Какво обичате да готвите?

  • 1 139
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 266
На мен ми е много трудно като трябва да измисля пак нещо за готвене.Моля дайте идеи какво хапвате?Разни рецепти и любими ястия.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 769
Ако не мога да измисля какво да сготвя си открадвам идеи  от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267955.60  Peace

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
готвя каквото ми се яде.  Twisted Evil
в особени случаи готвя каквото има, т.е. ако ще заминаваме за 2 седмици на почивка нямам толкова богат избор на зеленчуци в хладилника и готвя каквото има. Wink

нямам проблем да измислям какво да готвя, защото експериментирам, не съм консервативна и опитвам всякакви комбинации.   chef
едно ядене се яде максимално 2 пъти.

ако ти е трудно да измисляш, то погледни тук в готварската книга, доста рецепти има. Peace

# 3
  • Мнения: 57
Въпросът е какво обичаме да готвим или какво обичаме да хапваме? Защото това са различни неща (понякога  Wink). Но и в двата случая зависи с колко време разполагаш, за гости или за вкъщи, за гладни мъже или.. просто за семейството. Ето и някои идеи:
Взимаш пилешки гърди от магазина (само да не сте вегетарианци), нарязваш ги на хапки, посоляваш, нарязваш няколко картофа като за гювеч, разбъркваш всичко в една йенска тенджера, заливаш със сметана (заквасена или течна, каквато имаш) и печеш 40 мин. на 180 - 200 градуса. Може да сложиш подправки, каквито обичате. Аз слагам малко кимион на зърна на това или нищо не слагам. Бързо се приготвя и е вкусно, сервираш с кисели краставички и бяло вино.
Или печени чушки от фризера, ако имаш, поразмразени, посоляваш ги, нареждаш в една тавичка и заливаш с яйца с 1 - 2 с.л. кисило мляко и сирене. Пак подправки според вкуса - магданоз, чубрица. Печеш на силна фурна за около 20 - 30 мин.
Има много още идеи, ама конкретизирай малко, супа ли да бъде, готвено на котлона ли, имаш ли тенджера под налягане и т.н. Лично аз много обичам да правя палачинки, забърквам ги за 10-ина минути и после ги хапваме кой с каквото му се яде - солени, сладки, с плодове и т.н. Ето ти вечерята.
Успех!

# 4
  • Мнения: 266
Еми по принцип всичко,било то супи,някакви бързи ястия,във фурната и какво то се сетиш.   

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де, целият форум е пълен с рецепти, просто отваряш готварската книга и те сами си изскачат рецептите Grinning Аз откак го има тоя форум, не повтарям манджа в рамките на месеца Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 036
Обичам да готвя от супите :гъбена,топчета, картофена.
От основните ястия са много:винен кебап,кюфтенца по чирпански,огретен,боб яхния,свинско месо с гъби и топено сирене,пилешко филе със синьо сирене,кисело зеле с ребра и още много.
Не ме бива и не отделям много време за десерти,повече сме на плодове

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Добре де, целият форум е пълен с рецепти, просто отваряш готварската книга и те сами си изскачат рецептите

 Ами, по-лесно за някои е да им поднесеш написани всички рецепти в тяхната тема.

# 8
  • Мнения: 266
Еми като е полесно за кво се заяждаш?Недей да пишеш след като си решила да си изливаш отрицателната енергия.

Общи условия

Активация на акаунт