Имате ли си ''бебешка кутия за спомени''?

  • 7 282
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 090
Здравейте майчета!Интересно ми е имате ли си кутия,чантичка,шкафче или каквото и да било място в което пазите най-милите спомени от времето когато порасналото ви детенце е било бебе?Аз нямах,но видях идеята в едно тв.предаване и си направих.В една синя кутия си събрах разни хубави неща,от време на време си я отварям и ми става много миличко,а представям си след 20 години Simple Smile Simple Smile Simple Smile.В нея съм сложила пъпчето на бебчо(така и не измислих къде да го хвърля),кичур косица,отпечатъци от крачетата(като беше на 3 месеца),първата снимка в родилния дом,бебешките му буйки(които вече ми изглеждат като кукленски),първите му дрешки(по една педя големи),любимата му дрънкалка-лъвче,и бебешки дневник с''постиженията'' му по месеци през първата му годинка Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
  • Мнения: 232
Хм,идейката не е лоша PeaceСамо, че съм от тези хора,които не обичат да държат неща,които вече са непотребни.И без това се чудя къде да пъхна багажа на едно четиричленно семейство.Плюс това съм много чуствителна и съм сигурна,че всеки път ,когато отворя кутията,няма да се сдържа и.. Cry

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Имам. Вътре са гривничките от родилния дом - моята и неговата, бебешкият дневник, кичур къдрици от първото подстригване, буйките, свещички от рождените дни, такива нещица...

# 3
  • Мнения: 502
Не, но е добра идея от която мисля да се възползвам.
Мерси Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 640
Аз пазя всичко!Затова само една кутия не ме устройва.Пазя пъпчето,пазя къдриците,когато ги отрязохме, бях като болна ooooh!.Пазя комплектът за изписване  от родилното,пазя първите сандалки,буйки,пантофки,чорапогащник,....А и имам двутомен вече тефтер-дневник с описано по месеци развитието и подробности от консултациите,от лекарските прегледи,от почивките ни,всичко,включително какви мисли са ми минавали през главата ,докато я отглеждам,как се чувствам,тя как се чувства и т.н.
  Абсурдно ,може би,но е факт! Grinning Ще пазя май цял живот тези спомени.Но отде да взема такава голяма кутия?! Wink

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Все се каня да си направя нещо такова,защото много са ми разпръснати тези спомени.Хубава идея.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
О да.Вътре му е първата биба,първата свещичка,вече и втората,някои други дребни нещица които съм преценила че са ми свидни.Сега съм му направила папка в която слагам картичките и русинките,които правят в яслата.Много е мило Hug

# 7
  • Мнения: 1 117
И двамата имат подобни кутийки. Биберони , първата отрязана коса , номерцата от болницата и етикетчетата , на баткото рисунки от яслата и градината  Simple Smile
Като се сетим разглеждаме и ни става много приятно Simple Smile

# 8
  • Мнения: 177
Имам Laughing
За сега е само кутийка, ама както съм тръгнала май към гардироб трябва да се ориентирам hahaha

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
Имам кутия на каката, скоро трябва и на бебо да направя.
На каката кутията е облепена с детска опъковъчна хартия, вътре са първата косичка, първите обувки, първото боди, първите чорапки, една глинена отливка на крачето и ръчичката, разни нейни рисунки от яслата. Все още ако има нещо интересно нейно и го складирам там.

# 10
  • Мнения: 8 999
Не, кутийка със спомени нямам. Имам няколко албума със снимки. Пъпчетата и кичур от първото подстригване на кръщенето пазя при документите /това все пак са си ДНК носители/. Първите мънички дрешки и обувчици съм дала на дъщеря ми, да  си облича куклите  с тях.

# 11
  • Мнения: 3 634
В една кутия съм събрала 2 положителни теста, гривнички от родилното, пъпче и такива работи. Аз съм супер-сантиментална  Blush Имам специален албум, в който съм налепила снимките от видеозона и съм описала колко се вълнуваме от появата му. Имам и още 1 албум, в който избирам любими снимки и им слагам картинки, обработвам ги във Фотошоп. smile3509
Всеки месец правя филм "1 ден от нашия живот" и т.н. Може би малко не съм в час защото имам големи кутии на колелца под леглото, пълни със снимки.  photo

# 12
  • Мнения: 371
това е чудесна идея и ще се възползвам и аз Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 524
Имам. Вътре са гривничките от родилния дом - моята и неговата, бебешкият дневник, кичур къдрици от първото подстригване, буйките, свещички от рождените дни, такива нещица...
пазя да, засега нещата са по-малко, но имам амбиция да стане голяяяяма бебешка кутия за спомени  Grinning

# 14
  • Мнения: 472
Имам Hug Пазя доста нещица-пъпчето, кичур косичка от кръщенето, първите обувчици, отпечатъци от ръчичките, крачетата и т.н. От време на време си ги разглеждам и ми става много мило. Много бързо се забравя колко малки са били  Hug

Общи условия

Активация на акаунт