Някой излекувал ли е нощно напикаване с хомеопатия?

  • 3 834
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 311
Синът ми през март ще стане на 6 години и продължава да се напишква през нощта - не всяка, има и сухи периоди, но като цяло се напишква. Пробваме от 3 месеца да лекуваме с хомеопатия, но ефектът е временен.
Изследванията му не показват отклонения. Не знам каква е причината, мислех, че е ревност към сестра си, но това премина и сега уж няма такава.
В чуденка съм вече към кого да се обърна за помощ.

# 1
  • Мнения: 8 769
Първо, трябва да знаеш, че хомеопатията лекува цялостно човекла, а не само определени симптоми/болести/оплаквания.
Ние борим нощното напикаване (в частност, като част от пъзела на цялата картина, като симптом за нещо, а не проблем) от 3 годишна възраст. Сега дъщеря ми е на 5г., и вече доста по-рядко се напишва нощем. Убедена съм че ще мине. Иска се търпение, увереност и най-важното-да не се обвинява детето за това, пълна съпричастност с него. Дъщеря ми понякога сама се ядосва-"Е, нали ходих да пишкам през нощта, защо съм се напишала пак?", на което отговарям-"Е, случва се, сигурно много ти се е спяло. Утре няма да се напишкаш"....
Успех!

# 2
  • Мнения: 668
Доня Туфиня, пробвахте си с Баховите есенции?

# 3
  • София
  • Мнения: 311
Да, старая се да съм търпелива, не го обвинявам детето, нито му се карам, но се изморих от тези нощни ставания и не съм особено работоспособна на следващия ден Simple Smile Ще търпя, какво да се прави, но някак си не мога да си представя, че ще седя и ще чакам да мине....

# 4
  • София
  • Мнения: 311
Никой ли друг не може да сподели опит?

# 5
Детето ми е на 6 год-момиче и се напикава вечер,но не съм пробвала някакво лечение,очаквам с нетърпение някоя от вас да пише нещо ефикасно като лечение.Само искам да ви гарантирам,че няма ефект от нощното вдигане на детето за да го изпишкате,ние със сестра ми се напикавахме като малки и в продължение на 12 години се сменяха периоди на събуждане(от стриктната баба )в продължение на 3месеца през ваканцията и периоди на спокоен сън с напикаване -при мама ,но не спряхме да пишкаме вечер.Този кошмар секна с идването на първия менструален цикъл,не знам при момченцата кога спира.АЗ малко се отплеснах,та ние сме с памперс вечер,така че ако някой е видял и най малкото подобрение от някоя билка-чакаме с нетърпение Stop

# 6
  • Мнения: 8 769
Доня Туфиня, пробвахте си с Баховите есенции?
Не, honey, не съм пробвала, защото са все още ново нещо за мен.Аз едва наскоро се зачетох в темата за тях и започнах да чета останалите материали, за да се запозная. Наистина, бих могла да опитам. Даже ще съм ти благодарна за съвет към коя есенция да се насоча.  Hug Макар, пак казвам, вече сухите нощи да са повече от мокрите, и смятам че върви към подобрение.

Люсиана, в една от темите за набор 2003 го я нищихме това, както и имаше няколко нарочни теми в Нашите деца. Ако искаш потърси там. Впечатлението ми от всичко прочетено там е че с медикаменти не минава, на повечето деца е отминало от самосебе си. Аз лично предполагам,ч е хомеопатичното лечение ускорява процеса. И моят съвет е да не събуждаш вечер детето. Не помага. Със съпруга ми много спорихме за това, той бе изключително притеснен и той си правеше труда да я изпипшква по 2-3 пъти нощем, и пак имаше напишкване. Когато я оставихме няколко месеца без да я събуждаме, тя започна сама да се буди-явно вече е във фаза на усещане, ако не преди да се напишка, още в началото-пуска по малко и се събужда. Което си е постижение. Peace
Ще се пробвам и с есенциите, обаче Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 385
Навремето и дъщеря ми страдаше от нощно напикаване.Първо трябва да се направят изследвания и ехография от специалист,за да се изключи спина бифида.Ако е нещо наследствено(както е в повечето случаи),трябва просто да чакаш да отмине от самосебе си.Тогава нейната лична лекарка беше заклет хомеопат,затова я помолих да и предпише нещо.Но тя тогава ми каза,че хомеопатичното лечение в този случай не е много ефикасно.В детската клиника на ул. "Урвич" и предписаха някакви капки,но личната каза,че били на хормонална основа и помагайки на едно,може да увредя друго и се отказах да ги купувам.
Така че с течение на времето проблема отшумя постепенно без никакви медикаменти.Въоръжете се с търпение!

# 8
  • Мнения: 100
С правилното лекарство може да изчезне за два- три месеца.

В смисъл ако детето се напишква всеки ден, постепенно да разрежда, докато накраянапълно престане.

Аз лично съм виждала до края на първия месец да изчезне напълно и евентуално при някакъв стрес през следващите два-три месеца да се случи 1 -2 пъти.

Но да се лекува две години значи лекарството е близко, но не най-подходящото.

# 9
  • София
  • Мнения: 311
Благодаря на всички за споделия опит  Hug
За нощното ставане има много различни мнения - едните казват, че ще свикне по този начин само да се буди и нямало да остане като навик на по-късен етап да пишка на всяка цена през нощта. Аз все още не мога да преценя как е по-добре при сина ми.
Той много обича да яде мляко вечер, а и много вода пие, изключително ми е трудно да го ограничавам. Просто ефектът е обратен.
Памперс категорично ми беше забранено да слагам, защото по този начин щял да се отпусне и спокойно да се напишква - тоест няма да светне лампичката, че трябва да стане.
За тази спина бифида личната ми лекарка каза, че дъщеря й е с такъв незатворен прешлен по рождение и никога не  се е напикавала. Но ние нямаме проблем така или иначе с това.

Доня Туфиня, благодаря за идеите, ще се разровя в старите теми, аз съм чела голяма част от тях, но ми беше интересно по-специално лечението с хомеопатия.

# 10
  • Мнения: 668
Доня Туфиня, пробвахте си с Баховите есенции?
Не, honey, не съм пробвала, защото са все още ново нещо за мен.Аз едва наскоро се зачетох в темата за тях и започнах да чета останалите материали, за да се запозная. Наистина, бих могла да опитам. Даже ще съм ти благодарна за съвет към коя есенция да се насоча.  Hug Макар, пак казвам, вече сухите нощи да са повече от мокрите, и смятам че върви към подобрение.
Ще се пробвам и с есенциите, обаче Grinning

Доня Туфиня, това са есенциите, които се дават при този проблем (тези описания са по Б. Мацарела):
- Джанка - когато детето е напрегнато, през деня "се стиска", а вечер "се отпуска";
- Агримония - когато изглежда ведро, но в действителност е в тревога;
- Гарвански лук - поради връщане в миналото или недоизживяна травма;
- Джел - защото се е родило братче/сестриче.

А тези ни ги е давал д-р Господинов:
- Киселица - за пречистване;
- Бор - при чувство за вина;
- Шипка - за възрастни;
- Цикория - за деца, които искат да привлекат вниманието;
- Мимулус - от страх.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Аз ходих преди 5-6 месеца на хомеопат и от тогава сменяме вече трета комбинация от лекарства. Синът ми е почти на 11 години и от доста време се опитваме да се справим с проблема. Аз категорично отказвам да му давам лекарства от рода на хормонални или психотропни...
Има известна промяна - преди да започнем лечението се напишкваше почти всяка вечер, ако не го изпишкам. От 2 месеца спрях да го будя. За момента има 2 пъти повече сухи нощи.
искрено се надявам да свърши вече. Много ни измъчи - най-вече него самия... Тежко му е, че когато трябва да отиде на състезания (а се справя много добре), не може да ходи, ако са с преспиване...

# 12
  • София
  • Мнения: 385
Това, че е започнал да разрежда е признак, че му се вижда края! newsm10
На състезанията те съветвам да го пуснеш поне веднъж, да пробваш как е.Моята дъщеря толкова се притесняваше на училищните лагери, да не се "изложи", че нито веднъж не се е изпускала там.В къщи явно се отпуска и спи много дълбоко.Като съм се опитвала да  я будя, беше невъзможно - мозъка и беше заспал и аз едва ли не трябва да я влача.
Успех на всички!

# 13
  • Мнения: 8 769
Доня Туфиня, това са есенциите, които се дават при този проблем (тези описания са по Б. Мацарела):
- Джанка - когато детето е напрегнато, през деня "се стиска", а вечер "се отпуска";
- Агримония - когато изглежда ведро, но в действителност е в тревога;
- Гарвански лук - поради връщане в миналото или недоизживяна травма;
- Джел - защото се е родило братче/сестриче.

А тези ни ги е давал д-р Господинов:
- Киселица - за пречистване;
- Бор - при чувство за вина;
- Шипка - за възрастни;
- Цикория - за деца, които искат да привлекат вниманието;
- Мимулус - от страх.
honey, благодаря ти много!  bouquet Само че ми е много трудно да определя към кое от състоянията е дъщеря ми....е. мисля, че е и от появата на братчето й (все още ревността е огромна), и за привличане на внимание, и за тревога... newsm78
desi_mama, браво, дано скоро се избавите от това. Моята дъщеря има цели седмици сухи, но понякога пък се зареждат по няколко мокри нощи. Прави ми впечатление, че напоследък се събужда да пишка, но преди това вече се е изпуснала в памперса...Дано това също е знак, че започва да се усеща.... Praynig

# 14
  • Мнения: 1 092
И двете ми деца,почти 6 годишни се напишкват нощем.
Изследванията показаха спина бифида!
В този случай има ли нещо което да ускори процеса на затваряне на прешлена или се оставя да се оправи от само себе си,както ми каза и личната.?

Общи условия

Активация на акаунт