Molia vi,kalete mi kak da nau4a bebka da spi sama v legloto si!!!

  • 1 019
  • 23
  •   1
Отговори
# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Колко е голямо бебчето ти. Най-лесно е от самото начало да я свикнеш така. После е трудно  newsm78 . Веднъж научено вече  Thinking , трудно се отучва. Освен да я оставяш вечер в леглото и да си поплаче малко, после ще - не ще, ще заспи, ама това ми е само предположение, че може да стане така и не съм го изпитала, та нека другите мами на по-големи дечица да споделят техники.     Може да има по безболезнен начин. Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 142
na 3 meseca e

# 3
  • Мнения: 9 814
А къде спи в момента? Ако спи при вас наистина не е приятно. Опитай да приспиш детето, докато лежиш с него на спалнята и след това го пренеси в неговото легло.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
До 3 мес дъщеря ми заспиваше само на ръце.
Една вечер я сложих на леглото й , изпи си млекцето и заспа. Оттогава е така всяка вечер.

# 5
  • Мнения: 106
Моята отказва да спи на нейното легло...Вече на 1 година ще сттне...Пробвала съм да реве и да се умори да запси но няма ефект....Още повече започва да реве....
Да се надяваме че ще й стане неудобно и ще иска да се прехвърли на неейното легло!

# 6
  • Мнения: 1 517
На тази крехка възраст повечето бебета имат нужда да чустват че са близо до родителите си, инстинкт е. Разбира се, бебета са различни - някои са си самостоятелни още от малки.
Моят син доскоро спеше с нас, но вече започна да се чуства голям, иска да бъде самостоятелен и спи сам по собствено желание. Поощрявала съм го, разбира се, но когато плаче и иска да е при нас, не го насилвам. И досега се случва когато има лош сън, да идва при нас. Понякога сам се връща в леглото си след известно време (може би му е тясно вече Simple Smile)
Моят съвет е - остави нещата да следват естествения си ход   bouquet

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Остави я да се нареве един,два пъти и ще се оправи.Аз ако съм на твое място така ще направя. Hug

# 8
  • Мнения: 1 029
е,мила ако знаехме "тайната" нямаше да има деца , които да не спят в креватчетата си.Моето дете лично, винаги си е спало само в легълцето, но имам много познати, а и чета съфорумки, които споделят, че децата им спят с тях.
Аз бих те посъветвала да си по- упорита и да слагаш детенцето в леглото му.Стой при него колкото е необходимо, говори му, за да не мисли , че ще е само, гали го по главичката, пей и всичко , което ти дойде на ума, но бъди по -настоятелна Peace
успех Hug

# 9
  • Мнения: 9 973
ние първо спяхме в леглото,после в количката,после при нас заспиваше,а сега в леглото си Hug

# 10
  • Мнения: 122
е,мила ако знаехме "тайната" нямаше да има деца , които да не спят в креватчетата си.Моето дете лично, винаги си е спало само в легълцето, но имам много познати, а и чета съфорумки, които споделят, че децата им спят с тях.
Аз бих те посъветвала да си по- упорита и да слагаш детенцето в леглото му.Стой при него колкото е необходимо, говори му, за да не мисли , че ще е само, гали го по главичката, пей и всичко , което ти дойде на ума, но бъди по -настоятелна Peace
успех Hug

както е писала Вени,нахрани детенцето и след това като си го помилваш леко да се унесе,го сложи в леглото.Изчакай при него,наведи се над него и го милвай по главичката като му пееш и говориш.дай му любимата играчка до него,нека си я хване нея с ръчичка...Моят син като държи нещо мекичко се успокоява.Аз съм доста закъсняла с приучаването да спи в леглото си ,но виждам че с упоритост се успява.От скоро го уча и той взе да свиква вече.Лошото е че тъкмо като привикне и като идем на консултация той лепва някоя болест и тогава си го взимам на спалнята за да го следя и успокоявам.И така вече няколко пъти ми се провалят опитите.Но този път съм решила че ще докарам нещата докрай.Няма да омеквам.

Не чакай и ти като мен толкова време защото това си е загубено време.Аз нямах свободна вечер ,защото той освен че спеше при нас искаше и да лежа с него и като стана и се събуждаше и рееев. Laughingсега се чувствам като преродена,много е приятно да деля леглото пак само с таткото Laughingа и имам време вечер за себе си най вече Peace

# 11
  • Мнения: 4 784
При нас, когато Калоян се събудеше и ме търсеше, действаше следната схема - аз си лежа на спалнята, която е приближена до неговата кошара, протягам си ръката, хващам неговата ръчичка и той се успокоява. Незнам при вас каква е причината, свикнала е да спи при вас ли? Може би ако я кърмиш и те търси. Ползвате ли биберон-залъгалка? Друг трик, който аз прилагах по онези времена беше - записах на един диктофон най-различни приспивни песнички, в мое изпълнение  Embarassed и след като го нахраня го оставях в креватчето, пускам диктофона и излизам като в първите дни постоявах при него известно време. Ползвала съм и една играчка, която има приспивни мелодии.

# 12
  • Мнения: 693
Както са ти писали и другите момичета много е индивидуално. Като цяло в началото е тудно и много важно е да си решен и твърд, защото ако оставиш бебето 2 дни да плаче и на третия го гушнеш, само дето сте се тормозили и двамата за нищо. Това което са ми казали на мен и което ми помогна ще споделя. Принципа е да се остави бебето само в стаята. Ако се разплаче се влиза в стаята но без да се вдига и гушка. Само го милваш и целуваш за 30-тина секунди(няма да засичаш с хронометър разбира се но за кратко)и пак излизаш, независимо дали е спряло да плаче. Отначало го оствяш за 1-2 минути, влизаш, после изчакваш 4-5, влизаш за малко и така постешенно увеличаваш времето в което е само. При нас обаче видях че като влизам, бебчо се разреваваше още повече и затова влизах много набързо и 1-2 пъти най-много. Първите 2 нощи бяха кошмар, но удържахме. След окло 30-40 мин. рев заспиваше. След 3-4 дни спря да плаче изобщо и бях много щастлива. Постепенно спря да се буди и през нощта. Наскоро пак понякога се буди(и през деня, в следобедния сън), но не го взимам и тай пореве 1-2 мин. и заспива. Това е накратко.

# 13
  • Мнения: 1 197
Малка е още,ще се научи,но сега има нужда да те чувства

# 14
  • Мнения: 750
Аз моята бебка, Елица, я оставях още след като се върнахме от болницата.Сега няма никакви проблеми, оставям я, завивам я и си заспива. Сестра и всички я носехме и до ден днешен не заспива сама.

Общи условия

Активация на акаунт