Малката затваря очи

  • 1 516
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мили мами.До сега съм била само читател във форума, но ето че ми се струва и че при мен се заражда проблем.Имам дъщеричка на годинка и четири месеца.От известно време наблюдавам,че както си играе изведнъж си затваря очите и стои така около 20 секунди.От вчера взе да ги затваря и опъва ръчички напред,върви - после ги отваря и се усмихва.
Има ли според вас проблем?Случвало ли му се е на някой подобно нещо и смятате ли,че трябва да се обърна към специалист?
Предварително благодаря за отзивчивостта.

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 11:03 от zoi

# 1
  • Мнения: 524
Не ми се е случвало, но за свое успокоение се посъветвай със специалист. Може детето да се заиграва по този начин. Все пак се посъветвай със специалист.

# 2
  • Мнения: 32
Моят син е на 2 години и половина. Имеше период, в който се заиграваше по подобен начин, но отмина за около месец. По това разбрах и след консултация с педиатър, че се случва при децата в определен период. важно е да отмине, но е хубаво ако се консултираш и ти.

# 3
  • Мнения: 6
Благодаря много за отговорите и съветите Simple Smile
Ще бъда признателна,ако и други мами с подобен проблем споделят.

# 4
  • Мнения: 1 344
Аз всъщност не разбирам какъв е проблемът. Най-вероятно детенцето си играе така, интересно му е. Освен всичко, малките деца така се крият - като си затворят очичките и не виждат някого, мислят, че са се скрили от него  Laughing Пък и е открила колко интересно и предизвикателно е да се ходи със затворени очи.  (Е, това си е мое мнение, естествено, че ако се тревожиш, ще се консултирате със специалист.) Поздрави и всичко най!  Hug

# 5
  • Мнения: 729
Дъщерями си слага ръцете на очичките и се върти в кръг.След това маха ръцете и започва да се смее.Но аз не виждам нещо притеснително в това.Така просто си играе.Но ако ти се притесняваш-обърни се към лекар.

# 6
  • Мнения: 6
Момичета благодаря за това,че споделихте подобни ситуации.Предполагам,че няма място за притеснение,но нали знаете,че понякога когато майката си втълпи нещо.....  Embarassed

# 7
  • Мнения: 6 164
И според мен е някаква нейна си игра. Крисо имаше период, когато ходеше назад. А щерката на приятелка си върти главата и гледа "с бялото на очите", ако се сещаш как. Wink

# 8
Определено е игра-просто пробва различни методи на придвижване, но ако я наблюдаваш внимателно ще видиш, че в повечето случай съвсем леко си отваря очите.Е, случва се и да се спре непредвидено в нещо и спира да експериментира известно време.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
И ние така правим, така си играе, може да е със затворени очи около минута, не се тревожи. Peace

# 10
  • Мнения: 764
Да , и моят син така правеше миналата година!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако те притеснява заведи детето на лекар. Ти най добре си познаваш детето и прецени дали играе или не.

# 12
  • Мнения: 6
Супер сте мами Peace
Благодаря Ви за информацията Hug

# 13
  • Мнения: 14 133
Спокойно  Peace И моят сладур редовно са забавлява по този начин!!!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт