алергично дете в детската градина

  • 3 856
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Здравейте, родители!
Дъщеря ми все още е с работна диагноза за алергия, неустановен източник. По принцип не съм забелязала алергена й, досега все пак е посещавала ДГ, но ми казаха, че изисква особено наблюдение и не е много добре да ходи отново , освен това не може да се контролира кухнята.
Какъв е вашият опит?

# 1
az sam nova v tozi forum, no i moeto dete proqvqva alergia s neizvesten do sega proizhod.V kakvo tochno se proiaviava vaschata.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Заведи я на алерголог за да се установи алергията. Така в детската градина ще знаят какво да не и дават да яде.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Това с установяването на алергията е трудна работа...Тестовете са ненадеждни, най- малкото, и крият рискове за детето. А и алергията би могла да бъде причинена от комбинацията между различни алергени т.е. да не могат да я установят със стандартните тестове.
Моят съвет е да я пуснеш на ДГ и да пробваш с хомеопатия.   Wink

# 4
  • Мнения: 2 211
Не пишеш колко годишно е детето. В Алергологията в София, под пет годишна възраст се прави РАСТ - кръвен тест за най - разпространените алергени /хранителни и дихателни/, а при по - големи дечица, кожният тест, който е по - достоверен. Можеш да тестваш детето и в частният кабинет на д-р Мустаков.

Колкото за храненето в детската градина, не е мисия невъзможна. Зависи какви са хората от обслужващият персонал. Ако са човечни и съвестни няма проблем.
В нашият случай детето сутрин закусва у дома. На обяд готвачката му отделя от супата преди да я застрои, така че ако основното не е съобразно диетата му, да хапне хляб и супичка и евентуално десерт. Ако сл. закуска не става, му намазват филия и я изяжда в стаята при лелката, за да не дразни другите деца. Рядко се е случвало, цялото меню за деня да не е подходящо, тогава го изпращам със сандвичи. Много съм благодарна на персонала за вниманието към детето и че ни влизат в положение, затова от време на време им нося по някоя почерпка от сърце.

Забравих да спомена, че в момента детето е на хомеопатично лечение. Приема  и някои от продуктите на Аква сорс за укрепване на имунитета.

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 07:32 от tety

# 5
# 6
  • Мнения: 148
благодаря на всички ви! Специално на tety, ако е възможно дай повече информация за кръвния тест. Правили ли сте го? Колко ви струва? И къде работи Д-р Мустаков? Явно човекът си разбира от работата, щом отвсякъде чувам единствено неговото име

# 7
  • Мнения: 698
Ето я нашата история накратко. Боя се ,че ще съвпадне до голяма степен с вашата и с историята на много хора. Малко преди да навърши 3, дъщеря ми направи старшна алергия - дихателна, към неясно какво. Започна ходенето по мъките. Включително ми изписаха Линолафет за дихателна алергия!!! Водихме я и при Мустаков. Може би човекът си разбира от работата, но даде сироп против алергия, в който имаше оцветител, който алергизира! Чудесно просто!!! Направиха кръвен тест /преди 3 години струваше около 100 лв./ и откриха много ниска степен на алергизиране към няколко неща - мляко, белтък ,прах и плесен. 3 месеца детето не близна нищо, в което има мляко /много е трудно/ и повече от 6 мес. - нищо, в което има яйце. Беше кошмар. През това време си и давам сиропчето с оцветителчето - и ... пак алергия. Д-р Мустаков ми каза, че ще си пие антиалергичните докрая на живота. Не стана така. Заведох я на хомеопат. Тук ще ме разкъсат ,ако кажа, че се лекуваме с боаронски методи, но факт е - помагат ми. Детето е на 6 и половина и отдавна не е правила никаква алергия. Не ви съветвам да правите кръвни тестове, просто защото никой не може да ви направи тест по отношение на всичко. Т.е. всеки тест е непълен. И най-вече - не го лекувайте с кортикостероиди, Егиризин, Зиртек, Ериус /в него е оцветителя/ и др. подобни. Намерете добър хомеопат и имайте търпение. Аз я спрях от детска, животът ни се преобърна, а решението било толкова просто. Късмет, успех!  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 737
Кръвните тестове за алергии не крият никакви рискове за детето и могат да се правят от най-ранна месечна възраст. Най-добре открийте алергена. В Цибалаб имат "панели" с по 20 хранителни, или 20 инхалаторни алергена, които са по 120 лв. Имат и по - евтини панели с по 6, 3, или 1 алерген (30 лв). Скъпо е, но е точно и си заслужава.
А вие изобщо правихте ли кръвен тест за нивото на имуноглубините (не помня точно името), който дава резултат дали изобщо има наличие на алергия? Той струва 23 лв в Цибалаб.

На моето дете 2 педиатри и един специалист УНГ 2 години му изписваха постоянно антиалергични лекарства заради неспиращи прозрачни сополи. Аз, разбира се никога не съм му ги купувала. И понеже ми омръзна да поставят диагноза алергия, когато не могат да открият причината, направих теста - отрицателен е. Нямаме никакви алергии. А над 10 пъти са му изписвали зиртек, ериус, кларитин...

# 9
  • Мнения: 17
 не тормози детето с тестове,заведи го на хомепат

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 09:46 от martimen

# 10
  • Мнения: 1 737
НЕ ТОРМОЗИ ДЕТЕТО С ТЕСТОВЕ,ЗАВЕДИ ГО НА ХОМЕОПАТ

Да, хубав съвет. Аз например лекувам детето си при страхотен класически хомеопат, която го е отървавала неведнъж от антоибиотици, лекувала му е много тежки и остри състояния. Но с прозрачния му сопол, който тече от окромври до сега, без прекъсване не може да се справи. Миналата зима беше същото - сопол от октомври до март и пак не го излекува след 3-4 опита. това не е причина да я сменя, защото се е доказала хиляди пъти и при детето, и при мен и при роднини при много по-сериозни болести.
В този смисъл, ако сопола беше на алергична основа, най-доброто, което мога да направя за него е да открия и огранича алергена. Така, че тестовете за алергии са си много добро решение, сега съм сигурна че няма никакви алергии, а това помага в насоките и на хомеопата. На някои майки би помогнало да спрат да дават антиалергичните препарати, изписвани от педиатрите на всяко кихване. На нас, както писах, са ни ги изписвали над 10 пъти. А ако ги бях давала, както булшинството майки правят?!

# 11
  • Мнения: 17
Това,което сам чула по този повод.От личната лекарка: "в повечето случаи на пациентите ми със астма,еонзинофилите в кръвта не са увеличени,за мое учудване".От хомеопатката ми: "Добре ще му направиш тест за алергия и примерно ще се окаже,че има алергия към домашен прах и какво в скафандър ли ще го поставиш?".От алерголога "Тези лекарства не лекуват,те само подтискат симптомите,докато евентуално проблема се израсте."

Във всички тези думи има логика.Наистина дори и да направиш тест,първо не се знае доколко той ще е надежден,второ не можеш да предпазиш детето от всичко.Най-доброто,според мен,което би могъл да направи човек е да опита да засили организма на детето си,за да може то да се справи само с проблема,а това може да направи само един добър класически хомеопат

# 12
  • Мнения: 1 737
От хомеопатката ми: "Добре ще му направиш тест за алергия и примерно ще се окаже,че има алергия към домашен прах и какво в скафандър ли ще го поставиш?"

Точно за алергия към прах и акари се съмнявах. Ако беше доказано, че е така, щях да купя почистваща система Реймбоу - доказала се при такива случаи, да пускам йонизатор, който отделяйки отрицателни йони сваля алергените от въздуха ниско, така, че да не се вдишват, щях да му слагам плюшената играчка, в която си вре носа цяла нощ във фризера през деня и щях да му сменям завивките много по-често. Много майки правят тези неща и споделят ефекта.
Думите на алерголога въобще не ги коментирам, това не е лечение изобщо за мен, бих го нарекла и "навреждане" дори.
Наясно съм колко успешно, бързо и ефективно един хомеопат може да изкорени алергия. И аз бих посъветвала всеки така да опита.
Но и откриването на точния алерген също е от голямо значение според мен, просто се е доказала ефективността  при изолирането му (когато е възможно) и когато друго не помага.

# 13
  • Мнения: 469
Това с установяването на алергията е трудна работа...Тестовете са ненадеждни, най- малкото, и крият рискове за детето. А и алергията би могла да бъде причинена от комбинацията между различни алергени т.е. да не могат да я установят със стандартните тестове.
Моят съвет е да я пуснеш на ДГ и да пробваш с хомеопатия.   Wink

 Може ли да попитам какви рискове крият тестовете за детето?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Ненадеждни са, защото: в повечето случаи става въпрос за т. н. "комбинирани алергени", които действат като алерген само при комбинация с друг, не самостоятелно, много често алергени са различни консерванти, оцветители, добавки, подобрители в храните, които са много и няма как да се хванат, за да установиш алергията трябва да изследваш всички вещества заобик. детето + храни и козметика препарати. Това на практика е невъзможно.
Освен това в при децата показаните резултати често са неверни и неточни - при един тест даден алерген може да покаже реакция, след месец - не...

Рисковете за детето: да придобие алергия към нещо, към което няма до момента! Това за стандартния тест с вкарване на алергени в тялото /независимо дали с игла или с одраскване/
А за кръвните тестове - точно, че са ненадеждни, поради по-горе описаното.
А и да разбереш от какво е алергията, примерно от дом. прах или полени, кво ще направиш?! Няма как да изолираш детето.
Това е мнение на детски алерголог, при който водих децата, преди да започнем с хомеопатия...Тя отказа да направи тест на децата ми за алергии с тези доводи. И двамата са с АД.

Общи условия

Активация на акаунт