Ужасно изтощена коса,идеи да я възстановя?

  • 31 097
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте!В продължение на около година редовно си изправях косата с преса,в следствие на което тя стана ужасна.Връхчетата и са и крайно изтощени и цъфтят адски много.Освен това по дължината на косъма се появяват по един или два бели участъци,които се късат.Когато се подстриже по върховете пак се появяват такива бели участъци и процеса се повтаря.Трябва да добавя,че от около три месеца въобще не използвам преса,но проблема си остана.Редовно използвам кристали и слагам балсам,но това не помага.Ще се радвам ако някой ми препоръча някаква домашна или купешка маска или някакво друго средство да си укрепя косата.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 4 496
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264765.0
Заповядай!

И още нещо- кристалите не подхранват косата, те просто я заглаждат.

# 2
  • Мнения: 1 282
От близо две години си изправям косата с преса. Косата ми беше много изтъняла, изтощи се...третирах я, а не полагах грижи за нея. Сега вече всичко е наред.
мис арк ти е дала линк към темата, която ми помогна да разбера, че за красива коса се изисква грижа, постоянство и внимание. Продължавам да ползвам преса, но след редовното прилагане на маски проблема ми изчезна. Косата ми е жизнена и здрава.  Peace

# 3
  • Мнения: 134
Моята коса беше в подобно положение с тази разлика че тя по принцип е суха, къдрева и я боядисвам. Ползвала съм много неща маски, шампоани, спреи, балсами, но положението се закрепяше за един ден. В момента ползвам най обикновен български шампоан и мажа краищата след като се измия с сусамово масло даже за мое учудване няма нужда от балсам. В момента косата ми е като коприна мека, лъскава и добре оформена. по принцип знам, че косата при всеки човек е различна, но на мен това ми помогна. Ще се радвам ако съм ти била полезна. Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 7 753
Шампоан и маска от серията Ciment на Kerastase, направо върши чудеса.  Heart Eyes

# 5
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 268
Маски домашни и купени Hug И по-малко химия Naughty

# 6
  • Мнения: 560
Иди на фризьор,избери си хубава късичка прическа,кръцни я,боядисай я в по-тъмен цвят,че да не личи изгорялото,купи си хубав възстановяващ шампоан,след баня съвсем леко я мацвай със зехтин и всичко ще се оправи.
Успех.
Ааа,и хвърли пресата,където кучета не минават.

# 7
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Мисля, че бадемовото масло също доста ще помогне

Общи условия

Активация на акаунт