Боб и леща от кога

  • 2 995
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами, от каква възраст давате на децата си боб и леща

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз предложих от червената леща без люспи на около 10 мес.Не пожъна успех и оттогава не бях предлагала пак.Сега хапва леща от кухнята,от обикновената,много й харесва.Боб още не съм давала,ама гледам в менюто от ДК,че тази седмица ще има боб чорба,та и това ще опита feeding
Всъщност проблемът при бобовите е в люспата,тя предизвиква дразненето на стомаха и газовете.Има белена леща,въпросната червена,чувала съм,че продават и белен боб.След 10-ти месец според мен можеш да пробваш с някои от тях.Иначе за обикновените с люспи след годинката.

# 2
  • Мнения: 4 343
според детето но поне 10 м все пак и мен ме предупредиха много внимателно и постепенно да подходя към тези храни

# 3
  • Мнения: 5 401
След 1 г. лека-полека...   bouquet

# 4
  • Мнения: 147
Белена леща е хубаво нещо Wink, дадох някъде към годинката, иначе ние сме на 1г.4м. и хич не можем да ги ядем бобовите храни...

# 5
  • Мнения: 2 837
След годинка. Прие ги добре и ги обича.

# 6
  • Мнения: 394
Около годинката, най-добре след нея.

# 7
  • Мнения: 865
Аз ги въведох след 1 годинка.

# 8
  • Мнения: 3 760
Два пъти съм давала белена леща - на 1,8 и на 2 години. И вата пъти се скъса да повръща, така че престанах. Боб е хапвала по малко за опитване. Но пак след 1,6 години.

# 9
  • Мнения: 256
Аз дадох към 8 месец и много и хареса особено боб,но само чорбичката,зърната още не съм давала,но мисля вече да и предложа.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
След 1 г. лека-полека...   bouquet
аз не съм давала, но знам същото Peace

# 11
  • Мнения: 106
МОята е на почти 1 годинка и не съм й давала още...Получават газове и им се подуват коремчетата...

# 12
  • Мнения: 1 216
Захранвам педагогически. Бебо яде мънинко зелено бобе (не зрънца) и му се хареса. Не е имал грижи с коремчето.

# 13
  • Мнения: 678
Чак в яслата е започнала да яде,на 1г и 8м.
Предитова съм давала да опита,ноне за наяждане.

Общи условия

Активация на акаунт