Vitamin D?

  • 7 617
  • 31
  •   1
Отговори
Zdraveite-iskam da vi popitam kakvo znaete po vaprosa za davaneto na vitamin D-zadaljitelno li e? Pri parvoto pose6tenie na pediatarkata mi kaza 4e ne e nujno da dava na malkata,a kogato me pitat poznati i az im kaja 4e ne sa mi predpisvali-vsi4ki sa mnogo iznenadani...Az dokolkoto sam informirana vitamin D se dava za fontanelata-a lekarakata mi kaza 4e ne triabva da se zatvaria barzo fontanelata i sega liatoto-slanceto 6te svar6i tazi rabota...Kajete pri vas ima li podoben slu4ai-da potarsq li drugo lekarsko mnenie ???

# 1
Аз мисля, че лятото няма смисъл от витамин Д.
При нас изобщо не дават. Нито зимата, нито лятото.

# 2
  • Мнения: 2 672
давам Вигантол ,пак същото- вит.Д3 , 2 капки сутрин на гладно и след 10 мин храна.
Дава се като рахитопрофилактика

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравей!
На Мони никога не сме й давали витамин Д (Вигантол). Според педиатърката, при която ходим (на частно), той се дава индивидулно, според нуждите на бебето. Тъй като нашата бебка е пролетно бебе и всеки ден е на разходка (поне по 2-3 часа), тя нямаше нужда. Предозирането на витамин Д може да увреди бъбреците, така че не е хубаво това масово превантивно даване!
Между другото, на всички бебета около нас също им даваха Вигантол, та и аз се чудех отначало като теб!

# 4
  • Мнения: 2 672
на моя позната детето също е било пролетно бебе и не давала,ама на 6 -тия мес.започнал рахит.Така че може и да стане.По-добре да направиш каквото зависи от теб за да не е болно детенцето ти.Трудно се предозира има си дозаторче

# 5
  • Мнения: 532
Зимата давах , но сега вече спрях.В интерес на истината спрях без да попитам педито , просто защото забравих на предната консултация.И все пак мисля , че лятото може и без вит Д.
Посъветвай се и с друго педи за всеки случай.

# 6
  • Мнения: 1 393
Доколкото знам е задължително при деца до 1г.е 2капки,а след това се дава само зимата по 1капка.Поне на мен така ми каза педиатърката ни,от която съм адски доволна.

# 7
  • Мнения: 1 312
Sa6to davam Vigantol oil,opredeleno ne e samo za fontanelata,a za kostnata sistema vaob6te.Dobra profilaktika sre6tu rahit,prepora4vat go ot 20tia den do godinkata.Na6eto pedi go izpisa,no kaza,4e savsem ne e problem da propusne6 den,a tova mi se e slu4valo.Osven tova predi sedmica biah na pregled pri ortoped(po moe jelanie,ne sa ni izpra6tali),i toi sa6to kaza,4e e dobre da se dava-osobeno na zimno bebe kato na6eto,vapreki,4e nie po4nahme razhodkite rano-na 22 den i sme ejednevno navan.

# 8
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Нашият лекар твърди, че витамин Д се дава само на деца, които са на кърма, тези на формула нямали нужда, защото вътре си имало всичко.

# 9
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Sneji
Нашият лекар твърди, че витамин Д се дава само на деца, които са на кърма, тези на формула нямали нужда, защото вътре си имало всичко.


Точно така! И то само през зимните месеци, когато няма слънцегреене.

# 10
А и нашата педиатърка твърди че забавя растежа вигантола Thinking

# 11
Витамин Д калцира костите много бързо и има опастнос бебето да остане по- ниско( да забави расежа), затова при нас не се дава на бебета, във формулата има необходимите витамини за беб4о, а и сега идва лято newsm44

# 12
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Обикновено зимата се дава на вси4ки бебета профилакти4но, лятото може и без него. Аз втори месец не давам, защото лекарката ми каза, 4е няма нужда. Фонтанелата му е по4ти затворена, а и всеки ден сме по няколко 4аса на разходка, като се старая поне 15-20 мин. ли4ицето и ръ4и4ките му да са на слънце.

# 13
  • Мнения: 1 645
При нас нещата са доста различни.Първо започнахме с 2 капки,после минахме на 4 капки за да достигнем до невероятните 6 капки ,и то през 5 месец.До преди 2 седмици продължавах да ги давам , но вече спрях.Педиатърката ми каза да давам още 1 месец по 2 капки,но този път не я послушах.А на въпроса защо 6 капки - педито ми отговаря,че Дани е доста бял и има "бърз темп на общ растеж".А що се отнася до растежа - на 1 годинка и е 81см.Аз мисля ,че даването на вигантол - е индивидуално при всяко дете.

Даниел  -   21.04.2004г.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 402
Ние също взимаме Вигантол, зимно бебе е Елена и въпреки че започнахме с ранни разходки и го давам.

Общи условия

Активация на акаунт