Преди зачеването...

  • 1 505
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Мили мами,

чета из форумите, че повечето бебета са планирани. Когато забременях първия път, пропуснах подготвителната част, тъй като не беше планирано. Сега ми се иска да се "подготвя" по-добре. Моля ви, споделете. Какво правихте преди да забременеете? Въртят ми се хиляди работи в главата newsm78: прегледи при гинеколог, фолиева киселина, вредни навици (пушене), хранене, килограми ( с предната бременност качих близо 25 кила Embarassed), лекарства ( преди две седмици пих някакъв антибиотик) и т.н. Или леко се вманиачавам?

# 1
  • Мнения: 9 894
ами тези неща са си нормални, не са хиляди и са част от здравословния начин на живот Simple Smile само взимай по едно хапче фолиева киселина дневно.

# 2
  • Мнения: 789
Пушех много преди да забременея.Отказах цигарите още щом се усъмних,че съм забременяла.Сега не пуша,алкохол не пия(не ми е било цел,просто ми се гади от алкохол),но пък прекалявам с кафето.След около година смятаме да се постараем за второ детенце,но ще си наложа някакво здравословно хранене(не и диети),и може би както при първата бременност,ще си позволявам само по едно малко кафенце сутрин,защото по принцип съм с ниско кръвно.Но определено ще си водянормален живот,няма да се вманиачавам.

# 3
  • Мнения: 27 524
И нашето беше планирано, но не съм взимала нито една от мерките. Даже и фолиева киселина, понеже не знаех за нея  Confused

# 4
  • Мнения: 2 825
Вземи си само фолиева кисилина и ако пушиш ограничи броя на цигарите. Не се вманиачавай, че да не се изнервиш

# 5
  • Мнения: 804
Оправи си зъбите ако имаш възможност (и нужда).

# 6
  • Мнения: 676
И аз само за фолиевата киселина се сещам, че е хубаво да я пиеш поне три месеца преди забременяването.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Вземи си само фолиева киселина и ако пушиш ограничи броя на цигарите. Не се вманиачавай, че да не се изнервиш
Да,аз само фолиева си вземах като решихме да действаме.

# 8
  • Мнения: 1 372
Това за зъбите е доста добра идея!!!! Иначе фолиева киселина, можеш да промениш малко хранителните си навици и да ги отведеш към по- здравословно хранене, ако разбира се имаш нужда. Спиране на цигари, ограничаване на кофеина.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Детето ни беше планирано, но не съм плавила никакво по-спецялна подготовка. За фолиева киселина даже не бях и чувала преди да забременея, но е хубаво да почнеш да я пиеш щом ще бебе правите. Успех и скоро да се похвалиш Peace

# 10
  • Мнения: 630
Ето тук можеш да видиш предварителните изследвания, които се правят при планиране на бременност: http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=158
Успех.

# 11
  • Мнения: 3 376
И аз нищо специално не предприех и за фолиевата киселина научих след като забременях.

Просто се радвах на бебеправенето и това е. Grinning

# 12
  • Мнения: 21
Сладурки!

Благодаря. Супер сте!  Grinning

# 13
  • Мнения: 5 393
За мен е достатъчно да се отиде на гинекологичен преглед преди да се започне с опитите за зачеване, и да се приема фолиева киселина.Това направих аз преди да забременея с Иво. Цигарите не ги спрях докато не забременях.

# 14
  • Мнения: 169
Аз пиех само фолиева киселина около месец и половина преди да стане бебо. А да и редовно си ходих на гинеколог, както и си правих цитонамазки. общо взето това е.

Общи условия

Активация на акаунт