витамин C и новородено!!!

  • 8 635
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
здравейте,мили настоящи и бъдещи майки!въпросът ми е такъв:мя риятелка има бебе на 5 дни и нейната лекарка и казала да му дава 1/2 ампула вит.C  на ден.аз имам дъщеря на 4г.,много приятелки с деца и досега не съм чула някой да дава на новородено витамин ц.моля ви,дайте вашето мнение.а иначе бебето е на кърма,родено над 3 и 1/2 кг,абсолютно здраво бебе.аз не мисля,че е правилно newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Аз,само не разбрах причината поради ,която е изписан витамин С newsm78

# 2
  • Мнения: 177
ами няма при4ина

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Ами да не дава Naughty

# 4
  • Мнения: 27 524
Абсолютно не. Особено без причина. Вит. С уврежда бъбреците, ако се прекалява. Идиотизми има навсякъде - синът ми се роди вечерно време, на сутринта нахлуха и го натъпкаха с мултивитамини за деца  #Crazy И всеки ден от престоя ни пак. Мислех, че е нормално. А то ни най малко не е било. Само ако знаех как щях да ги попилея, ама...  Embarassed
Новороденото бебе почти не може да усвоява витамини, не експериментирайте, моля  Praynig То има нужда от коластра и кърма.

# 5
  • Мнения: 5 228
Нищо друго не му трябва, освен кърма. Глупости са това с витамините. Особено за такова малко бебе . . .

# 6
  • Мнения: 9 814
И нашата първа педиатърка ми каза също да давам Вит.С, след като обаче направихме първата ваксина. Ей, така профилактично обясни тя.

# 7
  • Мнения: 1 049
Категорично НЕ.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 39 758
За 1ви път дадох вит. С (ампула) на Дияна на 7месечна възраст. Не съм чувала за практика за безпричинно даване на каквито и да е лекарства.

# 9
  • Мнения: 156
Чувала съм, че  във водичката, която се дава на бебето, може да се изстискат няколко капки лимон.  Но пак трябва да се изчака малко, защото мисля, че е рано. Здравото дете има достатъчно съпротивителни сили, за да се справи само с живота.  wavey

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Чувала съм, че  във водичката, която се дава на бебето, може да се изстискат няколко капки лимон.

Това може да е подходящо за деца, доста по- големи от новородени  Stop

# 11
  • Мнения: 1 197
Рано е за всичко друго освен кърма,ако се кърмите,ако не АМ.Не давай нищо друго на толкова малко бебе

# 12
  • Мнения: 327
Щом го е казал лекаря,сигорно си има основание-нека да попитата защо.Аз също съм давала през първия месец витамин С .Ако спазва преписаната доза не би следвало да е пролем Peace

# 13
  • Мнения: 4 621
Не бих дала нищо на новороденото си дете ако не е наложително Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Ей така без причина не давам нищо,още по-малко пък на новородено.

Общи условия

Активация на акаунт