Вода от овесени ядки.

  • 11 583
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 999
Днес бяхме на консултация заедно с моята братовчедка чието бебе е на 1 месец и е наддало  само 500гр. а е само на кърма. Аз мисля че това си е нормално за един месец, /миналият месец и моята дъщеря беше наддала толкова/. Педито и каза че не и достига кърма и трябвало да я дохранва с А.М. и ако иска вместо да разтваря млякото във преварена вода, да вари овесени ядки и от водата която остава, да разтваря млякото. Малко странно ми се видя и реших да ви питам дали това е нормално.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Не,изобщо не е нормално!Тази лекарка може да си изяде дипломата!Овесените ядки съдържат глутен,а той при толкова малко бебе може да причини сериозни проблеми!За кърмено дете това наддаване е не много,но нормално,ако детето е спокойно,пишка и ака редовно,значи не е недохранено!

# 2
  • Мнения: 630
За никаква вода от овесени ядки не може и дума да става при бебе на 1 месец. Овесът съдържа глутен и може да причини сериозни проблеми на толкова малко бебе.

# 3
  • Мнения: 999
Аз също знам че овесените ядки съдържат глутен, и щом излезе лекарката казах на братовчедка си да не прави така, но реших да се допитам и до вас.

# 4
  • Мнения: 865
Поредната луда педиатърка!Нехранителна кърма Mr. Green,дохранване с АМ!Само това знаят!И попитахте ли я каква точно е ролята на водата от овесени ядки?Тя за глутен не е ли чувала?Ей,много се нервя на такива докторици!!!

# 5
  • Мнения: 3 760
За овесената вода нямам думи  ooooh!

Колкото до наддаването - за едномесечно бебе е в долната граница. Макар че вероятно и различните кантари си казват думата...
Добре е братовчедка ти да си реорганизира кърменето. Не знам как кърми сега, но нека започне да кърми по-често, да предлага и двете гърди (кърми от едната докато детето самО се пусне, оригва и предлага пак, а след това дава и другата гърда). Нощем да кърми поне два пъти в интервала 3-8 часа. Да не дава вода (ако дава, де) и залъгалка.

Много ми е неприятен фактът, че при всякакво съмнение за ненаддаване болшинството педиатри препоръчват дохранване с АМ. Без въобще да се поинтересуват как точно е организирано кърменето (а то най-често е на три часа с нощна пауза и то като следствие от техните съвети; с даване на вода, глюкоза и т.н.)  Cry

# 6
  • Мнения: 1 531
тези педиатри къде живеят бее  Shocked

# 7
  • Мнения: 999
Мъни повечето от нещата който ме съветваш, аз съм и ги казвала, но и тя е една. Те я дохранват вечер с А.М. за да си спало бебето цялата нощ, а за водата пие по много и то със захар защото бебчето имаше по силно изразена жълтеница и дори сега още е жълтичка. Аз и казвах няколко пъти какво да прави и какво да яде за да има повече кърма, но явно си е решила друго. Реших вече да не и се бъркам за да не изляза аз крива накрая. Казах и за овесената вода какви могат да бъдат последствията и се надявам да ме послуша поне за това.

# 8
  • Мнения: 502
Ох,такъв беше и нашия случай преди три години с дъщеря ми.Педиатърката препоръча дохранване с АМ и овесена вода,за да не се запича.Бебето беше на четири месеца и получи страшни колики от овесената вода,а на мен ми идеше да се гръмна ... Mr. Green

# 9
  • Мнения: 690
сменете педиатъра  Peace

# 10
  • Мнения: 1 089
Естествено, че ще наддава по-малко като е с жълтеница - тя успива доста, а пък и като го тъпчат с глюкоза и захарна вода, не му остава и кога да суче. С моя син беше същото, добре че педито не хукна веднага да ни дава АМ, макар че настояваше за глюкозата. Аз обаче давах по малко.
От опит и като лекар ти казвам - най-добре е при всяко събуждане и заспиване (освен в часовете, в които си е решила да кърми, защото сигурна съм засега така прави) да дава на бебето да суче, даже и да не плаче - да му предлага - ако иска, да суче, колкото поиска. При нас нещата след много и различни опити така се оправиха.
Вечер, ако ще дава нещо, нека дава изцедена от през деня кърма, а да не се занимава с АМ, на една приятелка детето само от дохранване направи алергия към бетъка на кравето мляко. Нищо няма да и стане сутрин и обед да се поизцеди и да сложи в хладилника и вечер да дава ( моето дете дълго време беше така, докато се оправихме с храненето по-начесто)
А за овесената вода - да не си прави изобщо експерименти, защото направи ли целиакия ще има да си скубе косите! Ако толкова не ака- Дуфалак. Моя син също си е запечен още от съвсем малък и знам, че е ужасно притеснение, когато не ака по 4-5 дни, но нищо няма да му стане на детето, а за овесената вода съм сигурна, че е лоша идея.

# 11
  • Мнения: 6 441
Не,изобщо не е нормално!Тази лекарка може да си изяде дипломата!Овесените ядки съдържат глутен,а той при толкова малко бебе може да причини сериозни проблеми!За кърмено дете това наддаване е не много,но нормално,ако детето е спокойно,пишка и ака редовно,значи не е недохранено!
Напълно съгласна съм.Безумно е!
И нещо не разбрах-от водата от овесените ядки ще наддаде повече ли??

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
 ooooh! Тези педиатри не престават да ме учудват с некомпетентността си.

# 13
  • Мнения: 622
В никакъв случай да не дава овесена вода на толкова малко бебе!Ние сме на 8 месеца и все още не съм давала глутен.

# 14
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Е как Shocked Овесените ядки съдържат глутен Shocked
Сменете си педито ...

Общи условия

Активация на акаунт