киста на яйчника

  • 863
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
От два месеца пия разни хапчета за новоткритата ми киста на яйчника. Изписаха ми два вида антибиотик - гентамицин инжекции и Аксеф, свещички, а преди това Дуфастон - хормон някакъв. Дано не греша. Сега пия Диане - 35. Кистата си седи на 4,5 св. Не е малка. Имам кървене след цикъла и днес ходих на гинеколог. Той ми каза да отида като свършат таблетките на Диане. Цитонамазката ми е добра. Обаче си имам една тежест в дясно - където е всъщност кистата. Какво се случва нататък. Страхувам се от операция, ако се наложи ще трябва да правя обаче. Преди година имах киста, с Диане изчезна. Сега пак се е появила. Тя така може да се появява и изчезва непрекъснато. Уплашена съм.

# 1
  • Мнения: 97
Аз влача същия проблем вече 15-та година. Често ми се случваше да имам продължително кървене след цикъл. Тогава ми откриха кистата (4,5см). Правих изследвания на хормони, пих много дълго време: Примолют 5, Диане 35 и Дуфастон (всяко по различно време). Кистата ту се разбиваше, ту пак се появяваше. Толкова ми беше писнало, че питах гинеколкожката за операция. Тя каза, че дори и да я оперирам, след време пак ще се появи, защото повишеното съдържание на някакъв хормон (не се сещам кой) в организма ми ще я придизвика наново. Аз вече не обръщам внимание на този проблем, но мен не ме боли. Мой съвет е първо да си направиш изследвания на хормоните и от резултатите  гинекологът ти сам ще прецени кое е най-добре за теб. Успех!!!

# 2
  • Мнения: 115
Ако остане тази киста на яйчника, тя може да се пукне. От това се страхувам. Трябва да се направят тези изследавния на хормоните. Да се уточни дали е функционална. Явно ще си я влача. За операция още нищо не съм разбрала от доктора. Явно и противозачатъчните хапчета ще се продължат. Те препаратите май са едни и същи....

# 3
  • Мнения: 1 335
valdim, напраи изледвне на репродуктивните хормони в месец, когато не приемаш никакви хормонални препарати. Щом се повияваш от Диане и Дуфастон (което е чист погестерон), значи кистите, които правиш са фоликулярни - задържани яйцеклетки.
Хормоналното изследване ще даде информация дали става дума за поликистоза. Лечението или по-скоро терапията е дълъг процес.

# 4
  • Мнения: 115
Благодаря, утре ще ходя отново, Диането свършва. Ще чакам какво ще реши гинеколога.

Общи условия

Активация на акаунт