Кърменето на малките бебета!

  • 467
  • 7
  •   1
Отговори
Мами,много сам притеснена!кърмя сина си който е на 3 месеца и от 2 седмици насам след всяко ядене повраща и всеки ми вика е нормално,но според мен не е!Кърмя го на всеки 3 часа-6 пъти на ден даже бяха 7 но махнах едното!Има ли някоя майка която е имала същия проблем!моля да ми пише,защото педиатарката ми казва 4е е приял сигорно а тои дори понякога по4ти несу4и и вапреки това като го изправя и се уригне и втория път повръща и то не по малко!

# 1
  • Мнения: 27 524
Темата ти е за Кърмачески яофрум, там мамите са най-опитни и знаещи, иди там и чети в библиотеката им, а темата така или иначе ще я преместят утре там. Успех, не се отказвай  Hug

ТУК е Кърмаческия  Heart Eyes

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Да, дъщеря ми беше така до края на 4 месец, ядеше и повръщаше, но пък качваше по кило и половина. Сега и сина ми повръща доста, но вече см минала по пътя и знам, че е нормално щом доки казва.

# 3
  • Мнения: 3 718
Кажи по подробно как и по колко повръща. Как протича кърменето при вас, много лакомо ли суче? Има ли други промени? Пробвала ли си да го кърмиш на поискване и какъв е бил резултата?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз ще се опитам да те успокоя,и двете ми деца повръщаха често и  по много.
Особено каката.тя беше много енергично и подвижно бебе,на 3-4 месеца се въртеше кто пумпал в креватчето.
Повръщаше по всяко време-преди хранене,през нощта,след хранене.
Като започна да сяда,спря д повръща изведнъж.
Малкия по същия начин.
Единствено,ако повръща на фонтан,тогава вече има за какво да се притесняваш.
Търпение и успешно кърмене ти пожелавам! Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 170
Моето дете на всяко ядене връщаше няма ден, няма нощ- до около 4 месец.  Без пропуск, но качваше нормално. Просто си е по- лаком и преяждаше. Но ние се хранихме на поискване, пълнеше редовно памперса и бях спокойна, а педи също го потвърди.

# 6
Ами мами,Моят син е на близо 3 месеца и яде на всеки 3 4аса,6 пъти и след всяко ядене си го изправям да оригне и той оригва и след това връща и то стабилно!незнам,какво имате предвит под фонтан,но не повръща леко,както в на4алото само по края на устата!налага се да го преобли4ам или ако е в/у мен себеси да преобли4ам!ина4е и двато месеца ми нададе по кило и 300 и сега в края на месеца пак сме на консултация,но като го гледам така е шошкав! Simple Smileсмисал мисля 4е е надал!на два месеца бе6е-6,150кг!сега сигорно е 7кг.а за кърмене на поискване не съм пробвала,понеже аз още от връщането от болницата го по4нах на режим 3 4аса и го спазвам!но той си и огладнява на 3 4аса!освен ако не заспи то4но преди ядене и трябва да го будя!Може и да е преял както казвате,но понякога су4е много малко и после пак връща!ама не ми ака всеки ден,а през 2 дни на 3-я и може да му е тежко на корем4ето!Благодаря за успокоението!    bouquet

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Това е от незрелост на стомахчето, с времето ще отшуми.
Моят син беше така до 7 месец, повръщаше и то на фонтан и по много.
Ако наддава добре, не е тревожно.
Повдигни матрачето му да е под наклон, не го дондуркай много след ядене и разни такива неща облегчават положението.

Общи условия

Активация на акаунт