Препоръчително ли е да се ходи на 4D и 3D

  • 24 273
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте. Бременна съм в 20 г.с. и ходя редовно на консултация всеки месец, но не знам дали да не отида на тези ехографи. Моля да ме посъветвате.

Цитат
Zdraveite.Bremenna sam v 20 g.s. i hodia redovno na konsultacia vseki mesec,no neznam dali da ne otida na tezi ehografi.Molia da me posavetvate.

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 00:32 от BG-Mamma

# 1
  • Мнения: 1 900
Ако ти се намират излишно пари, отивай. Интересно е. Аз ходих и не съжалям за самия преглед, а за това, че не попаднах на свестен лекар.
Иначе ако този който гледа е добър ще види предполагаеми проблеми и на обикновен ехограф. Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 091
Че защо да не може? Не искаш ли да видиш как изглежда детето то? Не е задължително да ходиш, но в никакъв случай не е вредно. Освен прегледа срещу десетина лева допълнително ти правят диск с клип с бебето, някой ден може да го гледате заедно. Аз не разбирам твоите притеснения. За какво се чудиш?

# 3
  • Мнения: 1 367
Не съм много вътре в нещата,но ако имаш възможност отиди.Тези ехографи зават възможност да се огледа бебето много по-добре,а доколкото съм чувала,и полът може да се види по-рано.Абе няма лошо.Лека бременност ти желая!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
За да се установи как се развива плода и  всичко наред ли е с него, гинеколозите гледат на 2Д, 3Д и 4Д според мен е по-скоро атракция за майката за това и цената е по атрактивна  Mr. Green

# 5
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не знам да е препоръчително, но е желателно. Ако можеш да си го позволиш. Аз ходих и останах доволна, виждат дали всичко с бебчето ти е наред. Абе, на мен доста ми хареса.
Леко бременеене и раждане!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами за мен си е доста полезен преглед. Най-малкото ще те види и още някой доктор освен наблюдаващия те. 3Д и 4Д има само по реномирани МЦ и обикновено се правят от доста добри специалисти. Освен, че е интересн преглед, ще си и по-спокойна, специалиста оглежда детайлно бебето, всички органи, прави измервания, виждаш личицето на бебо. Прегледа продължава минимум 30 минути, което се съмнявам, че при нормалната ЖК те оглеждат толкова, поне мен не са ме гледали. А и първата среща с бебо си е доставълнуваща както за мата, така и за тати.

# 7
  • Мнения: 4 555
Понеже не правих БХС, феталната морфология беше задължителна за мен.

# 8
  • Мнения: 9 973
отиди на доплер,по си заслужава парите Peace

# 9
  • Мнения: 693
По скоро едно от новите изобретения за да вземат парите на хората. Ако има предпоствака, съмнения за нещо на бебето, да наистина се вижда по-добре, но иначе, понеже всеки ходи ... ?
... Прегледа продължава минимум 30 минути, което се съмнявам, че при нормалната ЖК те оглеждат толкова ...
Ми то бива за тия пари и да те претупат набързо.
Ако няма за какво да си дадеш парите.

# 10
  • Sf
  • Мнения: 978
Ако питаш за фетална морфология - аз не бих спестявала точно от тези изследвания. Дали ще те гледат на 4Д или не, е бял кахър. Но ще прегледат всички органи на детето, което си е важно.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 185
Важно е и е много интересно! Нашият дребен го гледаха в 24 г.с. и муцката му е същата сега  smile3521

# 12
  • Мнения: 1 199
Изобщо не е важно за извършването на диагностика. Иначе фетална морфология е добре да се направи, няма никакъв проблем да е на 2 Д ехограф.

# 13
  • Мнения: 99
Моят гинеколог и този, при когото ходя на фетална морфология, д-р Димитър Марков, ми обясниха, че реално ехографът, на който специалиста може да гледа и му е достатъчен, е 2Д, защото той представя най-истински образ на бебето.
3Д-то реконструира 2Д образ до триизмерен по предварително заложени в уреда параметри, нещо като реконстриуране на лице по черепа например. Т.е. това не е камера или нещо, а 2Д образ, изкуствено насложен до 3Д.
4Д-то е същото, само че реконстуирането на образа става с по-голяма скорост, в резултат на което на пациентките се казва, че това е като камера, с която детето се гледа в реално време (именно реалното време е четвъртото измерение.) Това не значи, че образа на лицето на бебето, видян на 4Д е погрешен, а значи просто, че това не е "снимка," а е предполагаемия изглед.
Всичко това е с цел шоу за родители и близки, и измъкване на повече пари от пациентките.
Т.е., ако пациентката иде на добър специалист, който прави ФМ на 2Д, няма да е по-малко или по-лошо прегледана. Друг е въпросът, че добрите използват най-скъпата техника, за да взимат най-много пари.

# 14
  • Мнения: 105
Прочети тази статия, малко е старичка, но е актуална http://www.bg-mamma.com/site/content/view/744/

Общи условия

Активация на акаунт