвах ,на мен лично много ми помогнаха бях на косъм да се откажа от кърменето.две седмици се мъчих ,а Максим пи кръв и мляко.определено и бяха в плюс. Grinning

# 4
  • Мнения: 3 550
Ползвах ги  3 дни докато бях в родилния дом. Имам плоски зърна и бебето ми не ги усещаше в устата си. Но след няколко дни сукане ги издърпа и нямах повече нужда от тях.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ползвала съм - не поради разранени зърна или друго, а неволно привикнах бебето си към биберона. Така че до 7-ми месец хранех смесено - първо на голо, после със силиконовите зърна. Чак тогава събрах смелост да я отбия от силиконките. Вярвай ми, естественото кърмене на гола кожа е много по-приятно. Изобщо няма място за сравнение  Grinning
Няма какво да те плаши кърменето - ако имаш проблеми или въпроси - питай, ще си кажем Wink
Прегледай основно Библиотеката - там сигурно ще намериш много интересуващи те неща.

# 6
  • Мнения: 2 323
аз също ползвах и съм много щастлива ,че са измислени-спасиха ме в болницата и няколко дни в къщи!! но после-свалихме силиконите и е супер Laughing

# 7
  • Мнения: 493
и аз съм ги ползава още от болницата макар,че кърмех доста кратко време гиизползвах винаги
препоръчвам ти тези на Чико, аз от тях бях най-доволна

# 8
  • Мнения: 919
Благодаря на всички!

# 9
  • Мнения: 264
Добре де, след като има измислени силиконови накрайници, защо при първи признаци на напукване на зърната или болка не се прибягва до тях??? Какви ли не истории съм слушала или чела - рани, кръв, болка.... Не са ли измислени за това - да спасяват от такива неща?  ooooh!

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат на: Plamenka
Добре де, след като има измислени силиконови накрайници, защо при първи признаци на напукване на зърната или болка не се прибягва до тях??? Какви ли не истории съм слушала или чела - рани, кръв, болка.... Не са ли измислени за това - да спасяват от такива неща?  ooooh!

От опит да ти кажа - не спасяват от това,напротив даже - напуканите ми и кървящи зърна се чувстваха още по-зле и се претриваха от накрайниците,а рагадите цъфваха наново Sad Ползвах ги единствено за корекция на плоско зърно и с облекчение ги махнах след седмица,когато се коригира проблема.
А защо не се препоръчва да се ползват при проблеми - защото не коригират това,от което е проблема - а именно неправилното захапване.В добавка гърдите не се стимулират достатъчно добре през силикона,формата и вкуса им не са като зърното и има бебета,които след няколко пъти изобщо отказват да сучат без тях.Пък и се завърташ в омагьосан кръг от изваряване на накрайници и постоянно напрежение готови ли са ти и под ръка ли са - ужасно досадно.
Много по-добре е да коригираш захапването на бебето,а накрайници да ползваш само в най-краен случай,ако нищо друго не върши работа.

# 11
  • Мнения: 3 200
Ползвах 4 месеца силиконови зърна, много съм доволна, ако не бяха те нямаше да мога да кърмя, защото беба беше свикнала с биберон

# 12
  • Мнения: 264
Ох, това кърмене ме изпълва с противоречиви чувства ...
Добре, ако са ти подготвени зърната за кърмене какво трябва да се знае за правилното кърмене на бебето?! Каква е тактиката? До колкото бях чела правилното кърмене се свързвало с това да поставиш зърното и цялата ореола в устата на бебето, а не само зърното... Thinking
Любопитна съм тъй като ми се иска да си кърмя бебчето и да знам как да се предпазя от евентуалните напуквания и болки ...

# 13
  • Мнения: 1 547
Цитат на: Plamenka
Ох, това кърмене ме изпълва с противоречиви чувства ...


Напълно те разбирам, но кърменето в един момент става прекрасно преживяване, а е най-доброто нещо, което можеш да направиш за детенцето си.
Не знам какво означава 'подготвени' зърна. Има вариант изобщо да не почувстваш никаква болка. Просто трябва време и търпение да се опознаете с бебо и да се научите как точно става това.
Аз имах жестоки рагади още от родилния дом, но благодарение на този форум и мамите тук, се справих и досега кърмя без проблем.
Силиконовите накрайници ми свършиха чудесна работа, защото Тути е много лаком и стръвно се нахвърляше върху гърдата. А и в началото не го поставях правилно. Ползвах накрайници на Авент, но на Чико са по-добри като форма и са от по-мек силикон. Ползвах около месец, мазах с Лансинох и сега се кърмим нормално с голямо удоволствие.

Само не се плаши. Дори и да има болка в началото, си струва да се изтърпи, защото минава бързо и се забравя!  Sunglasses

# 14
  • Мнения: 397
Да се включа и аз Simple Smile
И аз ползвах силиконови накрайници на Чико. Наистина са хубави и удобни. Първото захапване на беба и засмукване на коластрата бяха едно странно изживяване. Толкова искаш да пие от коластрата, но когато за първи път те засмуче -  #Shocked Но така е - затова тренирай зърната от сега. Аз още в 8-мия като ги стиснех и потичаше жълтеникава течност, даже ми намокряше по малко блузките през ноща. Бях много щастлива от това и си представях колко кърма ще имам Grinning Е, да обаче лошото е, че в род. дом никой не ти показва как да кърмиш. Връчват ти бебето с шише добавка, периодично ти я намаляват и те питат кърмиш ли го? Аз обикалях цял ден етажа за да намеря свястна акушерка, която по своя воля да дойде и да ми покаже как става!!! Е, накрая дойде ощипа беба по уши, носле и т.н. да се събуди и ми тикна цицата в устата й.Тя като ме засмука звездички ми излязаха  Shocked , но това е в самото начало. След това от лигавене, смукане, и неправилно слагане на гърдата идват ракадите, и тогава спасението ти е в силиконките, даже може би е по - добре да ги ползваш и преди тях. Лично аз ги ползвах само в род. дом, защото така болеше по-малко, но от друга страна те ми направиха повече рани, защото при засукване на бебето се получава вакоум в силиконката на зърното и ареолата, влагата е 3-пъти повече, което отваря всички рани и при евентуално стискане на зърното от бебето те почват и да кървят......Ползвах ги от страх да не ме боли като ги махна, но един ден реших да пробвам и се изненадах колко е по-приятно да си суче на голо - хем си го усешташ какво прави, хем стимулира много по добре слизането на млякото.
Аз от тези силиконки все още не мога да излекувам ракади по лявата гърда.  Cry

Общи условия

Активация на акаунт