храната в детските кухни

  • 1 068
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
моля споделете, ако сте на детска кухня, смятате ли храната за достатъчно питателна, трябва ли, според вас, да се слага допълнително месо напр. или всичко е в нужните количества?
и въобще, мислите ли, че едно дете на 1,5 - 2г., трябва всеки ден да яде месо и на обяд и на вечеря?
каква е диетата на вашите деца?
благодаря и приятен обяд

# 1
  • Мнения: 5 140
Според мен храната си е доста добра и питателна,пък и вкусна.Нищо не съм добавяла към нея освен жълтък и сиренце.Нахранвала ни е щом сме 15 кг #Milti                             На обяд и давах второто,следобяд десерта или йогуртчета,вечер супичката,ама ние си харесваме и киселото млекце в шишенце.

# 2
  • Мнения: 3 611
Смятам, че детската "кухня" е много добра. Всеки ден менюто е раzлично и винаги има добавено месо (предимно пилешко). Иzключително вкусна е и zа детето, и zа мен  Grinning
Пък ако искаш да не му даваш всеки ден месно ядене, то най добре му вzемай само "ядене" и десерт, а супата (постна) му я готви ти.
Винаги, когато сме в БГ малкият яде храна от кухнята. Много я харесва, а и така никой не се zадължава да му готви.

П.С.Майка ми е домакинка в детска ясла та zатова съм така положително настроена  Flutter

# 3
  • Мнения: 411
ние скоро приключихме с детската кухня и през цялата тази една година не съм имала проблем с храната. Беше доста вкусна и ухаеше много добре, а най важното е че е разнообразна.
Ако се притесняваш, че детето ти яде месо по два пъти на ден - просто на вечеря му давай постна храна.
Скоро четох някъде / но не си спомням къде / ,че храната трябва да се азпределя по следния начин - Закуска - 50%, Обяд - 30%, Вечеря - 20%.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
за нас детската кухня е едно голямо улеснение.
ползваме услугите от 10мес възраст и ще продължим до макс. в нашата кухня - 3годишна възраст, (тоест до септември).
Смятам, че е достатъчно количество за един обяд - близо 600гр храна, давам допълнително жълтък.

на вечеря Ади не яде месно ядене, само на обяд.

# 5
  • Мнения: 3 479
Смятам, че храната в детската кухня е много добра. Месото в храната е достатъчно, в супите често добавят и сиренце. За по-голямо разнообразие обаче понякога не давам кремчето, а давам кроасан, филийка, плод с бисквити и мляко или нещо друго. Вечер в повечето случаи давам постно ядене, за да не се претоварва стомаха.

# 6
  • Мнения: 5 468
Има много хубави манджи понякога - фрикасета разни и кюфтета в сос. Ама повечето време е някакви домати, лук и така нататък...наподобяващо на гювеч и моя пиклеш си остава гладен. Не ще гювечи и туй то. Иначе десерта си го хапва с кеф. А супата е само вода... каквото и да направят, го правят толкова водно, че мога и от шише да й го давам.

# 7
  • Мнения: 136
До колкото знам на вечеря е добре детето да яде постна манджичка, с 1/2- 1 филиика хляб и  кисело мляко . е ние още не сме стигнали до момента вечеря, но поне така съм се "самообразовала" от съответната литература.

# 8
  • Мнения: 2 755
За сега съм доволна от детската кухня. Готвят добре и разнообразно. Като количество мисля, че за сега ни е достатъчно, а пък и нашият юнак я харесва. Десертите, разбира се, са най-любимите му  eat

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз съм много доволна, Яни ми е капризен, но от ДК почти всичко си хапва. Вярно е, че нещата са по-редички, но за нас са екстра, той гъсто не харесва. Значи месото дори ми се вижда много, но това си е мое мнение, вечер е на постно. Нищо не добавям, само ако нещо не му се догоди на вкус, прибавям сирене, има ли сирене в манджата моят син я яде  Wink .

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
Доволна съм от детската кухня.Понякога прибавям допълнително сирене ,прибавям и жълтък,също и 1/2 препечена филийка..Йо всичко си изяжда с огромно удоволствие Grinning

Общи условия

Активация на акаунт